najakčnejšie video roka 2012 !

Lietani na trojkolke s tuhým krí­dlom
Hlebasko
Príspevky: 292
Dátum registrácie: So Nov 24, 2007 9:27 pm

najakčnejšie video roka 2012 !

Príspevok od užívateľa Hlebasko »

So súhlasom autora a pilota J.Veselého si mozete pozriet jeho vcerajsie nudzove pristatie pri Plešivci ,ked musel vo výške hrebeňa vypnut motor - zacal sa nahle prehrievat ,neskor zistil ze uplne novy chladic bol deravy a vytiekla voda pocas letu!!! Tzv. skryta zavada ,lebo predtym uz zopar hodin polietal. Pocas pristatia sa nic neposkodilo a neskor ,po oprave, v divokej termike popoludni odstartoval spet do Lucenca ,este aj zmokol od nejakej miestnej burky . Neodpustim si poznamku - ten Rotax je " bárs fasa" .http://www.youtube.com/watch?v=P4I1r5xY ... el&list=UL

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: najakčnejšie video roka 2012 !

Príspevok od užívateľa Michal »

videa ma pekne napr: http://www.youtube.com/watch?v=368by9_9 ... ure=relmfu, no jak by tam zakufroval, neviem si predstavit.

Hlebasko
Príspevky: 292
Dátum registrácie: So Nov 24, 2007 9:27 pm

Re: najakčnejšie video roka 2012 !

Príspevok od užívateľa Hlebasko »

Z ineho fora som stiahol presny popis situacie

Ako autor videa sa musím k danej téme vyjadriť. Mal som za sebou pekný let. Z Lučenca cez Hnúšťu, Tisovec, Muráň, Revúcu, Krásnu Hôrku som sa vracal domov. Pri hrebeni za Rožňavou som zapol kameru a vychutnával príjemný let až kým som nepozrel na teplotu chladiacej kvapaliny. Mávam ju okolo 110 stupňov, no teraz ručička stúpala. Behom niekoľkých sekúnd som mal 150, čo je povolené maximum. Ani som nerozmýšľal a vypol som motor, však keby sa zadrel tak zastane tak či tak. Mal som možnosť pristáť na veľkom dlhom poli podo mnou, ale trochu ďalej som uvidel úzku lúku tak som letel k nej. Za chvíľu som zistil, že ju pretína elektrické vedenie. A ešte som zistil, že letím po vetre. Výšky som už veľa nemal, tak som chcel pristáť aspoň s bočným vetrom. Kvôli tej vysokej budove na videu som si nemohol dostatočne nadletieť a tak mi tá lúčka nestačila a skončil som aj tak v poli. Tentokrát to bola repka. Našťastie som nič nepoškodil, tak som volal môjmu kamarátovi a mechanikovi Ivanovi, ktorý hneď prišiel, zistil, že tečie chladič, vrátil sa do Lučenca pre náhradný prehodil mi ho a ja som pokračoval do Lučenca. Štartoval som o druhej v takej termike, že som myslel, že použijem záchranný systém. V Lučenci bola ešte aj búrka. Dnes mám poriadnu svalovku. Keď som si to video prezeral a videl ako rýchlo sa to všetko odohrávalo, tak sa musím pochváliť nič lepšie som nemohol urobiť. Po tomto zážitku viem, že ani nový motor nie je zárukou bezpečného letu a musím počítať s možnosťou pristátia vždy a všade

Napísať odpoveď