Tridsať rokov súťažného lietania na Slovensku."Kopa 1980"

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tridsať rokov súťažného lietania na Slovensku."Kopa 1980

Príspevok od užívateľa pegas »

Po 10-tych hodinách by som mal už preležaniny.

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Re: Tridsať rokov súťažného lietania na Slovensku."Kopa 1980

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Klobúk dole, tak taký výkon by som na Slovensku nečakal. Inak povedané, lietanie od svitu do mrku. Neuveriteľné...

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Tridsať rokov súťažného lietania na Slovensku."Kopa 1980

Príspevok od užívateľa juraj »

Na taky vykon su idealne severne svahy, kde to svahove prudenie ma sancu pracovat cely den. Pri KE boli na to idealne Vcelare, kde sa za urcitych okolnosti tiez dalo startovat skoro predpoludnim a lietat az do zotmenia. Z juznych svahov je dobry Kapusansky hrad. Dolezite je mat pohodlny postroj a nemat plny mechur :D
Inak mam taky pocit, ze jeden podobny vykon letel Bohus s Jozom Kunikom v roku 1993 v Owens Valley, asi 7 hodin 210 km

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Tridsať rokov súťažného lietania na Slovensku."Kopa 1980

Príspevok od užívateľa eduardo »

Opytajte sa Pluca. Aj on letel nieco podobne v Greifenburgu. Tusim 7hod.

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tridsať rokov súťažného lietania na Slovensku."Kopa 1980

Príspevok od užívateľa Chefo »

juraj napísal:Podla mojich vedomosti bol Bohus vo vzduchu 10 hod. 27 min, bolo to na jar roku 1988, teren Stara Kopa. V tom roku sa Bohus vyborne rozlietal a vyhral majstrovstva Ceskoslovenska. Na MSR sa mu az tak nedarilo, skoncil tesne predo mnou niekde okolo 14. miesta.
unbelievable!

Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tridsať rokov súťažného lietania na Slovensku."Kopa 1980

Príspevok od užívateľa matoZA »

Juraj, mi nehovor, ze sa toto da zvladnut na jedno 'vytankovanie'..
Moyes Xtralite 147

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tridsať rokov súťažného lietania na Slovensku."Kopa 1980

Príspevok od užívateľa Indian »

Mato ved mas na postroji zips - ako na nohaviciach. Takze myslim ze pokial nelietas vo vysacke nemal by byt problem, koli rekordu sa treba obetovat. Horsie to maju padackari :D :D

Užívateľov profilový obrázok
marek pp
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Po Okt 01, 2007 6:56 pm
Bydlisko: Poprad-Matejovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tridsať rokov súťažného lietania na Slovensku."Kopa 1980

Príspevok od užívateľa marek pp »

Keď sme boli s Jarom a Norom lietať v Medune, jeden český rogalista si svoje "vytankovanie" za letu dokonca odfotil. :-)
Bola to dosť komická fotka.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tridsať rokov súťažného lietania na Slovensku."Kopa 1980

Príspevok od užívateľa pegas »

Nebolo nič vidno, čo? :D
Aj tak si myslím, že za letu si to môžu dovoliť iba nadpriemerne vybavení. Záleží na dĺžke "kábla".

Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tridsať rokov súťažného lietania na Slovensku."Kopa 1980

Príspevok od užívateľa matoZA »

Nuz skusenosti s tymto este nemam, najdlhsi let cosi cez dve hodiny si to nevyzadoval.. ale gaspi, ak je to skutocne tak, ze na dlzke zalezi, asi to bude dost problem hlavne v bezpecnych vyskach (ca.2000m) s uvazenim tamojsej teploty a vplyvu teploty na 'roztaznost kabla' :)
Moyes Xtralite 147

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Tridsať rokov súťažného lietania na Slovensku."Kopa 1980

Príspevok od užívateľa raf3 »

Majo nanííííííííích ....... ! :lol:

