winglety

Veci a zariadenia ktoré použí­vame na lietanie, diskusia o počasí, aerodynamike a predpisoch
Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: winglety

Príspevok od užívateľa Laco »

Ja si myslim ze to bude nieco taketo: http://www.delta-club-82.com/bible/phot ... 38&langue=" onclick="window.open(this.href);return false;
:?

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: winglety

Príspevok od užívateľa juraj »

kelek, viem Ta ako modelara pochopit, ze sa snazis si rogalo maximalne vylepsit. K tomu len tolko, Manfred Ruhmer modelarci od detstva, "trochu" lieta aj na rogale, ale myslienku s wingletmi nikdy v Icare nepresadil. Co myslis, preco asi?
Ale ostanme na Slovensku, tymito zalezitostami by som sa na Tvojom mieste zacal zaoberat, az ked dosiahnes Ferovu uroven.

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Re: winglety

Príspevok od užívateľa kelek »

Juraj , Manfred bol modelár ? :shock: tak preto tak super lieta :lol: a vie ,,čo to,, o aerodynamike a stavbe ZK
Je to pán pilot, to viem. Zažil resp.videl som pár jeho,, úletov ,, 8)

Fero je fakt trieda.

No Juraj v tomto sa trošku mýliš.
Ani kamarát ešte nejazdí na aute ako Schumacher(aj keď sa o to sem tam pokúsi) a má vylepšené auto na lepšie jazdné vlastnosti . :idea:
Aj také ESP a kadejaké moderné vylepšenia pre bezpečnú jazdu nevyrábajú len pre profesionálnych jazdcov resp. šoférov :twisted: :P

Miro , trafil si do čierneho. To akože Haman už má na nejakom svojom novom krídle namontované a otestované.
Popýtam sa čo mu to váži a kolko by za toho motýlka chcel. Dík Miro za cenné info.

to Laco: ja sa nechcem vraciať do histórie o pár krokov vzad , ale pričiniť sa o históriu :lol:

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: winglety

Príspevok od užívateľa eduardo »

raf3 pise: to bude T-čko alebo U-čko alebo TU-čko, to bude šrumec! :lol:

Ty kokos, tak toto vidim po prvy krat a vobec si neviem predstavit ze sa s tym vlacim na kopec + rogalo + postroj.
Ale tusim to bude V-čko, alebo VI aj PI-čko :wink:
Naposledy upravil/-a eduardo v Št Sep 02, 2010 8:04 am, upravené celkom 1 krát.

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Re: winglety

Príspevok od užívateľa kelek »

Edu , podľa mňa mi to vylepší letové vlastnosti , hlavne pri tých vyžších by sa malo správať pokojnejšie ako doteraz.

No je to menej skladné-nevýhoda a potom už len samé výhody. :wink:
Budem to skladovať presne tak ako Hamanovu plutvu. Na 2 časti a šup to do krídla :P
Horšie to bude s wingletmi , ale mám aj velký ruksak ktorí musím nosiť keď idem lietať , tak sa to tam hádam zmestí.

Motýlik s kombináciou aj ako brzda a + winglety sa mi zdá celkom dobré riešenie.

Inak Edo čítal som aj to nadstavenie maďara. Ako to vy v KE meráte. Tak ako ste to skúšali na Podk.plešiach ? Je to dosť presné ?

Na kolko stupňov si si to znížil ? Ako to máš nadstavené?
Nechcem ešte aj s týmto nadstavením maturovať a hlavne musím zmeny robiť postupne krok po kroku,aby som vedel čo a ako.
Dík.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: winglety

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

kelek napísal:Edu , podľa mňa mi to vylepší letové vlastnosti , hlavne pri tých vyžších by sa malo správať pokojnejšie ako doteraz
Kelek podla mna strasne malo lietas na to aby si mohol taketo super vlastnosti pri tych vyssich rychlostiach vyuzit. Radsej by si mal dat viac energie, casu a penazi na lietanie ako na vymyslanie zlepsovakov, ktore ti prinesu viac starosti ako radosti.

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Re: winglety

Príspevok od užívateľa kelek »

To máš pravdu Plučo , tak trochu :)

Viem že málo lietam .
No ani to ma neodradí. Aj na aute keď málo jazdíš , si rád keď máš airbegy a iné vecičky čo ti zlepšujú bezpečnosť. Stačí jazdiť menej a raz havarovať a kvôli alebo vďaka airbegu prežiť a inak by si hovoril.
Opatrnosti nieje nikdy dosť.

Tie moje vylepšenia mi dúfam len o niečo vylepšia letové vlastnosti ale samozrejme let.hodiny mi to nenavýši.
8)

A ty aké krídelko máš na ruke keď obe predávaš ? Kupuješ lepšiu mašinku s vylepšeniami :?: :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: winglety

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

kelek napísal:To máš pravdu Plučo , tak trochu :)
Aj na aute keď málo jazdíš , si rád keď máš airbegy a iné vecičky čo ti zlepšujú bezpečnosť. Stačí jazdiť menej a raz havarovať a kvôli alebo vďaka airbegu prežiť a inak by si hovoril.
Opatrnosti nieje nikdy dosť.
Ak mas na mysli bezpecnost, tak podperky nechaj tam kde su, kup si dva padaky a dobru prilbu.
Chodievaj lietat iba v tedy ked to zvladnes.
Opatrnosti nieje nikdy dost.

Napísať odpoveď