CTR, TMA - lietanie v tychto priestoroch

Veci a zariadenia ktoré použí­vame na lietanie, diskusia o počasí, aerodynamike a predpisoch
Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Ak sa podĽa Teba "bijem ako lev", tak práve preto, že v porovnaní s inými letiskami na Slovensku nám prevádzka stále stúpa (pozri štatisktika LPS).
Ak sa chceš k tomu fundovane vyjadriť, musel by si si preštudovať predpis L8168 (Postupy na vykonávanie letov), v opačnom prípade sú to všetko, prepáč, krčmové mudrovačky. HOWK!!!

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Niektoré veci proste nevysvetlíš :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

juraj napísal:Edmond, rad sledujem, ze sa bijes ako lev. A vela sa z toho ucim. Ale evokuje to vo mne podozrenie, ze tam teraz v PP velku prevadzku nemate :D
Ă

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Ak ti postavím diaĽnicu z Lučenca do Zakopaného tak, aby si nemohol na bicykli prejsť z Popradu do Ružomberka, tiež budeš nadávať. Ku každej tvojej analógii si vymyslím X svojich analógii. Analógie, t.j. prirovnania, používajú iba demagógovia a učitelia ;-) (Ja to ovládam dobre.)

Edmond, Ľudia z "veĽkého" letectva majú sklon pozerať sa na nás "handrových" cez prsty. Na to aby som poslal dopravák k zemi, nemusím väžiť pol tony. Kým si toto niekto zodpovedný neuvedomí, niet o čom diskutovať. My "handroví" sme ignorovaní pri tvorbe pravidiel hry, tak sa nemôžeš diviť, že niektorí extrémisti sa na také pravidlá môžu vy... Ja, ako rogalista som zodpovedný sám za seba. Keď budem chrapúň, budem tie pravidlá ignorovať. Keď ten, kto je zodpovedný za tie tisíce cestujúcich, a je za to štátom platený, ignoruje mňa, správa sa tým chrapúňsky voči tým tisíckam cestujúcich, v záujme ktorých by mal jednať.

Keď chce niekto diktatúru v letectve, nech to urobí poriadne, a nech v parlamente pretlačí zákaz vlastnenia rogala a paraglajdu pod hrozbou väzenia. V opačnom prípade spôsobuje iba chaos.

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Keby som nebol jedným z Vás a vlastne jedných ešte skôr pred Vami, tak by ste moje vysvetĽovania mohli chápať ako nafúknutú buzeráciu a poučovanie. Keďže tejto problematike rozumiem trochu viac, myslel som, že budete mať uši na počúvanie a oči na čítanie - bez neustáleho bolestínstva a prehnanej zaujatosti vyplývajúcej skôr z neznalosti.

To nie je zodpovedné, čo píšeš. Ak by si mi to povedal medzi štyrmi očami, tak by som to ešte azda pochopil. Takto navádzaš ovečky pod sebou na zlé chodníčky. Tade cesta nevedie!

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Poprosim NECITOVAT zakazdym cele prispevky.
Ak reagujem na cloveka oslovim ho menom a pisem.. ak sa vyjadrujem k niecomu konkretnemu tak CITUJEM len tu cast - najlepsie par slov maximalne vetu. Ak reagujem priamo na posledny prispevok tak ho NECITUJEM.
Citovat uz raz citovane prispevky je uz uplne mimo.
Ak mozem odporucit snazte sa citovat obmedzit len na dolezite veci, lebo inac tato funkcia straca vyznam.
Na forach je hlavna vyhoda a poslanie tejto funkcie v tom, ze ak chcem prebrat nieco co bolo o 3,4 strany dozadu alebo v inom vlakne.. alebo pokracovat v nejakej mrtvej teme tak ju citaciou obnovim.

Pisem to preto lebo sa tu potom znasobuju niekolko krat tie iste prispevky na jednej strane, zbytocne to ide do databazy atd atd. Ak chce clovek nieco spatne nieco najst tak je to doslova horor.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa eduardo »

Edmond PP napísal: Toto stretnutie by som ale navrhoval až po dohodnutej exkurzii na TWR Tatry, najlepšie i s prítomnosťou vedúceho strediska, .
Hlasim sa na exkurziu. Urcite so mnou ratajte.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Edmond PP napísal:Keďže tejto problematike rozumiem trochu viac, myslel som, že budete mať uši na počúvanie a oči na čítanie - bez neustáleho bolestínstva a prehnanej zaujatosti vyplývajúcej skôr z neznalosti.
No, zatiaĽ si ma vôbec nepresvedčil. Asi je to kvôli tomu, že tu nejde o tie predpisy, ktoré dobre ovládaš. Pravdu povediac, vyprovokovali ma tvoje obšírne príspevky, kde mám problém dopátrať sa podstaty. Celkovo sa vyžívaš v poučovaní a málo argumentuješ. Toto je diskusia a nie básnicko-prednáškový seriál. Namiesto toho, aby si popísal, kde Mišo spôsobil najväčšie ohrozenie a prečo, generalizuješ na všetkých, a na konkrétne otázky neodpovedáš. Uff, trochu som sa do teba pustil, ale nebolo to z hnevu. Naozaj by som si prial, aby si písal lepšie.
Edmond PP napísal:To nie je zodpovedné, čo píšeš. Ak by si mi to povedal medzi štyrmi očami, tak by som to ešte azda pochopil. Takto navádzaš ovečky pod sebou na zlé chodníčky. Tade cesta nevedie!
Preháňaš. Ja ti iba popisujem realitu. Ak chceš veci riešiť, musíš byť najprv úprimný k ostatným a hlavne k sebe. Nepovedal som nič, čo by navádzalo na zlé veci. V skutočnosti patrím do tej zodpovednejšej skupiny.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Pegas a Edmond: boze, ta debata je taka vzrusujuca, tesim sa na kazde pokracovanie :D Gaspi, trochu sa mierni, uz si raz jedneho diskutujuceho z fora vyhnal, nerad by som prisiel aj o Edmonda

