Hucin - Muran - Kohut

Lietani na trojkolke s tuhým krí­dlom
Hlebasko
Príspevky: 292
Dátum registrácie: So Nov 24, 2007 9:27 pm

Hucin - Muran - Kohut

Príspevok od užívateľa Hlebasko »

Po vcerajsom predvedeni sa vo Svydnyku,kde moja lietajuca kombinacia vzbudila celkom slusny pozitivny zaujem ma dnesny severak dost znervoznoval - nemal som chut sediet doma. Tak som o 14hod zistil situaciu v Hucine - priatel Mihalides mi dal pozitivnu info - takmer bezvetrie.Tak som nelenil a pred 16 hod som uz tam bol. Musel som ist autom ,lebo som nechcel riskovat silny severny vietor s turbulenciou po ceste a pripadny navrat. Miestni skoro odpadli ,ked zbadali ako mam zlozeny trike v aute ,az sa smiali nad jednoduchostou celeho.Prehliadka kridla bola druha kapitola obdivu nad konstrukciou. Dalsia kapitola bol predvedeny let a potom spotreba po pristati. Start o 17,30, obletel som Jelsavu, Revucu,Muran,potom okolo Kohuta a v dialke bola Kralovka - toto som si vytycil ako dalsi ciel,len uz sa musim teplo obliekat,lebo dnes som mal 1200m nad startom a bola mi uz dost zima. Urobil som krasne foto,video pocas letu ,let s vypnutym motorom.Cely let bol velmi kludny,vyborna viditelnost ,obcasne jemne termicke zavany a vo vyske juzny vietor - odhadujem 2-3m/s. Zaverecnu fazu letu v vysky 500m som letel zase s vypnutym motorom,az do zhruba 100m nad letiskom.Pristatie som si vychutnal a spokojne som odroloval k autu.Miestni ,ktori ma pockali ,vyjadrili zase kladne nazory nad tym , ako to lieta.A ja sa velmi tesim, lebo... Prajem pekny vecer , foto bude na ftp. Cas letu 1hod.15min, spotreba necele 2,5l .

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Foto
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Obrázok Obrázok

---------------------------------------------
Foto v plnej kvalite tahajte TU (62MB)
(stahovaci link bude aktivny max 14 dni)

Busho
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi Júl 10, 2009 5:09 pm
Bydlisko: Nové Zámky
Kontaktovať užívateľa:

!!!

Príspevok od užívateľa Busho »

... len čo tu dráždite tými údajmi! Najmä o spotrebe. Ale ja zase zveziem pasažiera! :wink:

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michal »

co je to za kopec na 7 fotke, tam by sa snad dalo startovat ?

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

To bude asi Kohút - pri Muráni, na fotke za ním je asi KráĽovka.

Hlebasko
Príspevky: 292
Dátum registrácie: So Nov 24, 2007 9:27 pm

Príspevok od užívateľa Hlebasko »

Pegas ma pravdu - muransky Kohut - vyska nieco cez 1200m ,vedie tam cesticka a nasledujuca fotka je pohlad do udolia z toho kopca - je to na SV pokial si pametam

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Ja som okolo Kohúta letel, keď sme s Jurajom preskakovali Muránsku planinu. Bol nad ním pribitý obrovský kumul. Juraj si ho pamätá ešte z majstrovstiev Európy a vravel, že sa tam chytali piloti.

Napísať odpoveď