trike s ESC !!!

Lietani na trojkolke s tuhým krí­dlom
Hlebasko
Príspevky: 292
Dátum registrácie: So Nov 24, 2007 9:27 pm

trike s ESC !!!

Príspevok od užívateľa Hlebasko »

Tak je to tu .Myslim ze prva super lahka trojkolka a pevnym kridlom na Slovensku !Trike vazi necelych 40kg aj s palivom,motor 200ccm, 28 lošadov, vrtula 140cm,el.starter. ,dobijanie akku pocas letu.Vraj to ma 90kg tahu ! Vzletova hmotnost aj s pilotom necelych 150kg.
Predpoklad bol serverny vietor do 2m/s,nakoniec bol juh 1m/s a pred startom bezvetrie.Niekolko krat som sa previezol bez kridla,aby som si zyvykol na ine polohy,jazdne vlastnosti,potom 2 kolecka s kridlom a medzitym som sa bal. Zaver bol jednoznacny .Ziadne letenie nizko,len skok, zdalo sa mi to nebezpecne. Tak 3/4 plynu a musi letiet ! Pred nasadnutim som este objal Mariana Dr. a potom uz nebolo cesty spat. Vyrazny tlak do chrbata pri rozbehu,mal som trochu vacsi uhol nabehu,takze po vzlietnuti automaticky som pritiahol,ale letel som . Rychly pohlad na pristroje, GPS 65km/h, vario 3m/s. Tak som rychlo ubral a snazil sa zistit polohu hrazdy...Urobil som niekolko okruhov,vsetko bolo super,len pri rychlejsich zmenach smeru bola tendencie krutenia sa v zavese - trike jeden smer,kridlo inde.Ale stacilo trochu ubrat plyn a zaprenim sa do hrazdy som bol schopny trike vyrovnat. Potom som si skusal vytiahnut plne vztlakove klapky - super pocit ako v lietadle, zrazu ma to nadvihlo a citil som ze letim ako na vankusi.Tak som si urobil priblizenie na drahu a pretoze som bol presne v osi, tak som sa rozhodol pristat.Sam som tomu neveril ako makko som sadol a minimalny dojazd. Super zazitok,dakujem Marianovi ze so mnou isiel vonku,este teraz sa z toho neviem spametat.Zaverecna info - trike sa da jednoducho a rychlo poskladat a prevazam ho v aute!Ford Mondeo kombi - nie je na predaj! Uz sa tesim na dalsie lety a Marian by mal pridat nejake foto.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Vcera som za zucastnil zaletu Janovej trojkolky:

Po prichode nasledovalo postavenie trojkolky. Moja uloha bola popratat vsetky pneumatiky prec z drahy.Tu su dva zabery autora zo svojim dielom
Obrázok Obrázok
Nalsedovalo par skusobnych pojazdov z trojkolkou "nasucho"
Po postaveni kridla sme ho s vypatim sil nasadili na trojkolku a pozerali a zvazovali aky bude asi spravny uhol nabehu pri starte.

Obrázok Obrázok
Potom si dal jano zase par pojazdov s kridlom po celej drahe:
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Pri poslednom pojazde okolo mna este jano prehovoril "Bojim, Bojim"
Naroloval na start, kratka debata " V pripade Emergency Rh+". Odbehol som asi 100m na pravu stranu drahy, spustil video a islo sa naostro.
Vsetko slo ako po masle, po par minutach uz Jano prelietal nad letiskom
Obrázok Obrázok
Pristatie ako z velkej knizky. Ako keby to bolo uz ste pristatie. Kedze nemal v oku rozpocet a bol to prvy let tak pristal dost daleko takze som nestihol ani foto ani video.
Tento stroj by som nenazval motorizovane rogalo ale urcity druh lietadla. Riadi sa to aerodynamicky, ma to vztlakove klapky - proste lietadlo.
Vyzera to krasne na drahe, krasne pri pojazde a vyborne vo vzduchu. Kladne vzopetie a tuhe kridlo bez anteny tomu dava zvlastny smrnc - laicky pohlad

Sice som si v sobotu skocil len raz pri vycviku ale bol to vyborne rogalovo prezity den.

Fotky a videa pre stiahnutie: http://www.deltaklub.neton.sk/download/esc.zip (44MB)

robo-b
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št Okt 23, 2008 4:18 pm

Príspevok od užívateľa robo-b »

jano, vyzerá to super de luxe. nemáš za letu hrazdu príliš vpredu?

Alex
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi Apr 25, 2008 10:52 pm

Príspevok od užívateľa Alex »

Dnes som bol prijemne prekvapeny ked pri mne objavilas tato nadherna mašina blizko letiska Komarovce. Prvy dojem - Swift http://www.swift-light.at/ v Košiciach! Bol to moj davnejši sen ktory , bohužial, tak sa aj ne uskutočnil. Dobre litaju iba krasne mašiny , toto su slova Tupoleva , a myslim si patria aj ku tomuto stroju!

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Alex napísal:Dnes som bol prijemne prekvapeny ked pri mne objavilas tato nadherna mašina blizko letiska Komarovce.
Kto ma taky stroj na Slovensku???

Hlebasko
Príspevky: 292
Dátum registrácie: So Nov 24, 2007 9:27 pm

Príspevok od užívateľa Hlebasko »

No predsa Ja !

Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Ivan »

:) tak potom co robil tie fotky to bral z nejakeho divneho uhla :mrgreen:

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Jano a kde je schovaný záchranný padák? Na fotkách ho nie je vidno.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Alex napísal:Dnes som bol prijemne prekvapeny ked pri mne objavilas tato nadherna mašina blizko letiska Komarovce. Prvy dojem - Swift http://www.swift-light.at/ v Košiciach! Bol to moj davnejši sen ktory , bohužial, tak sa aj ne uskutočnil. Dobre litaju iba krasne mašiny , toto su slova Tupoleva , a myslim si patria aj ku tomuto stroju!
Ja som myslel ze Alex videl Swift ako pise ale to si bol ty...

Napísať odpoveď