Kamera

Veci a zariadenia ktoré použí­vame na lietanie, diskusia o počasí, aerodynamike a predpisoch
pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kamera

Príspevok od užívateľa pegas »

Zaujala ma micaaakova kamera, lebo je dostatočne širokouhlá a ani kvalita obrazu nie je zlá. Jeho odpoveď:
"ContourHD (1280x720 při 30 fps), technické informace na http://vholdr.com/contourhd/techspecs" onclick="window.open(this.href);return false; "
Vyzerá to na priameho konkurenta "GoPro HD". Jednak majú na stránke priame porovnanie parametrov, a v mnohých obchodoch v Európe ponúkajú obidve kamery súčasne. Cena je skoro taká istá - do 300 USD v amerike a +60% v Európe.
Zorný uhol (ohnisko) 135° (GoPro HD má síce 170°, ale aj tých 135 je dosť - viď micaaakove videá)
- napr. klasický foťák má zorné pole asi 50° a Panasonic TZ... má viac ako 65°.
Nič sa tam nepíše o režimoch fotiek, takže v tom je asi GoPro lepší, takisto aj v kvalite videa (ContourHD má 2x väčšiu kompresiu pri tom istom algoritme kódovania).
ContourHD je ľahší, a má lepší tvar. Snímač sa dá natočiť tak aby "hore bolo hore", a je tiež vodotesný. Ukladá vo formáte .mov (na tom už dnes nezáleží).

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kamera

Príspevok od užívateľa miro »

[quote="matoZA"]Patricia mi cez sviatky polozila uzasnu otazku. Ze co mi ma kupit na tridsiatku.. hehe.. hadajte ako som odpovedal :idea:

Ako si dopadol s tou kamerou?

Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kamera

Príspevok od užívateľa matoZA »

Vyborne! paci sa mi, videa robi pekne, len som este neprisiel na to ako to strihat a upravit.. :oops: mam video hore nohami.. casom doladim a poslem link.. inak neviete niekto o dobrom freeware?
Moyes Xtralite 147

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kamera

Príspevok od užívateľa pegas »

Na lineárne (bez prechodov) editovanie videa používam Virtual Dub - pozná iba AVI a MPEG.

Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kamera

Príspevok od užívateľa matoZA »

Na otocenie videa som nasiel jednoduchy softik Free Video Flip and Rotate. Uz to otacam.. ale na strihanie stale nic.. ten VirtualDub vypada fajn, no MP4 subor to akosi nepapa.. nejaky iny navrh?
Moyes Xtralite 147

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kamera

Príspevok od užívateľa Laco »

Skus Video Convert Master

Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kamera

Príspevok od užívateľa matoZA »

..tak konecne.. predlzeny vikend a vylet do Crikvenice priniesol svoje plody. Konecne som sa spriatelil so softom na upravu videi.. virtualDub je fakt nenapadny program s obrovskymi moznostami.. video som kvoli rotovaniu musel rekomprimovat. Kvalita je porovnatelna (volnym okom ju na laptopmonitore nerozpoznam) no mierna redukcia velkosti suboru mi hovori, ze k nejakej tej strate doslo.. posudte sami.

http://www.youtube.com/watch?v=bKwR0v_D7u8" onclick="window.open(this.href);return false;

este ho youtube spracovava, HD kvalita nabehne tak za polhodinku..
Moyes Xtralite 147

micaaak35
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Júl 24, 2009 10:25 am

Re: Kamera

Príspevok od užívateľa micaaak35 »

Ahoj, jak jsi rozchodil VirtualDub, aby neodkazoval na problémy s kodeky? :?:

Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kamera

Príspevok od užívateľa matoZA »

Najprv video prehodim z mp4 na avi pomocou malej utilitky Mp4Cam2AVI - stiahnes niekde free. Potom este pripadne doinstaluj kodeky ak bude chciet. Ale VirtualDub je bezne s avickom spokojny..
Moyes Xtralite 147

micaaak35
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Júl 24, 2009 10:25 am

Re: Kamera

Príspevok od užívateľa micaaak35 »

No právě AVI-čka s kodeky XVID a DIVX nebere, jediné co pochroustá je AVI s kodekem mjpg. Převádění originálního souboru do nějakého jiného se chci vyhnout, hledám něco co nastříhá původní soubor s minimem ztráty kvality. Pokud jde o videa pro YouTube, tak samotný převod, střih a konečné spojení provádím v AnyVideuConvertoru, pro vložení vlastní hudby pak využiji Avidemux. Samotná instalace kodeků do Windows pro zprovoznění VirtualDubu nic neřeší, pořád bude psát hlouposti, že kodeky nevyhovují, nechápu to a nedokázal jsem to nijak zprovoznit. Dík za info.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kamera

Príspevok od užívateľa pegas »

Už som v tom dávno nerobil, a na prehrávanie vo VLC netreba žiadne kodeky, ale aj tak si pamätám, že Virtual Dub potrebuje špeciálny druh kodeku.

Väčšina kodekov na Internete je typu DirectShow, ale Virtual Dub potrebuje Vfw (Video for Windows) kompatibilne kodeky.
Skús toto (bez záruky):
http://ffdshow-tryout.sourceforge.net/

micaaak35
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Júl 24, 2009 10:25 am

Re: Kamera

Príspevok od užívateľa micaaak35 »

Dík, už to fakt běží!

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kamera

Príspevok od užívateľa pegas »


MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Kamera

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Ja som si zaobstaral po dlhom užívaní Drift HD (ešte stále funkčnú) túto hračku...


https://youtu.be/vr0qNXmkUJ8
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kamera

Príspevok od užívateľa Rebro »

Ja odpaaadnem
Monotrike

Napísať odpoveď