účast na lete okolo SK

Lietani na trojkolke s tuhým krí­dlom
Hlebasko
Príspevky: 292
Dátum registrácie: So Nov 24, 2007 9:27 pm

účast na lete okolo SK

Príspevok od užívateľa Hlebasko »

Popis mojej cesty večer,teraz aspoň foto https://picasaweb.google.com/jhsofialaura/Prelet#

V piatok vecer som bol uz v Hucine(autom) ,napriek tomu ze vsade fukal silny juh.Kolegovia z NZ a Partizanskeho prileteli do LC a tam prespali. Ja som si dal este vecer kratky let s krasnym pohladom na Gemer a okolie. Rano skory budicek a s miestnym Tonom o siestej start ,smer Kralovka.Let bol vcelku pohodovy,zaujimavy bol pohlad na vychodnu cast SK,ktora bola zaliata hmlou.Kralovku som dosiahol po 30min a potom pohodovo spet.V priebehu dopoludnia potom prileteli vtaci z LC, 4 rogala. Na obed sme boli pozvani miestnym priaznivcom do jeho chalupy vo vedlajsej dedine.Bola tam pohoda - jedlo,bazen,sprcha a ako kulturna vlozka tancujuca ciganka ,ktora za 2dc palenky predvadzala ciganske tance.Netusim ako to zvladla,lebo vonku bolo besne teplo a ona to takmer na ex hodila do seba a po polhodine dalsie deci.Bola priserne skareda az som sa obaval,ze mi jedlo sadne na zaludok..Medzitym sme si vypoculi neuveritelne pribehy s miestnymi ciganmi.Vecer bol naplanovany odlet do Svidnika.Povodne to malo byt o 17,30,nakoniec pre technicke problemy niektorych trikov to bolo o 18,30 z hrozbou aby sme to stihli do zapadu slnka.Ja som startoval prvy a bol som nemilo prekvapeny ako sa horucava podpisala na vykone mojho motora.Stupanie ledva 1,5m,motor na plno asi 25min pokial som dosiahol vysku na prelet gemerskych kopcov. Pri Soroske to uz bolo fajn a pekne boli pohlady na spolulietakov . A kolko hlodov pustali do eteru,celkom zabava.Ja som si popri tom vyskusal moju novu antenu a kvalitu pocutelnosti - som spokojny, uz mozem sa ohlasit aj letisku a budu ma rozumiet.Leteli sme okolo Turnanskeho hradu a SZ od KE sme preleteli medzi CTR PO a KE sme sa dostali cez Slanske kopce k Domasi a potom do SK. Pocas letu som este robil aj turistickeho sprievodcu.Co sa tyka mojho stihania s ostatnymi,tak len o trochu museli spomalit,resp. ked boli daleko predomnou,tak na povel urobili 360 a zase sme boli spolu.Nakoniec vo Svidniku som pristaval prvy,lebo oni si zasli pozriet aj Domasu. Privitanie vo Svidniku bolo velmi mile a medzi prvymi bol bol maly velky muz, Milan G.Velmi ochotne nas pohostil ubytoval... Dalsi den,v nedelu ,som mal v plane tiez skoro odstartovat,lebo bola hrozba oblacnosti,burok... A tato cast bola pre mna celkom adrenalinova.Plan bol ,smer Sabinov,Krompachy a ponad celkom siroke kopce do Hucina. Cely cas fukal bocny juzny vietor,pri PO uz velmi cerstvy. Pri Krompachoch to uz bolo hodne silne a ked som prelietaval dpolinu pred Slubicou,tak som myslel a uz asi zacnem cuvat.Nedajboze sa dostat dopredu,rychlost voci vetru 75 a voci zemi 40km/hod. Pri kontrole mnozstva paliva som si zacal uvedomovat,ze pokial to neprestane ,tak na letisko nedoletim! A to som mal na zaciatku plnu nadrz, v ktorej den predtym mi zostalo este 3l paliva. Cim dalej, tym viac som si uvedomoval skutocnost nudzoveho pristatia,takze som usilovne hladal vhodny teren v tych dolinach. Ked som videl tak asi 3-4dcl benzinu,rozhodol som sa neriskovat a mat pristatie pod kontrolou. Medzi Stitnikom a Rostarom som nasiel pokosenu plochu so zlisovanou slamou a pastvinou.Tak som zacal vyklesavat,vietor fukal jednoznacne aj mensej vyske okolo 20km/hod,tak som si hovoril ze to bude OK.Priestor bol dlhy 700m a tak som si myslel ze je to v pohode . Po poslednej 360-ke som nasadil na pristatie aby som sadol hned na zaciatku.Lenze,tesne nad zemou som citil ze som nejak zrychlil.Medzi tym som uz vypol motor,lebo aj tak tam uz skoro nebol benzin.Pretel som este ponad nizky ostnaty plot ,ktory nebolo vidno,Tahal som hrazdu,ze uz mi skoro presla cez brucho a ja som videl ako sa blizi koniec plochy s dalsim ostnatym plotom! Medzity ma este podfuklo a smeroval som na valec zlisovanej slamy ! Nastastie som uz zachytil podvozkom o zem a sadol som asi dva metre
vedla sena...Ujma takmer ziadna,ohnuta os prednej nohy. No a zistil som na zemi fuka presne opacne. Vonku sialena horucava ale zohnal som cez telefon Tona ,ktory prisiel pre mna a odniesol na letisko. Doma som si pozrel vzdialenosti - chybalo mi 14km z toho 10km cez hory a pri prepocte so zvysnym palivom mi vyslo ze asi 5km este nad horami by motor zdochol a nie som si isty, ci by som doplachtil s tym protivetrom na letisko a v okolo bola sama vysoka kukurica.Tak som volil riadeny nudzak. Let ktory mal 130km, trvat mal dve hodiny, trval 3 hod a este nadspotreba kvoli teplemu pocasiu,takze hodinova rezerva sa mi minula...Okolo obeda prileteli aj ostatni a tiez vraveli ze mali voci zemi 40km/hod - fukalo este viac. Celkovo som spokojny,za vikend som spalil 28l benzinu, okolo 400km letu a takmer 7hod letu. Prisiel som domov hodne vycerpany,ale stalo to za to.

Napísať odpoveď