KE - Širava - Humenne

Lietani na trojkolke s tuhým krí­dlom
Hlebasko
Príspevky: 292
Dátum registrácie: So Nov 24, 2007 9:27 pm

KE - Širava - Humenne

Príspevok od užívateľa Hlebasko »

Myslel som ze po vikendovom lietani budem nasyteny lietanim,ale rodina mi dnes odisla na dovolenku a pocko celkom dobre. Na letisku,ako aj inde bolo hodne teplo,ale vidina pekneho vyletu ma chladila. Natankoval som do PLNA, nahodil na kyl smerovku aj s vyskovkou a podme.Uz po par minutach som zistil ze po drobnej zmene uhla vyskovky letim asi o 8-10km rychlejsie - trimovacia rychlost.Hrazdu som pustil a pekne si to sinulo 80km/hod.Toto som mal tak nastavit na let do svidnika a lepsie by som stihal ostatnym. Samozrejme oblast po Slanske hory nesklamala turbulenciou,ale mal som pocit ze kridlo je pokojnejsie. Po otoceni koncoveho bodu trasy - Jasenov ,som mal vietor do chrbta a prijemne som naberal na Vihorlatskych kopcoch vysku,aby som bezpecne preletel Siravu z druhej strany. Pri dalsom letisku som dostal dazdovu prehanku,bol som sokovany,lebo nikde som nevidel ziadny mrak,Az ked som sa otocil za seba ,na Humenne, zbadal som maly mracik , z ktoreho vietor dofukol zrazky az na mna.Tesne pred pristatim som sa dostal do dalsej turbulencie a opet som mal pocit ze kridlo to lepsie zvlada. Resume - vzdialenost - 150km, cas - 2hod, priem. rychlost 75km/hod,spotreba 7L.https://picasaweb.google.com/jhsofialau ... vaHumenne#

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: KE - Širava - Humenne

Príspevok od užívateľa pegas »

Hlebasko napísal:...Az ked som sa otocil za seba...
No to je myšlienková perla :D

Fotky pekné, ale mohol si tam ešte prihodiť foto toho zázraku, čo máš na chvoste.

Alex
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi Apr 25, 2008 10:52 pm

Re: KE - Širava - Humenne

Príspevok od užívateľa Alex »

V Ondavskich Matišovciach mi zlomili rukavik - nehostinne ludia tam!
Pri Domaši je vybežok ktory sa vola Krym. Vedla ňho je guľaty kopec . Tam ľahko pristaneš aj odštartuješ na všetky smery. Tam lietam z Bidovec. Beriem zo sebou stan . Prespim noc , poopalujemsa , okupemsa a večer domou.
Vrelo odporučam.
Tu na začiatku vidno štartovaci kopec a na 25 sekunde Krym:
http://www.youtube.com/watch?v=0KwZ4vRnAQY

Napísať odpoveď