Flávio

Veci a zariadenia ktoré použí­vame na lietanie, diskusia o počasí, aerodynamike a predpisoch
Ivo
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Po Nov 05, 2007 10:02 pm

Flávio

Príspevok od užívateľa Ivo »

Zdravím všechny rogalisty,
všiml jsem si ve vaší fotogalerii Flávia od K. Hamana.Mohl by mi někdo popsat vlastnosti tohoto křídla?Jak je to s výkoností a stabilitou v porovnání s jinými stožárkovými křídly...Díky za odpověďi

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Momentalne na tomto kridle lietam ja ale velmi kratko :-)
takze poprosim nora aby sa vyjadril k jeho vlastnostiam :-)

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Norbert »

To je tazko napisat to celkovo v porovnani so stoziarovymi kridlami.
V kazdom pripade ma velmi slusnu klzavost a male opadanie.
Vyrovna sa starsim bezstoziarom.

Ma dost velke sily v riadeni, na co si treba zvyknut. Pri napnutom kridle sa velmi tazko robia zatacky, ale zase leti stabilne.
Silnu termiku som lietal pri uplne povolenom kridle.

Flavia su vyladene na bezpecnost, takze Ti odpustia vo vzduchu aj kraviny.

Ked chces nieco konkretne, tak sa pytaj.

Maju este dve vlastnosti plynuce z toho, ze ich vyraba Karel Haman:
1. kazdy kus je original
2. keby bol nejaky velky problem, tak sa da prist ku Karlovi a on sa nanho pozrie.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa Laco »

Norbert napísal: Vyrovna sa starsim bezstoziarom.
Noro, Noro,
ale no!

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

to si už fakt prehnal, predseda

Ivo
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Po Nov 05, 2007 10:02 pm

Príspevok od užívateľa Ivo »

Díky za odpověď.Dlouho jsem nelítal a tak si myslím,že by tohle křídlo mohla být dobrá volba :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Moyes SX vs Haman Flavio

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Caute! Ivo, Noro atd...

Toto je moje zhodnotenie, list, ktory som posielal Norovi ked sa ma pytal na moj nazor a dojem z Flavia s porovnanim SX a rozhodoval ake kridlo si ma kupit.

Takze tu su moje dojmy a skusenosti...
Inac nakoniec ako uz vieme sa Noro rozhodol pre Flavio...


Flavio vs SX

Uz davnejsie sme s Palom planovali si vymenit kridla a skusit ktore je ake. Isli sme este raz hore aby sa mlady rozlietali. Palo povedal ze nech si ho teda skusim ze on bude robit vodica ze neni to na polietanie.
Tak sme sli hore Palo mi ho pomohol rozlozit. Pri skladani je to skoro to iste az na neake drobnosti. Takze som sa do toho zarovnal nastavil postroj a sup ho do toho. Vedel som ze to bude zletak.
Start v poriadku pohoda ako SX. Uvolnoval som hrazdu, hrazda sa drzala na urovni cela az 5 cm pred celom. Rychlost bola mala. Letel som 30-32. Pri zatackach sa to spravalo pomaly, tvrdo, neskoro. Po pritiahnuti zrychleni sa to zlepsilo no stale som mal pocit urcitej tvrdosti, ktoru ja pocitujem az ked napnem napinak na 90 az 100 percent. Napol som aj napinak a az tak uzasne do rychlosti ako mi to Palo vzdy opisoval to moc neslo. Mne sa po napnuti kridla rychlost na SX zvacsi viacej ako u Flavia. Je to viacej citit. Skusil som aj ostrejsie zakruty s vacsou rychlostou, kridlo sa sprava neutralne je stabilne. Na moj pocit je trosku tvrdsie, na poveli reaguje trosku pomalsie, a aj pri vacsich rychlostiach ci pri napnutom alebo uvolnenom kridle.
Pristatie. Videl som vela pristati na Flaviu a maju jedno, alebo aj dve specifika. Prve je to ze pri malej rychlosti a pred a pri odtlaceni sa stihne naklonit na jednu alebo druhu stranu. Videl som to casto u Pala. Druhe specifikum je to ze pri vydrzi nad zemou, pri postupnom vytracani rychlosti a tesne pred padom (pristatim), slabo az vobec kridlo nevaruje. Proste leti leti spomaluje leti a naraz padne. Pri SX spomalujem letim pomaly odtlacam spomalujem a posledna faza ked uz to ide padnut tak odlacim. A tento moment je dobre citatelny a kridlo ti to da pekne najavo, ze uz to ide padnut, odtlac! Pristal som v pohode pekne na nohy. Dobehol som neake 3 kroky pretoze som tzv nestihol odtlatic uplne.
Ako sa hovori je to sila zvyku.

