rekord,Domasa ,ako som skoro nenastartoval

Lietani na trojkolke s tuhým krí­dlom
Hlebasko
Príspevky: 292
Dátum registrácie: So Nov 24, 2007 9:27 pm

rekord,Domasa ,ako som skoro nenastartoval

Príspevok od užívateľa Hlebasko »

Dnes nadherny besne horuci den .Start o 16,30.Termika este triasla ,smeroval som do Mirkoviec a cely cas sa mi zdalo ze kridlo-nabezky vybruje.Mal som zly pocit tak som v Mirkovciach sadol.Nic som nezistil,asi to bol odraz svetla pri pruzeni kridla v termike.Hned vedla na kopci kde Miso G.chcel lietat bezmotorovo som vytocil asi 300m termickych a dalsie smerom k horam.Potom som preskocil hreben a na dohlad som mal Vranov.Tak som vypol motor.Pekne som klzal ,pozeral som pod seba ,keby nahodou som potreboval sadat.A to som nemal robit.Nenastartoval som!!!Tesne pred startom v Hrasoviku som musel dost ochudobnit zmes lebo bolo velmi horuco a teraz bol uz chudobny!Tak som sa musel vyklonit zo sedacky aby som pootocil ihlou a obohatil zmes.Startujem nic!Obzriem sa a ja som ihlu este viac privrel!Tak rychlo este raz.V duchu som si hovoril aby este potiahli baterky starter.Nastastie na treti pokus motor chytil.Fuuu,to som si ulavil.Vzapeti som to namieril na Vranovske letisko,aby som vsetko skontroloval.Po medzipristati som si to namieril na Domasu.Vzduch uz bol kludny,obcasna kludna termika.Pri foteni zrucaniny som zle odbocil a skoro som doletel do Humenneho...Ale potom som sa nasiel a urobil som zopar zaberov z rekreacie na Domasi.Celkovo som urobil 180km,2h,45min a 6l paliva.Toto je zatial moj najdlhsi vylet aj s nejakym adrenalinom...Priznam sa na zaver,zacina sa mi zase pacit termicke lietanie, a najviac v tejto kombinacii - vecsi pocit bezpeciahttp://picasaweb.google.sk/jhsofialaura/Domasa#

Tomi
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ut Feb 19, 2008 10:03 pm
Bydlisko: Davidov

Re: rekord,Domasa ,ako som skoro nenastartoval

Príspevok od užívateľa Tomi »

Včera pred večerom, t.j. sobotu 14. augusta som videl letieť od Vranova smerom k Cabovu nad Davidovom mot. rogalo. Bol to veľmi plynulý a pekný let, ktorý sa páčil aj ostatným, ktorí sa zúčastnili živanskej akcie v Davidove, hoci ich lietanie vôbec nezaujíma.
tomi

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: rekord,Domasa ,ako som skoro nenastartoval

Príspevok od užívateľa raf3 »

Videl som ťa na vlastné oči ! :lol:
Škoda, že si za Bidovcami smerom do Košíc nepozeral smerom dole ......
Očividne si letel pokojne a bez náhlenia, naposledy si uháňal s vetrom o preteky! :D

Napísať odpoveď