svahovacka na Haji

Lietani na trojkolke s tuhým krí­dlom
Hlebasko
Príspevky: 292
Dátum registrácie: So Nov 24, 2007 9:27 pm

svahovacka na Haji

Príspevok od užívateľa Hlebasko »

Vcera po neuspesnom prelete do Hucina (kvoli silnemu protivetru a turbulencii nad Roznavou),dnes len blizky ciel- Haj. Povodne sme mali lietat s Jirim,ale ten "podrazak" isiel na Haj,lebo on neprezije len tak zletak z Haja a dnes si to chcel vynahradit.O 17hod startoval,ja som sa len blizil ku Komarom. Hore bolo podla Jiriho 4m juh,dole u mna tiez .Akurat o 17.30 vypli dychovku a u mna bolo bezvetrie.Dnes som si urobil rekord v priprave ,za 50min som sedel v triku pripraveny na start. Tak som palil hned smer Haj.Bol som pri Moldave a vo vzduchu nikoho,tak som si v duchu hovoril,ze Jirimu to asi nevyslo. Na ceste v Moldave pri benzinke bola vazna dopr.nehoda - auto po celnej zrazke v priekope,okolo hasici,sanitky,policajti - nevyzeralo to dobre. Potom som zamieril ku kamenolomu a celkom pekne to zacalo dvihat.Tak som letel ku rampe a cim som bol blizsie tym to bolo viac turbulentne. Dole som zbadal nejake auta tak som vyklesal,ale ked som zbadal fanglu,ktoru tam vyvesili,tak som vedel ze to nebude dobre - cisty zapad od dediny.Stihol som este zamavat a palil som z doliny prec.Ukludnilo sa to az ked som minul hrad a letel som zase ku svahu.Nabral som vysku po hreben a vypol motor.Takto som sa vozil asi 15-20min,ked o 17.30 som zbadal nejake kridlo chystajuce sa pristat pri studnicke - spravne nasmerovane do dediny.Po pristati som nevidel ziadne zaprasenie,tak som vedel ze to asi nebude Laco :D .Par minut na to dalsi sadal.Tak mi to nedalo a klzavym letom bez pohonu som isiel na kontrolu.Pri nizkom prelete som zistil ze to bol Jiri a Gaspi.Aj som chcel sadnut,ale nebolo by to bezpecne kvoli neutichajucej turbulencii v doline .Tak zase kovbojkovym sposobom som sa musel dostat z doliny prec .Co sa tyka svahovania,bol som velmi spokojny - kridlo sa sprava bez pohonu uplne fantasticky( az ma chyta myslienka vyskusat lietanie bez triku).Mozem pustit hrazdu,nema tendenciu spomalovat,v zakrutach nepada po kridle.Velmi dobre.Po super pristani na predom urceny bod mam krasny podvecer za sebou.A zase som urobil dalsiu casovku.Za 30min od pristatia som zbaleny odchadzal z letiska.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Jano, azda nechces povedat, ze to vies cele zbalit za 30 minut. To ani my s Gaspim nase rogala tak rychlo nezbalime. Aha, nemal si s kym kecat :D Inak mam celu seriu fotiek Tvojho prieletu nad nami.

Napísať odpoveď