Drienovec - Hucin(medzipristatie)- spet

Lietani na trojkolke s tuhým krí­dlom
Hlebasko
Príspevky: 292
Dátum registrácie: So Nov 24, 2007 9:27 pm

Drienovec - Hucin(medzipristatie)- spet

Príspevok od užívateľa Hlebasko »

Krasna popoludnajsia obloha,ale podla Jurajovych info po skoncenom lete,vo vzduchu bordel.Telefonat do Hucina ,tam je skoro bezvetrie.Zacinal som byt nervozny,ze sa mi to nepodari ako posledne.O 17hod napriek este zavanom som odstartoval.Bol som milo prekvapeny ze vo vzduchu to uz nebolo zle.Cely cas proti vetru,pri Soroske trochu krivy vzduch,od Gemerskej horky uz zase klud zado bocny vietor.Poslednych asi 10km klzavym letom a uz som sa tesil na pristatie do slnkom zaliateho udolia.Na drahe som este registroval start sportoveho lietadla a vzapeti som sadal.Mal som len 15min. na nejake pokecy s miestnymi,dotankoval som 2 litre paliva ,ktore som mal pod vetrovkou(vyzeral som ako chudobny mudzahid).Let trval 65-70min.O 18,35 start a hned po nabrati vysky okolo 800m som vyrazne citil zadny vietor- aj GPS ukazovalo 70-72km/hod voci zemi.Cela krajina bola nadherne osvetelna uz nizkym slnkom, cista romantika.Spet bol let mimoriadne kludny akurat asi 5km pred Drienovcom v 150m vyske bola silna turbulencia.To som sa akurat stretol vo vzduchu s Belom,chcel som ho odfotit,ale bol velky problem s riadenim.Asi uz bola vyrazna katabata a miesal sa este s teplym vzduchom.Sadol som po 45min.letu.Bela este veselo lietal,a na to ,ze bol toho roku prvy krat mu to islo super.Nizke prelety,ostre otacky,slnko uz davno zapadlo a on nic.Odpalil este na Haj a skoro uz za uplnej tmy pristal.Vravel ,ze vycistil sa vzduch a videl az Tatry.Roeberanie uz za tmy,Bela si svietil autom na kridlo aby este nieco videl.Robil som z jeho predvadzacky foto aj video,pripojim az zajtra.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michal »

daj ku tym obrazkom popis - co to je ?

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

tha to musi jano. ja netusim co je kde na tych fotkach.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

O tých železničných mostoch, voĽne pohodených v krajine bez koĽajníc bol nedávno v SME nejaký článok. Možno si Jano spomenie, kde to odfotil.

Až ma omrzí bezmotorové lietanie, a nebudem mať dovtedy našetrené na helikoptéru, dám sa Janovou cestou.

Hlebasko
Príspevky: 292
Dátum registrácie: So Nov 24, 2007 9:27 pm

Príspevok od užívateľa Hlebasko »

Marian,tie fotky patria k predchadzajucej reportazi - Muran.Prehod to prosim , aktualne z utorka pripojim , bude tam aj vecerne foto Belu.Co sa tyka tychto fotiek,tak je to okolie letiska Hucin(sukromne), povrchove bane pri Jelsave, Revuca, Muran, miestny kopec Kohut (foto s vysekanym porastom) vyska 1200m.Je tam krasne prostredie a nie tak veterno ako v KE.Gaspi ,Tvoju poznamku beriem ako lichotku - dik.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Jano.. tolko lietas, ze clovek strati prehlad.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Gaspi, na to, aby si sa dal Janovou cestou, Ta nemusi omrziet bezmotorove lietanie. Zatial beriem Tvoje vyjadrenie ako znacne nedokonalu vyhovorku

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Tak potom inak - nemám čas ani hangár :)

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

To uz znie uveritelne :D

Užívateľov profilový obrázok
dragosek
Site Admin
Príspevky: 110
Dátum registrácie: Ut Sep 18, 2007 6:19 pm

Príspevok od užívateľa dragosek »

Foto:
Obrázok - Pohlad z hranice HU ponad Silicku planinu smer Hucin
Obrázok - Prelet do dolinky kde lezi Hucin - kopce oproti som fotil minule
Obrázok - Cesta spet - Plesivec
Obrázok - No name
Obrázok - Slavec - hlavna cesta z RV do LC
Obrázok - Silica - Planina
Obrázok - tesne pred Jablonovom
Obrázok - Bela a jeho stroj
Obrázok - Pracovali potichucky ako dobre zorganizovany gang...
Obrázok - 6-lista vrtula

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Príspevok od užívateľa kelek »

No pane , parádne fotky a teda aj let.
Aj tento druh lietania má svoje čaro a pekné zákutia.
U nas v BN ale Andrej S. lietava okolo 13 h. na MZK , lieta 2 h. a šanuje palivo krúžením termiky až po základne :idea:
Skrátka plachtár ktorí sa náhodne dostane k lietaniu na MZK a vie čo je lepšie :lol:
Skúste aj vy šanovať našu matičku Zem :-) sporením resp.znižovaním emisií a spotrebou. :idea:

to Gašpi : neblbni , to už račej Moskito , trénovať si s ním lietanie v termike a o to lahšie to je potom bez motora.
Vážňe o tom premyšlam , len many many many :(

Napísať odpoveď