trike

Lietani na trojkolke s tuhým krí­dlom
Hlebasko
Príspevky: 292
Dátum registrácie: So Nov 24, 2007 9:27 pm

trike

Príspevok od užívateľa Hlebasko »

Dnes som vymakol zase super podvecer na lietanie s trojkolkou.Podarilo sa mi aj uplne samemu nalozit kridlo hore .Potom prisiel Roberto aby ma zachranoval kdyby neco a popri tom aj nieco pokazil.Zacalo to tym ze som isiel do kukurice a Robko si obzeral vtaka.Ked som vysiel von videl som ako mal otvoreny zips na spodnom potahu a ked ho zatvaral,tak vytrhol bezca zo zipsu ! Tak som sa potesil,ze mam co robit,musel nudzovo to zaistit aby sa pocas letu neotvoril. Potom som odstartoval,urobil niekolko naletov na Robiho a zbadal som vo vzduchu motorovy padak.Tak som zamieril k nemu,asi to bol Sasa,zakyvali sme si a nechal som ho lebo bol prilis pomaly pre mna. Dnes som si zistil cestovku - 55-60km/hod. pri otackach 4000-4500ot. Max otacky su 8000.Takze velmi priaznive,akurat pri tych otackach motor ma snahu vibrovat a vsetko sa to prenasa do konstrukcie.Skoro ako S 120L,ktora pri 90-ke vibrovala ako svina - to mala okolo 3000ot./min.Nechcem tym nic naznacit... :( Potom som si urobil niekolko medzipristati,aby som sa natrenoval a kratky vylet do Perina.Pri skladani mi Robko pomahal,aby to slo rychlejsie ,otocil vrtulu do zvislej polohy (co ja nerobim),a ked sme zohynali ram s kridlom ,tak kylovka mi poskriabala vrtulu.Tak som sa zase potesil.Ked bolo kridlo dole ,potreboval som polozit trike na chrbat a opatrne na pripravenu podlozku na vrtulu.Len sa mi trike trochu vysmykol a vrtula tresla o zem .A JE TO. Praskla na odtokovej hrane pri unasaci - asi 10cm Tak som sa zase potesil. Snad to vyriesi sekundove lepidlo. Nalietane asi hodina a pekny vecer za nami.

robo-b
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št Okt 23, 2008 4:18 pm

Príspevok od užívateľa robo-b »

Jano, musíš mať vypracovaný postup skladania. Systém že ťahaj šrubu, abo radšej sklopíme trojkolku, abo radšej drž ja sám, ááá do p..i pozri čo si zrobil, nie je celkom gut. Takže musíš v garáži nacvičovať :lol: Na tvoju musím povedať, že sa blížila búrka, takže chaos bol pochopiteĽný.

Busho
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi Júl 10, 2009 5:09 pm
Bydlisko: Nové Zámky
Kontaktovať užívateľa:

Návod.

Príspevok od užívateľa Busho »

Ahoj chuopi. Ako služobne starší motorový som si dovolil - po zhodnotení vyššie uvádzaných problémov vyskytnuvších sa počas skladania a po pár ďaĽších hodinách úvah a prípravy materiálu použiteĽného i pre ďaĽšie generácie - predložiť pomerne jednoduchý návod skladania 3kolky a pevného krídla:
1) Roba nechať doma.

robo-b
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št Okt 23, 2008 4:18 pm

Príspevok od užívateľa robo-b »

busho, ty záškodník... :D šak počkaj keď sa dakde stretneme na zlete, pomôžem aj tebe dačo poskladať.

Busho
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi Júl 10, 2009 5:09 pm
Bydlisko: Nové Zámky
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Busho »

... daj vedieť na ktorom a ja rád prídem....... s lastovičkou z novín ... :D

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa miro »


Hlebasko
Príspevky: 292
Dátum registrácie: So Nov 24, 2007 9:27 pm

Príspevok od užívateľa Hlebasko »

Toto foto poznam.Kridlo myslim ze Aeros - vymakane,ale drahe, trojkolka veelmi pekna celokompozitova,ale ked som zistoval cenu ,tak som odpadol (150 000Sk),asi sa neda poskladat tak, aby mi vosla za 3 min. do auta ,motor Radne Raket - je na to podla mna prilis slaby.Ale vyzera to pekne a kridlo urcite fantasticky lieta.

Napísať odpoveď