Cechy - Orlicke hory

Lietani na trojkolke s tuhým krí­dlom
Hlebasko
Príspevky: 292
Dátum registrácie: So Nov 24, 2007 9:27 pm

Cechy - Orlicke hory

Príspevok od užívateľa Hlebasko »

Minuly tyzden som bol v Cechach od pondelka do stredy u priatela ktory byva severne(20km ) od Usti nad Orlici.Vymakol som dva krasne podvecerne lety.Startoval som s modelarskej travnatej plochy.Prvy let bol okolo 45min.,vo vyske to bolo nejake turbulentne a zacal sa zosinovat vietor.Stihol som este odfotit hrad Potstejn, stanovy tabor nejakych indianov , rolnikov ako zbieraju zemiaky,miestnu rozhladnu. Druhy bol super.Vzlietol som pri mestecku Vamperk,letel som ku Orlickym horam(foto Masarykovej chaty).Za hrebenmi je uz Polsko.Potom SZ ku Krkonosiam,na dohlad som mal Snezku(to niekedy nabuduce),ponad mesto Nachod,vodna nadrz Rozkos a spet.Niekolkokrat som mal aj vypnuty motor a vychutnaval som si slnkom zaliate podhorie.Neskor som stretol aj nejakeho motoroveho rogalistu,ale ten bol v prizemnych vyskach, a tiez mot.padackara.Odfotil som si aj automobilku Kvasiny - parkovisko bolo dost zaplnene novymi autami.Zeby kriza ?...Po navrate na letisko som si vyskusal kopirovanie terenu.Priestor pri letisku tvori niekolko terennych vlniek.Tak som vyklesal nad jednou dedinkou do min. vysky,tak aby ma pozorovatelia z letiska uz nevideli a asi v 5-7m som letel nad terenom .Co sa tyka nudzovky nebol by problem,vsetko bolo uz pokosene.Zaujimave bolo letiet hore kopcekom,potom dole , az ponad divakov na letisku .Nerobil som z toho video,lebo nechcel som viac provokovat situaciu (a mohol som , lebo bol totalny olej).A potreboval som pristat do 19,15 kvoli zapadu slnka.Tu som zabudol ,ze oni to maju posunute o 20-30min voci nam. Skoda boli by to super zabery.Cely let mal skoro 120km a este takmer 2l paliva mi zostali.Miestni vyjadrili pochvalu nad kombinaciou kridla a podvozku a ja som sa zase tesil( taky maly exhibicionista ).Foto bude po kontaktovani M.D.http://picasaweb.google.sk/jhsofialaura ... LtrsaVxAE#

Napísať odpoveď