Nova konstrukcia Mareka Ivanova

Veci a zariadenia ktoré použí­vame na lietanie, diskusia o počasí, aerodynamike a predpisoch
pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Nova konstrukcia Mareka Ivanova

Príspevok od užívateľa pegas »

Dnes sa mi pochválil Marek Ivanov (z členov klubu ho poznajú iba Juraj a Robo Murín), že má novú konštrukciu:
http://www.youtube.com/user/zjVIERA
http://www.interplaneaircraft.com/

citujem "Nepodarilo sa mi to postavit za 50kg ako som chcel. Vazi to 80kg a po upravach bude ma 70kg. Mozno v buducnosti sa dostanem aj na 50."

Nie zlé, keď uvážim, že moje rogalo váži bez motora 41kg.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Vyzera to pekne, ale uz si predstavujem pristatia mimo letiska v takom juni - vsade vysoke porasty - predpoklad pruseru

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

kolko to smakuje? mato nejaky zalozny padak?

Marek I
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po Nov 05, 2007 8:04 pm
Bydlisko: HK
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Marek I »

Ahoj Juraj. "Podla predpisu mas na ultralighte vzdy lietat tak aby si mal stale kde pristat". A nehoda hrozi pri nudzaku na vsetkych lietadlach.
Aspon si nezlomis nohu pri starte ako na Mosquite. :lol: :lol: :lol:

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Marek, kolko hladko pokosenych ploch mate v Cechach v takom juni alebo juli? Lebo potom treba dat do technickych podmienok lietadielka: celorocne lietat len nad pustou.... :lol:
Inak paci sa mi, aku to ma minimalku a maximalku?

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Napisem len cennikove ceny pre nasincov: takze hotove za 340 000 Sk, a stavebnica v ktorej je vsetko (iba 200h prace) za nejakych 250 000 Sk. Zrejme tam bude este nejaka uvadzacia zlava, ale to su uz potom dovernejsie informacie pre vazneho zaujemcu.

A ešte k tomu pristávaniu - vzhĽadom k tomu, že to má výdrž 2-3 hodiny, tak nehrozí, že by bolo treba pristáť niekde v poli. To mi najviac vadí na Moskyte - je to iba na miestne lietanie.

Marek I
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po Nov 05, 2007 8:04 pm
Bydlisko: HK
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Marek I »

Minimalka 48, maximalka v horizonte 110, neprekrocitelna 130km/h
stupavost 3,5m/s
V cechah je pekne, sama rovina, velke luky a polia, len sem tam (tak 80%) nejake repkove, hrachove a kukuricne pole.
Videl som uz lietadlo pristat do pola. Zastalo na 1metry, trochu sa pokrutilo ale pilotom sa nic nestalo. A to mali padovku 62km/h.
Pri 48km/h by sa to snad tiez dalo prezit bez zranenia.
Pevne verim ze to nikto nebude skusat.

Este otazka. Na ake pilotaky lietate na Moskytach?

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Marek: co je to za otazka, na ake pilotaky lietame Mosquita - predsa na slovenske od LAA! - Ty jeden janiciar! :lol:

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Pegas: vydrz Mosquita=vydrz pilota. Ked tam dam 5 l paliva, uz su to dve hodiny letu - 80 km. Pockaj, ked zacneme skutocne lietat. Doteraz sme stale vo faze testovania

Marek I
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po Nov 05, 2007 8:04 pm
Bydlisko: HK
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Marek I »

Juraj: Otazka je ci pilotak na bezmotorove rogalo, alebo na motorove. Tu v CR sa na tom nevedia dohodnut.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

U nás prebieha akási skúšobná prevádzka. V tomto je situácia na Slovensku jednoduchšia. Je tu malá skupinka Ľudí, ktorá má na to vhodné predpoklady, pričom títo Ľudia sa často stretávajú, takže z hĽadiska bezpečnosti ideálna situácia.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Marek: Gaspi Ti do istej miery odpovedal. Sme tu na jednej strane mala skupinka ludi, ktora by to chcela lietat ako bezmotorove s pomocnym motorom a na druhej strane oficialny nazor RLP LAA, ktory to, vcelku logicky, zaraduje k MZK. Predseda zvazu MZK o nas nechce ani pocut a preto sme dosli k skusobnej prevadzke. Asi to potrva roky...., alebo do najblizsieho pruseru. Vies nema kto vypracovat smernice a urobit tu papierovacku.

Marek I
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po Nov 05, 2007 8:04 pm
Bydlisko: HK
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Marek I »

:lol: Tak vcera sme skusali lietat na snehu s lyzou. Napadol sneh a v hangary som nasiel staru duralovu lyzo zo SkyBoya. Tak sme ju namontovali a hned skusili. Je to super len ked to ide po zemi tak vsetok sneh ide cez pilota. Bolo cca -5 a uplne parsny sneh. Ja som na lyziach nikdy nejazdil a tak neviem cim mazat, tok som nemazal nicim. Ked som zastal tak to hned ptimrzlo a musel som vystupit a roztlacit lietadlo.
Inac pouziveme motor od firmy Flyengine F200 a ma 26hp ale ta firma robi aj motor F100, ten vazi 10 kg a ma 18hp. Idealny motorcek do moskita. www.flyengines.com

Video na http://www.youtube.com/user/zjVIERA

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Marek: to mate u Vas uz tolko snehu? U nas v KE este nic. Inak, musel som sa smiat, ked som Ta videl hrnut ten sneh. Inspiroval si ma, mozno si zajtra pojdem skocit sMosquitom

Marek I
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po Nov 05, 2007 8:04 pm
Bydlisko: HK
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Marek I »

:lol: :lol: Aspon som Ta potesil.
Musim zohnat nejaku vecsiu lyzu. Skusim kupit snowboard.
Inac Zbraslavice su divne miesto. Ked idem z Hradca Kralove ( to je 80km) tak nikde nie je sneh a az tak 5km od Zbraslavic to zacne, no a v Zbraslaviciach je uz kopa snehu. Strategicky uplne nevhodne umiestnena vyroba lietadiel. Letisko je pouzitelne tak 7 mesiacov v roku. Ani s tymi lyzami nemam kde odletiet pretoze nikde inde nie je sneh.

Napísať odpoveď