Sirava,Kaluza

Lietani na trojkolke s tuhým krí­dlom
Hlebasko
Príspevky: 292
Dátum registrácie: So Nov 24, 2007 9:27 pm

Sirava,Kaluza

Príspevok od užívateľa Hlebasko »

Vcera mali seansu motorovi padackari na Sirave,stredisko Kaluza. Robo vravel ,ze tam zaleti zo Svydnyka a pristane na praskarskom letisku v Jasenove a potom sa dopravi na dotycne miesto. Ja som si to prisiel vcera dopoludnia pozriet po zemi,ci sa tam da sadnut a potom odstartovat. Miesto nevyzeralo zle ,ale to by tam musel panovat nejaky poriadok, k tomu neskor. S Robkom sme sa dohodli ze priletim a mozno sa stretneme a nafotim ho. Napriek mrakom nad Dargovom let bol uplne kludny,teply...nejakych 45min.S Robom sme sa presne stretli aj ked to nebolo az tam naplanovane. Ospravedlnujem sa za video, je velmi slabe ,ale pilotek sa chcel vidiet.Vyborne fungovali aj vysielacky. Chcel som potom aj naletiet na padackarsku drahu,ale ich specialita je ,lietat nizko nad drahou,robit kruhy a neumoznit nikomu sa tam priblizit,nedajboze sadnut s rogalom. Proste padackari, stacilo mi raz poskodene kridlo...Nastastie s Robkom bola uplna pohoda a cesta spet tak isto.Spotreba necelych 5l...https://picasaweb.google.com/jhsofialaura/Bojkunesku#
http://www.youtube.com/watch?v=PvZH3pXN ... e=youtu.be

Hlebasko
Príspevky: 292
Dátum registrácie: So Nov 24, 2007 9:27 pm

Re: Sirava,Kaluza

Príspevok od užívateľa Hlebasko »

Este postreh k " akcii" PPG na Sirave. Cital som clanok na ich stranke v Korzari, aka to bola uspesna akcia , a ako sa to rekreantom pacilo. Dnes z dvoch nezavislych zdrojov som sa dozvedel , ako to vsetkym dole/ rekreantom/ liezlo na nervy,hlavne hluk a nebezpecne nizke lietanie popri ludoch ! A ked niektori "piloti" z vysky videli ze dole ludia dvihaju ruky ,tak to bolo vyhrazanie a nie pozdrav ! A nikto sa nepochvalil do novin,ze sa tam jeden znamy pilot skoro utopil, dalsi nudzovo pristaval na plazi...Obavam sa , ze ked sa budu taketo akcie opakovat, tak tam ochranari vyhlasia bezletovu zonu pre celu Siravu,atd

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sirava,Kaluza

Príspevok od užívateľa jaro »

Toho vodníka som videl vystupovať z vody- Mal červený kolier a guľaté očká.
Ked som videl tie špiraly nevedel som sa ani tvariť ani chovať, tak som to otočil domov po peknej bicyklovačke a popri tom som pozrel toho vodnika. Zobral si mi to z úst o tom nenormálnom zážitku a rušení keď si tak kľudne ležíš na pláži a ... vrrrrrrrrr :mrgreen:

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Sirava,Kaluza

Príspevok od užívateľa Norbert »

Ja som tam strávil jedno celé popoludnie. Deti sa tam dobre vybehali a vybláznili, poobzerali vírnik a krosny.
Ale lietanie nízko nad zemou a špiráli tesne nad zemou v blízkosti ľudí mi naháňali strach.
Ja by som sa nikdy tak nespoľahol na techniku. Doslova to zaváňalo koledovaním si o priekak.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sirava,Kaluza

Príspevok od užívateľa Michal »

Norbert napísal: priekak.
Odkial ze asik mas to slovo, uz aj na Teba sa to lepi ? :|

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Sirava,Kaluza

Príspevok od užívateľa Norbert »

V práci sme zaviedli pokladničku a kto zahreší musí prispieť.
Pokladnička sa nejak neplní lebo sme začali krajšie rozprávať. :mrgreen:
Aj mimo kanclu.

Sme sa tešili že sa rýchlo naplní a pôjdeme to prepiť a ono to malo úplne opačný efekt. :idea:

robo-b
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št Okt 23, 2008 4:18 pm

Re: Sirava,Kaluza

Príspevok od užívateľa robo-b »

Konečne som sa dostal k fotkám, ktoré urobil kamoš /zelené rogalo/
https://plus.google.com/photos/11445891 ... KyvxZrr-AE
Ráno sme trištvrte hoďky vysedávali na dráhe kôli hmle, nakoniec sme to riskli a odštartovali
skrz to mlieko. Ten pohľad ale stál za to. Od domaše na juh bola už dohľadnosť vynikajúca.
Zraz padačkárov bol na tej veľkej trávnatej ploche na Kaluži. My sme ale pristávali na agroletisku
v Jasenove, pretože sme nevedeli akej kvality je trávnatý povrch na Kaluži.
Na videu je moje pristátie v Jasenove.

Napísať odpoveď