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michal »

Pegas - z Edmonda nic nevypacis (aspon nie na tejto diskusii). Moze sa iba odvolavat na predpsy. Zato jeho prispevky treba citat pozorne. Pise vela medzi riadkami, snad to nieje ani on ,ale nejaky bezpecnostny manager RLP :D Gregovi dajte pokoj - ma tolko roboty s preukazmi a i. a vo Svidniku ze na ine mu neostava. Ked ste spomenuli Setnicku, aj jemu treba pomoct. Stranky LAA su podla mojho nazoru dost slabe, chybaju zakladne dokumenty napr. poistna zmuva. Na tie priestory by som isiel oklukou. My nemame informacie co ma RLP, nepozname normy a klucky v nich. Juraj - ze je nas malo ? - teda ich -PG. Vies kolko je platnych preukazov - teda za posledne 2 roky ?

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Mišo, nie celkom s tebou súhlasím, ale Edmond nás asi nechce zavádzať poskytovaním neúplných informácií. To by som ešte bral.
Nemôže nás ale považovať za mechom udretých. Veď tu nie sme mladí sopliaci. Nemôže tvrdiť neobhájiteĽné veci a čakať že budeme iba čítať a pregagať.
V opačnom prípade, nech tasí kord. :wink: (Nič v zlom Edmond)

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Páni, niektoré Vaše otázky sú komické a v krátkosti sa na ne naozaj nedá odpovedať. Ak by ste do problematiky videli trochu viac, tak by ste ich ani nekládli!
PokiaĽ viem, tak s súčasnosti na leteckom úrade trdia muziky bývalí vojaci - super odborníci na civilné letectvo!?! Nuž, tak si to dajte do súvislostí.
Nechápem, v čom je armáda operatívnejšia, ak vo svojich LPS stále používa predpotopné spôsoby sledovania pohybov lietadiel značením na "planžeť", pritom civilné LPS na celom svete používajú na zaznamenávanie priebehu letu lietadla buď na papierové alebo elektronické letové prúžky. To som zvedavý, ako chcú na taký spôsob riadiť na Sliači aj civilnú letovú prevádzku.

Apropo, ak sú vojaci takí operatívni, prečo je problém (ak som to dobre pochopil) povoliť lietanie ZK na Kapušianskom hrade aj v týždni mimo víkendov? Oni prečo nedokážu vyčleniť priestor (kruh, ovál alebo obdažnik) okolo hradu, aby sa dalo lietať, keď sú vhodné podmienky pre nás? A pritom, ak sa nemýlim, tak všetka ich cvičná prevádzka je fakticky VFR!!!

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

O akom "vypáčovaní" zo mňa uvažujete!? Nehnevajte sa, ale tento "boj s dvanásť- (či koĽko)hlavým drakom dôverne poznám ešte so začiatkov lietania pod Tatrami, takže ma to vôbec neprekvapuje.
Je to iba dôkaz toho, akí sme my - rogallistická a teraz u i paraglidistická, prepáčte za výraz, cháska - samoĽúbi a ťarbaví pochopiĽ niečo iné okrem svojich úzkych záujmov. To my máme klapky na očiach a štople v ušiach - nie civilné letectvo.

Užívateľov profilový obrázok
dragosek
Site Admin
Príspevky: 110
Dátum registrácie: Ut Sep 18, 2007 6:19 pm

Príspevok od užívateľa dragosek »

Cela debata o lietani c CTR a TMA je vystrihnuta a prenuta.

Na prispievajucich len jedna vec -
Citovanie: Tieto debaty su ako ked sa bavime dvaja traja. To znamena, ze ked sa bavim na klube s jurom alebo s lacom tak zakazdym nezopakujem co povedali, ale rovno reagujem, ak mam nieco na konkretneho staci ho oslovit menom. To iste plati aj tu. Ak to bude niekto spatne cele citat bude vnimat celu diskusiu ako keby tam sedel, takze bude vediet naco kto reaguje!!!!!

Mame tu zopar odbornikov na sk-jazyk tak nech ma opravia ak trepem.
Debatu postupne hned teraz precistim od zbytocnych citatov a upravim od zbytocnych "tagov" a subcitacii, aby to vyzeralo.
Posledna technicka vec.
Za citatom piste text rovno do dalsieho riadka. forum tam vlozi volny riadok automaticky. Ak zacnete s odstupom riadka tak su potom volne dva.. ale to len taka kozmeticka izeeeeeee.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michal »

Edmond, nic v zlom, v ramci debaty, kvoli mojmu moznemu priestupku tu teraz trpezlivo s nami diskutujes ty - vdaka Ti. Opytam sa uplne konkretne. --------------- Mate vy radiove spojenie s miestom 300m nad Sumiacom ? --------------------
Apropo: Ked som volal na vezu v Kapus , vojaci pocas vycviku boli ochotni zmenit prave okruhy na lave aby som mohol lietat po zeleznicu co je snad ani nie 3km od letiska !!
Co je to za priestor na ICAO mape , taka klobasa tiahnuca sa na Zapad od Sp.N.Vsi ?

Napísať odpoveď