Dalsie hladiska.

Pri lete na mojom SX som bol zaveseny na prednom zavese (prednej diere). Su tam 3 diery. Mam idealnu vahu takze by som mal byt zaveseny na strednej diere. Co som nasledne urobil. Pri doterajsom lietani (na prednej diere) som dosahoval trim speed (ked mas uvolnene ruky, predozadne nulove sily) 36 – 40 km. Teraz ked som si to prehodil na tu strednu dieru tak dosahujem tabulkovu (podla prirucky, manualu na kridlo) rychlost. 33-34 km.

Na Palovom Flaviu som letel na zadnej diere. Su tam dve diery. Palo po tom co dal Hamanovi poopravovat kridlo ma pocit ze je to slabo prierazne a ze to nejde tak dopredu ako pred tym. Nepametal si kde bol pred tym zaves. Ale ja si myslim ze to predtym mal v predu a pri oprave mu to Haman dal do zadu ked mu menil novy zaves. Myslim si ze by to malo byt na tom prednom a rychlost sa hned upravi k optimu cca 33 az 36.

Zaver: Nemal som moznost si dlhsie zalietat na Flaviu. Urcite si to s Palom este raz vymenime. Chcem aby aj on si zaletel na mojom a povedal mi jeho dojmi. Verim ze bude mat podobne pocity.

Flavio je skvele kridlo lahko ovladatelne, nezaludne za velmi dobru cenu. Dalsie nezanedbatelne vyhody su: nizka cena, a relativne lacny a blizky servis.

SX je skvele kridlo so skvelymi letovymi vlastnostami, jednoduchou ovladatelnostou so skvelou manevrovatelnostou. Nevyhoda je vyssia cena drahsie nahradne diely.

Takze tak. Dufam ze som ti dostacujuco opisal moje dojmy a pocity z Flavia a z SX. Samozrejme by bolo lepsie keby ze mam nalietane na Flaviu neaku tu hodinku. Ale myslim si ze som na tom dost dobre aby som vedel porovnat a zhodnotit kridlo uz aj po prvom kratkom lete.

PS: Moyes je Moyes!!! :D

Kridla Moyes SX a aj Flavio ktore som letel je na stranke www.deltaclubba.sk
Inac to Falvio je na predaj


Obrázok


Obrázok

Ivo
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Po Nov 05, 2007 10:02 pm

Príspevok od užívateľa Ivo »

Velmi vyčerpávající odpověď :wink:Jsem rád,že jsi to takhle rozepsal.Jsou to samé positivní zprávy :lol: Děkuji

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Norbert »

S tym pristavanim si myslim, ze nemas pravdu. Mne sa s Flaviom pristavalo velmi dobre a varovalo ma dlho dopredu. To ze potom spadne na jednu stranu je pravda, ale nic zasadne z toho nevyplyva.

S tym porovnanim s bezstoziarmi si myslim, ze tiez mam pravdu. Ak vezmem 1. generaciu bezstoziarov a pri rovnakom zatazeni ako Flavio, rozdiel vo vykone bude maly.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Norbert »

Samozrejme treba brat do uvahy kridla ktore sa vyrabali v priblizne rovnakom casovom obdobi ako Flavio 1996-1999, pricom Flavio je technicky z roku 1995. Takz preto som napisal starsich bezstoziarov. Nemyslel som rok vyroby 2002.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Norbert »

A este jedna vec. To moje Flavio ked som ho kupoval malo nalietanych 30h...

Ivo
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Po Nov 05, 2007 10:02 pm

Príspevok od užívateľa Ivo »

Je jasné že srovnávat Flavio s Moysem je těžké :wink: Přesto si myslím jak napsal Ivan je to asi hodně muziky za rozumné peníze.
Ještě se zeptám,jak by si ve vašich očích stál Quasar klasik?A ještě se zeptám,existuje nějaký distributor Moyse v čechách nebo na slovensku?

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Distribútor Moyesov na Slovensku? Skoro som umrel od smiechu. Vieš aký je tu obrovský trh? Asi tak 1 nové krídlo za 2 roky - to by ten distribútor umrel hladom. Ojazdené Moyesy jedine na dhv stránke s inzerátmi, alebo u Olliho Barthelmesa vo firme Skyline niekde v Nemeckých alpách.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Norbert »

Podla mojich dostupnych informacii je Quasar klasik podstatne tupsie kridlo ako Flavio a aj starsia konstrukcia.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Europsky distributor diler Moyes http://www.skyline-flightgear.de

Nic dobre na Quasar klasik som nepocul len jedine ze sa da lacno zohnat.
Radsej trosicku investuj a kup si Flavio. Jednoznacne je to o mnoho lepsia volba :roll:

Napísať odpoveď