Ako si pripomenut historiu?

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Ako si pripomenut historiu?

Príspevok od užívateľa juraj »

Som velmi rad, ze tu zacali prispievat aj ti, ktori pamataju zaciatky nasho sportu na Slovensku. Navrhujem dat tomu urcity poriadok, aby sme sa potom v tych spomienkach nestratili. Mam predstavu, ze vytvorime nove vlakna, jedno by malo byt venovane regionom, res. jednotlivym klubom zavesneho lietania (pokial sa pamatam, okolo roku 1985 bolo na Slovensku asi 36 Deltaklubov) a druhe osobnostiam (nieco na sposob kto bol kto, piloti, organizatori, predsedovia zvazu i klubov, konstrukteri), ktore presahuju dany region. Sutaze a ich vysledky uz mame do urcitej miery pokryte Bohusovou strankou, ktoru bude treba doplnit od roku 1980 do roku 1989 vratane. Uz som prosil o tie vysledky Tibora Plucinskeho, Laca Kormosa, Pistu Surlaka i Mela Micicu a zatial som sa k nicomu nedopracoval.
Takze konkretne by to vyzeralo asi tak, ze vo vlakne regiony, by boli vymenovane vsetky deltakluby, ktore kedy existovali a ti, co o ich historii nieco vedia, by tam veci doplnali. Urobim k tomu osnovu.
Podobne k osobnostiam, nerad by som na kohokolvek zabudol, ale iste je zrejme, ze ked som sa zacal funkcionarsky angazovat (po roku 1992), mnohi uz v zavesnom lietani neposobili. Takze ja si uz pamatam len ludi ako Tibor Plucinsky, Stefan Gallik, Ivan Pechacek,Ondrej Zgodava, Anka Nociarova.
Privitam akekolvek navrhy, ktore to vylepsia. Tesim sa na prispevky pamatnikov.

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ako si pripomenut historiu?

Príspevok od užívateľa miro »

Pracujem na tom.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Ako si pripomenut historiu?

Príspevok od užívateľa eduardo »

Ja si pamatam Jozka Kunika a Bohusa Kolesara.


Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako si pripomenut historiu?

Príspevok od užívateľa Rebro »

Krasne spraveny dokument.
Monotrike

Napísať odpoveď