Lietanie na Starej kope rok 1990

bohus
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Pi Aug 29, 2008 4:52 am
Bydlisko: Slovenska Lupca
Kontaktovať užívateľa:

Lietanie na Starej kope rok 1990

Príspevok od užívateľa bohus »

Video natočil G. Čepčiansky kamerou VHS
https://www.youtube.com/watch?v=gWiEZ73 ... e=youtu.be

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lietanie na Starej kope rok 1990

Príspevok od užívateľa jaro »

Bohuš, ako si to dostal na digital?

bohus
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Pi Aug 29, 2008 4:52 am
Bydlisko: Slovenska Lupca
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lietanie na Starej kope rok 1990

Príspevok od užívateľa bohus »

Gusto Cepciansky do dal digitalizovat nejakemu profikovi z VHS kaziet

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Lietanie na Starej kope rok 1990

Príspevok od užívateľa juraj »

Je na to niekoľko firiem, jedna v Ružomberku (digitalizacia.eu) a aj v Bratislave nejaký Miroslav Kráľ.

Inak Bohuš, nemohol by si nám do popisu pridať mená ľudí, ktorí sa tma zjavili? Spoznal som Teba, Vlada Kašpara, Dušana Styka, Milana Jasenovského, Ľuba Janečka, asi Joža Hrušovského, Palka Pethö, ale mená ostatných som zabudol :(

bohus
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Pi Aug 29, 2008 4:52 am
Bydlisko: Slovenska Lupca
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lietanie na Starej kope rok 1990

Príspevok od užívateľa bohus »

Napíšem všetkých čo vtedy chodili lietať: za B. Bystricu - ja, Marián Domko +, Dušan Styk +(umrel +), Tibor Styk - lietal len v začiatkoch, Dušan Sebenský +, Ján Gálus, Vilko Valent, Igor Liška +, Jano Malachovský, Jožo Čiliak, Ivan Jaďuď +, Milan Jasenovský, Jožo Hodál, Marián Fekiač, Vlado Kašpar, Peter Hlavačka, Jano Snopko, Dano Kováčik, Roman Oravec, Kohút, Gusto Čepčiansky, Gubriansky, Ľubo Janeček, Jano Slota , z Podbrezovej - Karol Slabák, Miro Trnka, Jano Korytiak, Greško, Majerčík, párkrát aj Anka Nociarová, neskôr aj Fero Nizner, zo Žiaru nad Hronom - Dušan Borgula +, jeho brat - lietal len v začiatkoch, Paľko Petho +, Jožo Hrušovský, Dušan Schneider, Miloš Žabka, Milan Vlček, Peťo Szolnoky, zo Zvolena - Janko Búrka, Jano , z Bratislavy - Erich Šašinka, Zdeno Šťastný, z Novej Bane - 3, zo Smokovca - Štefan Gallik príležitostne aj zo Žiliny, Košíc, Prešova atď.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lietanie na Starej kope rok 1990

Príspevok od užívateľa jaro »

V 83-ťom môj brat našiel v Prešove Deltaklub na Slovenskej ulici. Dnes, spravidla po polnoci, navštevujem Deltaklub v priestoroch súčasného Irish Pubu. A spravidla po polnoci hladká steny kde viseli plagáty z MS Kosene, Lysej Stráži a naše krásne rogalá, Wasp, Nokturno, M2, Atlas, Palas, Tatran, ...
V klube Bolo hodne ľudí, aj dve baby som tam raz videl ale neviem kto to bol.
Teda Bohuš Mylnarčík, Jožko Seman, Peter Radvanský, Milan Grega, Jožo Balčák, Jožko Rejta, potom ... chlapík sympaťák rušňovodič, a ešte taký mladší tridsiatnici čo chodili s nami lietať ale netuším ako sa volali.
Koho si ešte pamätám, Jožko, horár z Margecian čo mal na dvore vrtulník ČS výroby ... chcel ho rozbehať.
Spolu sme začali lietať Ja, Stano, doktor Peter Ligus, ďalší strojár Ivan Marhulík. Potom po roku sa pridali dvaja Stanovi spolužiaci a ich vrcholný výkon bol prestup od HG ku horolezcom. Najprv zlaňovali VŠ internát na Budovateľskej a potom v apríli vyliezli stenu Lomničáku tak, že večer v šusťákoch museli nocovať bez vybavenia na lane 40 m pod vrcholovou stanicou. HG si žiada proste tvrdých chlapov.
Skúsim to za PO tiež nejako ešte pozisťovať. Mám veľa fotiek na diakoch tak kuknem.

Napísať odpoveď