Záložný padák

Veci a zariadenia ktoré použí­vame na lietanie, diskusia o počasí, aerodynamike a predpisoch
Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Záložný padák

Príspevok od užívateľa Indian »

prosim poradte kde sa da kupit novy zalozak, ake su priblizne ceny, aky velký je potebný atd. viem len ze potrbujem taky ten malý do bocneho vacku dakujem

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »


Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Indian »

DAKUJEM , Ten clanok som uz cital davnejsie ,ale stale neviem aky velky padak vlastne potrebujem kedze mi uz radili aj taky na 130kg, ale moja vaha je : ja75kg(hladný:-)) +postroj5kg+33kg rogalo=cca 113kg spolu aj s rogalom aj ked by sa to kridlo malo odpocitavat. Pozeral som padaky od karpofly(www.karpofly.cz) ale neviem ake su, len viem ze su velmi lahke npr.nosnost 100kg vaha padaku 1.5kg.
S akymi padakmi mate skusenosti ?

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Všetky parametre, podĽa ktorých treba vyberať, sú tam. Praktické skúsenosti so záchrannými padákmi nemá takmer nikto. Okrem náhodného použitia vo funkcii skrátenia pristátia (viď Juraj Sladký) :-) Tak sa orientuj podĽa ceny, materiálu (trvanlivosť) a parametrov.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michal »

zalozaky nie nove z nemecka nosi chlapik z nitry

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Indian »

ake su asi stare tie zalozky z nemecka? a aka je cena ?

peterb
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Št Mar 06, 2008 6:11 pm
Bydlisko: Presov

Príspevok od užívateľa peterb »

to: pegas

http://www.karpofly.cz/detail.asp?PID=H172-54

pozri sa na tento zalozak mne sa celkom pozdava ale nikde na tejto stranke som nenasiel ci sa moze pouzit aj pre HG tak snad sa to da nejako zistit podla fotiek.Diky

peterb
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Št Mar 06, 2008 6:11 pm
Bydlisko: Presov

Príspevok od užívateľa peterb »

to: pegas
http://www.karpofly.cz/detail.asp?PID=H172-54
pozri sa na tento zalozak mne sa celkom pozdava ale nikde na tejto stranke som nenasiel ci sa moze pouzit aj pre HG tak snad sa to da nejako zistit podla fotiek.Diky

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Ten tvar padáku aj jeho parametre mi podozrivo pripomínajú Metamorfosi Conar. Jediný rozdiel je tam iba v chýbajúcom stredovom kuželi a inom materiáli. Chýbajúci kužeĽ znamená že nič nebráni prietoku vzduchu cez stredový otvor - to znamená dlhšiu dobu otvárania (neviem koĽko). Neviem čo je to za materiál, ale ak má ta firma skúsenosti s výrobou záchranných alebo výsadkových padákov, nemala by použiť materiál, ktorý má výraznú "tvarovú pamäť". Ak sú obidve veci v poriadku, tak tá cena je veĽmi dobrá.

Ă

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

to gašpi: ale ved tento ma v strede otvor a šnúru. nerozumiem tvojej myšlienke, ... alebo slovnemu zvratku?

peterb
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Št Mar 06, 2008 6:11 pm
Bydlisko: Presov

Príspevok od užívateľa peterb »

to pegas
pisal som tej firme ohladom zalozaku a z emailu ktory mi poslali mam pocit ze to nie je len tak nejaky lacny kus handry. Len chcem od teba este jednu vec: pre ktory by si sa rozhodol ty RS100 http://www.karpofly.cz/detail.asp?PID=H172-54 alebo RS130 http://www.karpofly.cz/detail.asp?PID=H834-54.
Pisali mi ze by bol vhodnejsi RS130 aj ked z clanku na klubovej stranke vyplyva ze mi postacuje RS100.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Na záchranu života je dobrý asi každý z nich. Už som to v článku písal - je to hlavne kompromis medzi rýchlosťou otvorenia a opadaním.

Ak je pravda to s tou rýchlosťou, tak by ti mal stačiť aj ten malý. Dôvod prečo ti odporúčajú ten väčší, môže byť aj ten, že nemajú čisté svedomie, a ten ich padák má väčšie opadanie než píšu. Nechcem tvrdiť že to je tak, Vilo G. povedal že výrobky KarpoFly patria medzi tie kvalitnejšie.

Ale ja sa prikláňam skôr k tej mojej teórii. Zober si logicky - ak by sa mohol výrobca pochváliť nejakými výsledkami (nezávislými testami, úspešnými použitiami), asi by sa tým pochválil, nie? Alebo sú takí skromní? Navyše, keď uvedie optimistickú rýchlosť klesania, nič tým neriskuje - určite sa kvôli tomu nezabiješ, možno budeš mať iba nejaké zranenia, kvôli ktorým nebudeš môcť 3 mesiace poriadne chodiť. Podobná situácia, ako pred mnohými rokmi udávali všetci výrobcovia rogál kazavosti, za ktoré by sa niekto červenal. Ale o nič nešlo, tak sa veselo klamalo ostošesť.

Proste, pochybuj a nikomu never. Ber iba dôkazy, to nie je o pocitoch.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa Laco »

pegas napísal:... Vilo G. povedal že výrobky KarpoFly patria medzi tie kvalitnejšie...
Nechcem Ti oponovat, ale ja som Vila pochopil presne naopak :cry:

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Je to možné. V tej krčme bol veĽký hluk.

peterb
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Št Mar 06, 2008 6:11 pm
Bydlisko: Presov

Príspevok od užívateľa peterb »

Pisali mi ze mi odporucaju RS130 lebo RS100 je dimenzovvany na hmotnost pilota 100kg a oni zrejme hmotnost kridla nezanedbavaju. Inak ma to niektore certifikaty DHV a vsetky certifikaty EN. Rychlost otvorenia mi neuviedli s odvovodnenim ze to dobry vyrobca neudava pretoze rychlost je rozna pre rozne typy poveternostnych podmienok, napisali mi ale "u RS 100 jsme jako první udělali certifikaci DHV z 30 metra". Odozvy zakaznikov su vraj tiez dobre.
Ak viete na aku hmotnost je dimenzovany ten vas zalozak tak mi to viaceri napiste. Diky

Napísať odpoveď