horska draha

Lietani na trojkolke s tuhým krí­dlom
Hlebasko
Príspevky: 292
Dátum registrácie: So Nov 24, 2007 9:27 pm

horska draha

Príspevok od užívateľa Hlebasko »

Vzhladom na to , ze nemam take obmedzenia ako ortodoxni , tak som bol dnes vonku. Start o 11hod,Drienovec, pokracovanie na Haj. Bolo zlahka pod mrakom,takze svah velmi nenosil,ale aspon to bolo relativne kludne.Dal som si to dalej ku Zadielu,to uz svietilo slnko,ale svah stale nic.V dialke som zbadal asi uz na madarskej strane dym a ten ukazoval jasny sever.Tak som sa vybral do Komaroviec.Cim viac som sa blizil,tym to bolo rozbitejsie.Chcel som este zaletiet vo vyske do 100m do Velkej Idy ,ale v Buzici to uz bolo dost horuce.Zacal som sa aj potit a ked som pri dedine zistil ze skoro stojim na mieste,tak uz mi nebolo vsetko jedno.A zacali velmi silne termicke poryvy.Rozhodol som sa otocit a vratit sa do Drienovca.A vtedy som schytal silny kopanec hore( vyska okolo 80m),rychlo som stiahol plyn,lebo som tusil ze to pojde aj dole. Islo , ale nohy som mal vo vzduchu a keby som nebol priputany ,tak neviem ci by som teraz sedel za pocitacom...Cista horska draha .Bola to pecka. Relativne sa to ukludnilo az v blizkosti Moldavy,kde uz neprevladal sever.Na drahe bol slaby premenlivy. Inac vsetko fasa . Som ale velmi rad ze mam tento druh kridla,lebo s flexi by som sa namakal ako otrok a bol by som utahany ako dva kone.Toto je uplne v pohode.Mal som situaciu ,ked som niekolko sekund drzal plnu kontru - stres ,ale bez fyzickej namahy,ked nemusim drzat celu vahu zavesenu pod kridlom.Vrele doporucujem aj inym pilotom - lietanie uz nebude pre Vas o fyzickej namahe(nepocitam zletaky) Fotky pridam zajtra.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michal »

mal si to zatocit, ved ti to ide bez namahy .
stres bez namahy ? to je na infarkt, prirob tam nejake slapaci kolecko.
ale inac ta tvoja nezavistlost sa mi paci.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Kým to netambluje alebo nevývrtkuje, tak sa zdá rigid lepší. Treba vyskúšať. Potom sa budeme baviť :D

Ale gratulujem k zaujímavému zážitku. Som rád, že to dopadlo dobre, a že si sa s nami podelil o zaujímavé pozorovanie meteosituácie - my ortotoxní tieto situácie nikdy nezažijeme.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Foto:
Nasa rampa na Haji
Hajska dolina
Zadiel
Hrad
Letisko Drienovec

Kto chce plnu kvalitu a vsetky foto tak tahajte: TU

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

pekné. Ako statív pre foťák, je tá tvoja trojkolka s rigidom perfektná :-)

Napísať odpoveď