Lucenec

Lietani na trojkolke s tuhým krí­dlom
Hlebasko
Príspevky: 292
Dátum registrácie: So Nov 24, 2007 9:27 pm

Lucenec

Príspevok od užívateľa Hlebasko »

Vzhladom na "super pocko v KE" cez tento vikend, rozhodol som sa ist v sobotu do Lucenca - bola tam sutaz v akro modeloch a ja som nemusel bodovat ,tak som si zobral stroj a chcel som vyskusat miestnu travu.Pocasie zamracene a takmer bezvetrie.Okolo obeda som si dal prvy let.Draha ma dlzku 110m a ja som potreboval odhadujem asi 80m pokial som vzlietol.Velmi brzdila ta trava ,hoci bola na velmi kratko pokosena .Je pravda vtedy uz fukal bocny vietor okolo 2m a bolo to mierne do kopca. O to bola kratsia pristavacka asi po hodine som pristal,medzitym vyslo slnko a termika. Druhy let som urobil az okolo 17hod, to uz fukal vychod asi 2-3m.Letel som do Filakova.Cestou to bolo dost turbulentne ,ale priamo nad mestom to uz bolo laminarne prudenie v protismere asi 15-20km/hod.To som bol prekvapeny,lebo smer vetra bol od kopcov.Ale mohol som pustit hrazdu a bez obav fotit oboma rukami. Neprijemne bolo cestou spet.Bolo to sice rychle, ale velmi turbulentne.Pristal som bezpecne ,hoci uz na letisku nikto nebol a v pripade nudze ...
Este pri prvom lete sa mi podaril "rychlostny rekord" - pri nizkom prelete som letel okolo 105-110km voci vetru - nemam to sice zaznamenane ,ale na GPS mam evidovanu max. 99,9km/hod.
Pridam aj foto z letu do Hucina - cesta spet ,ked to bolo miestami kludne - bolo to pred dvoma tyzdnami -napriek predpovedi slabeho vetra,okrem priestoru nad Silickou planinou a priamo v Hucine vsade bol bordel a silny bocny vietor.Startoval som a pristaval v Drienovci a bolo zaujimave na pristavani, ze z vysky asi 30m som videl ze dole je bezvetrie a ja som mal plne ruky prace s riadenim.http://picasaweb.google.sk/jhsofialaura/LC#

Napísať odpoveď