Hifi
Príspevky: 117
Dátum registrácie: Št Okt 02, 2008 7:46 am
Bydlisko: Gbeľany
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tridsať rokov súťažného lietania na Slovensku."Kopa 1980

Príspevok od užívateľa Hifi »

No je to príznačné použiť nádobku od brzdovej kvapaliny :lol:

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Tridsať rokov súťažného lietania na Slovensku."Kopa 1980

Príspevok od užívateľa juraj »

Moj navod: pred vzletom sa vyprazdnit (moj rekord vo vzduchu cez 6 hodin) a pocas letu netankovat. Viem, ze mnohi ceski rogalisti to pocas letu bezne robia (potom zvyknu po pristati pobehovat s vystrcenou vyprazdnovacou hadicou, lebo na nu zabudli :D ), ale ja si to neviem predstavit.

bohus
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Pi Aug 29, 2008 4:52 am
Bydlisko: Slovenska Lupca
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tridsať rokov súťažného lietania na Slovensku."Kopa 1980

Príspevok od užívateľa bohus »

juraj napísal:Na taky vykon su idealne severne svahy, kde to svahove prudenie ma sancu pracovat cely den. Pri KE boli na to idealne Vcelare, kde sa za urcitych okolnosti tiez dalo startovat skoro predpoludnim a lietat az do zotmenia. Z juznych svahov je dobry Kapusansky hrad. Dolezite je mat pohodlny postroj a nemat plny mechur :D
Inak mam taky pocit, ze jeden podobny vykon letel Bohus s Jozom Kunikom v roku 1993 v Owens Valley, asi 7 hodin 210 km
Lietanie v Owens Valley http://hgsk.szm.com/ms-usa.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

bohus
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Pi Aug 29, 2008 4:52 am
Bydlisko: Slovenska Lupca
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tridsať rokov súťažného lietania na Slovensku."Kopa 1980

Príspevok od užívateľa bohus »

juraj napísal:Podla mojich vedomosti bol Bohus vo vzduchu 10 hod. 27 min, bolo to na jar roku 1988, teren Stara Kopa. V tom roku sa Bohus vyborne rozlietal a vyhral majstrovstva Ceskoslovenska. Na MSR sa mu az tak nedarilo, skoncil tesne predo mnou niekde okolo 14. miesta.

Bolo to len 10hodín 7 minút. Štartoval som asi 10:15, lietal som na Kope, ešte to veľmi nenosilo. Niekoľko krát som už takmer pristával, ale vždy som sa nejak vyhrabal z malých výšok. Ostatní zatiaľ sedeli na rampe a čakali keď to začne nosiť. Okolo 12:00 postupne štartovali aj ostatní a začalo byť pekne husto. Lietali žiarčani, bytričani a ... Fungovala pekne aj termika, svah len tak na 50%. Lietali sme celý hrebeň až po Vartovku. Postupne všetci popristávali a zostal som sám. K večeru bolo už lietanie bezproblémové, nosilo nad kopcami aj nad mestom. Večer sa na pristávačku vrátil Štefan Gálik, a bol som rád , že mám na pristávačke niekoho. Pristával som asi 20:22, dole už bolo šero, hoci hore asi v 1500m som ešte videl zapadajúce slnko. Prvé čo som po pristátí urobil, bolo vyprázdnenie mechúra. Dôvod prečo som štartoval tak skoro bol. že deň predtým v sobotu žiarčani prekonali môj rekord - šesťhodinovku asi o pol hodinu. Pôvodne som nechcel urobiť 10-hodinovku, len prekonať žiarsky rekord. Keď to ale tak pekne nosilo, bolo mi ľúto to nevyužiť. Letel som to na krídle ZK15, plachta od Modrovej z Moravy, kostra vlastná výroba.
Naposledy upravil/-a bohus v So Mar 26, 2011 7:31 am, upravené celkom 2 krát.

Napísať odpoveď