mraky,mraky

Lietani na trojkolke s tuhým krí­dlom
Hlebasko
Príspevky: 292
Dátum registrácie: So Nov 24, 2007 9:27 pm

mraky,mraky

Príspevok od užívateľa Hlebasko »

Dnes som chcel najst dve praskarske letiska pri Trebisove,nakoniec som si uzil mraciky.Mozno myslienka ako male decko,ale uz davnejsie som chcel vediet ako je to nad nimi s rogalom.Cesta po Dargovsky priesmyk bola zase kovbojka- vyslo uz slnko,ale po prekroceni Slanskych hor vo vyske asi 850m uplny klud.V dialke sa uz vytvarala oblacnost.Potom som vyklesal nizsie asi na 200m a tam to uz bolo zase vesele hop.Hladal som letisko pri Hatalove,ale GPS som poriadne nevidel a tak som bludil.Nakoniec som zase vystupal nad mraky,a tam zase klud.To bolo fascinujuce,najprv medzi nimi a potom ponad.Bol to pre mna velky zazitok.Lenze po hodine letu uz mi zacinala byt zima.Tak som to nasmeroval zase na Dargov.A opet na vrchole zacala kovbojka a 30km do chrbata.Cela Varinskeho dolina zase so mnou lomcovala,potreboval som cikat,bola mi zima,uuuu.Vyklesal som do asi 150m,pozeram na stromy a oni sa nic.Len u mna to stale cvicilo.Na pristatie v Hrasoviku som nalietaval 3-krat.Nedajboze sa dostat dole a ked uz som mal sadat ,tak ma podfuklo ,ja som bol za polovicou drahy a oproti mne 15m kopa sena.Tak plny plyn a opakovanie okruhu.Normalne som si odfukol ked uz som sedel aj s trikom na zemi.Samozrejme na zemi bolo takmer bezvetrie.Nevadi aj tak som bol spokojny s letom a dalsie nove veci som sa naucil a uzil.Prikladam foto mracikov,skor to asi len oblacnost do vysky 800mhttp://picasaweb.google.sk/jhsofialaura/Mraky02#

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: mraky,mraky

Príspevok od užívateľa sidewinder »

JOOJ jano tak to lietanie okolo pod a nad bracikmi ti zavidim :-) to muselo byt nadherne :-) krasne fotky.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: mraky,mraky

Príspevok od užívateľa pegas »

Naozaj pekné. Takže tie pekné buchty vôbec nič nedávali? Ani polmetrík?

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: mraky,mraky

Príspevok od užívateľa Laco »

No co dodat... ja som aspon betonoval... Tie pohlady tichucko zavidim (tu prostatu uz nie) ... :lol: :lol: :lol:

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: mraky,mraky

Príspevok od užívateľa raf3 »

Jano, môžem ťa poprosiť o jedno foto z "ftáčej" perspektívy ??? :D
Už keď mi skoro denno denne lietaš nad hlavou? :wink:

Hlebasko
Príspevky: 292
Dátum registrácie: So Nov 24, 2007 9:27 pm

Re: mraky,mraky

Príspevok od užívateľa Hlebasko »

Dakujem za pozitivne reakcie,este teraz mi je zima na clenky co ma prefuklo.Pegy,termika pod mrakmi bola dost silna,3-5m ale viac som sa sustredil na hladanie letiska ako na vytacanie.Bolo ale zaujimave, nad mrakmi to nosilo tak uplne plynule,musel som hodne stahovat plyn dole aby som zbytocne dalej nestupal.Ale akonahle som zisiel z vyskou zase to tam vrelo.
Raf - musis zadat miesto kde,vobec nie je jednoduche z vysky vidiet nejaky dom,ak nevies dost presne kde ho hladat.Ja som dnes nenasiel letisko dlhe 500m a po prestudovani trasy v GPS bol som od neho len 4km. A Varinskeho dolina je veeelmi neprijemna na turbulenciu

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: mraky,mraky

Príspevok od užívateľa raf3 »

Nabudúce keď poletíš nado mnou, tak ti na kokpit zospodu zabúcham lešenárskou trubkou! :lol:
Koordináty sú: raf 48°44'46.09"S / 21°24'47.99"V
Mal som v úmysle vložiť aj obrázok z Google Zem ale Majo mi to prekazil, záškodník jeden! :mrgreen:
Ej dobre sa na teba pozerá, človek aspoň chvíľu nemusí rúbať drevo a čo sa týka "turbulencií" , u nás zatiaľ kľud! :D
P.S.: Jano bezpečnosť na prvom mieste, ak to bude hádzať tak se... kašli na to ! :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: mraky,mraky

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

mraky pekne...
Prílohy
DSC09112_resize.JPG

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: mraky,mraky

Príspevok od užívateľa Michal »

Janosik :) - pekne foto. A este raz Kralovka:

Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: mraky,mraky

Príspevok od užívateľa matoZA »

Prekrasne Jano! Po dvoch tyzdnoch som naspat z dovolenky a toto je asi najkrajsi prispevok ;) Akaze "myslienka ako male decko"? Chcem vidiet jedneho z nas, kto po tom netuzi.. Na rogale bez motora je to vsak tazsie (nie vsak nemozne). Davas nam bezmotorovym dobru nakladacku, Ti poviem.
Moyes Xtralite 147

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: mraky,mraky

Príspevok od užívateľa eduardo »

No a kto realne nad tou Kralovkou naozaj letel, na com a kedy? Fotky su ozaj krasne.

Napísať odpoveď