zavesne lietanie v okoli Prievidze - instruktori

Veci a zariadenia ktoré použí­vame na lietanie, diskusia o počasí, aerodynamike a predpisoch
Molly
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po Sep 07, 2009 2:13 pm

zavesne lietanie v okoli Prievidze - instruktori

Príspevok od užívateľa Molly »

Zdravim vsetkych. Som tu novy a chcel by som poprosit o informacie ohladom zavesneho lietania v okoli Prievidze. Mal by som zaujem o kurz zaves. lietania ale nasiel som akurat kluby v Kosiciach, BA, CZ. Nakolko je to dost daleko a kurz trva dlhsie potreboval by som nieco blizsie k PD. Prosim ak viete poradte na nete sa mi nedari nic najst.

PS: lietal som vetrone a hladam alternativu a zavesne lietanie sa mi celkom pozdava. Hlavne 2 aspekty-ticho a termika.

VDAKA

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Molly,

v Prievidzi je aktivny Marian Csonka, 0904 816 810 (volat popoludni), najviac ale lieta s pomocnym motorom. Kvoli kurzu by som sa obratil na Ivana Plucinskeho (NAY), ten chodi so ziakmi aj do ZA. V Banovciach tiez funguju rogalisti, mozno by sa dalo dohodnut s nimi (Skuty)

skutak
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Št Júl 03, 2008 12:25 am
Bydlisko: K priehrade 788/14 Banovce nad bebravou
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa skutak »

Molly zalezi na tebe komu sa zveris do ruk.

Ja mam hodne casu v tyzdni po obede a vikendy zrejme tento vikend sa pojde na prestnost pristatia do ZA ak chces mozes sa dojst pozret zoznamis sa s kopou super ludi a hlavne sa mozes porozpravat s Ivanom Plucinskym.
Pluco sorry ak som to spatne napisal :oops:

A na ucenie prave nastava najvhodnejsie obdobie ide jesen a zima.

Kontakt na mna 0915127677,0918825781 kedykolvek okrem casu kedy vatsina ludi uz spi :lol:

Ahoj s pozdravom Ĺ kuťak (Peter)

Molly
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po Sep 07, 2009 2:13 pm

Príspevok od užívateľa Molly »

No super. Tu Zilinu by som bral(v Pi by som mal ist na 5 dni do Turecka ale to nieje iste). Posli prosim kde je viac info. Mozno by som to skusil este tento rok ked vravite ze zaciatok na vyucbu je vhodny teraz. Takze v Piatok by som sa ti ozval a ak by sa dalo dohodli by sme sa na tu sobotu. Zatial dakujem za info.

Zdravi Dusan

skutak
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Št Júl 03, 2008 12:25 am
Bydlisko: K priehrade 788/14 Banovce nad bebravou
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa skutak »

Ahoj tak viac info je tu viewtopic.php?t=523 hned prvi prispevok.

A k tomuto vikendu ja zrejme pojdem do ZA uz v piatok rano podla pocasia,a tento tyzden pojdem este do kostolan teda budem to mat do PD na skok tak by sme s mohli stretnut a prehodit dake to slovo ak ti to bude vyhovovat.prestne neviem kedy to bude ale vo stvrtok najneskor tam musim ist.

A to info ohladom prestnosti dufam aspon tak som to pochopil :D
Naposledy upravil/-a skutak v Po Sep 07, 2009 5:22 pm, upravené celkom 1 krát.

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Príspevok od užívateľa kelek »

Cau Molly.

V prvom rade by som sa ti chcel predstaviť .

Volám sa Peťo Jandák , som z FLY CLUBU Bánovce a lietam na rogale už aktívne 12.rok . Patrím k zakladatelom Fly Clubu a momentálne som viceprezidentom klubu a tak ti budem mať čo to k tomu povedať, navrhnúť , ukázať a aj naučiť.
Prejdem k veci : ak sa vyskytne v okolí BN resp. Trenčiansky kraj a Nitriansky sporadicky , zanietený záujemca o lietanie na rogale tak urobíme za smiešne peniaze dotyčnému vycvik na rogale (lacnejšie a aj dlhodobejšie ako v BA ).
Ty si už náš , ak budeš chcieť . :lol:
Momentálne máme dvoch nových žiakov , tak by si sa k nim mohol pridať. :?:

Ja taktiež lietam na rogale , lebo financie na lietanie na vetroni (čo je 1.liga v lietaní podla mňa ) nemám a toto je najlacnejší , a aj pomerne najbezpečnejší spôsob ako sa dostať bez motora do vzduchu , lietať termiku a je to aj najvhodnejšia alternatíva za vetroň.



Tak ak chceš , ozvi sa mi a spoločne so Ĺ kutym ti v okolí BN urobíme vycvik(jeseň 2009 čiže už teraz ) Ă

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Cav Molly. Mozem potvrdit, ze ludia z Banoviec su naozaj schopni. Sam som zacal takto pred rokom a par dni dozadu ma preskolili na magica (vykonnejsie kridlo). Takze zaciatocnicke kridlo by malo byt volne. Mam ho vsak zapozicane od uz spominaneho Mariana z Prievidze, ktoremu ho onedlho vratim.
Takto nejak vyzera vycvik :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=8UFdE0PEJ58
Ale varujem ta! Lietanie na rogale obmedzuje vsetky ine aktivity a clovek by len potom lietal a lietal a...
S jedlom rastie chut :D
Tesime sa na teba.

stofo
Príspevky: 2
Dátum registrácie: So Júl 31, 2010 4:37 pm

Re: zavesne lietanie v okoli Prievidze - instruktori

Príspevok od užívateľa stofo »

caute... rovnako ako kolega z prveho prispevku zasielam aj ja svoj prvy prispevok s otazkou:

kde najblizsie od Humenneho sa robia kurzy na zavesne lietanie? dakujem za info

peterb
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Št Mar 06, 2008 6:11 pm
Bydlisko: Presov

Re: zavesne lietanie v okoli Prievidze - instruktori

Príspevok od užívateľa peterb »

Na východe sa robí výcvik tuším len v Košiciach. Je to síce dosť ďaleko od Humenného ale rozhodne to stojí za to.
Airwave K2

stofo
Príspevky: 2
Dátum registrácie: So Júl 31, 2010 4:37 pm

Re: zavesne lietanie v okoli Prievidze - instruktori

Príspevok od užívateľa stofo »

nemate niekto facebook? chcel by som o tom pokecat. ako vravim, som velky laik v tom, ale zasa sportovec, za kazdu srandu, za kazdy adrenalin...

peterb
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Št Mar 06, 2008 6:11 pm
Bydlisko: Presov

Re: zavesne lietanie v okoli Prievidze - instruktori

Príspevok od užívateľa peterb »

Pokecat si o tom mozes s kazdym aj tu na fore, ja facebook nemam ale ak chces pytaj sa, co budem vediet zodpoviem.
Tu mas zaujimave linky o vycviku
http://www.deltaklub.neton.sk/index1.php?str=2
http://www.hanggliding.cz/skola/
Airwave K2

Napísať odpoveď