Vycvik ziakov KE 2014

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Vycvik ziakov KE 2014

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Ja idem a o 09.00 beriem v PP Igora a po ceste Katku.
Ja si vezmem aj svojho Thalhofera a ak bude čas, tak si tam chcem precvičiť pristátia. :wink:
Naspäť by som mal viezť Igorovi od Jura nejakú vranu.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Vycvik ziakov KE 2014

Príspevok od užívateľa juraj »

Mili ziaci,

predpoved pocasia na nasledujuci vikend je zatial nemastna-neslana, ale kedze sa nikam nechystam, ani nemam neodkladne rodinne povinnosti, mohol by som s Vami vybehnut niekam na kopec (este neviem, ktory).
Dajte vediet, kto by mal zaujem a kedy by mohol. Do piatku sa nam meteorologicka situacia azda trochu utrasie.

Lako
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Št Apr 24, 2014 5:15 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Vycvik ziakov KE 2014

Príspevok od užívateľa Lako »

Tak ja mam volno od dnes vecera az do pondelku. Viem sa prisposobit na kazdy jeden den. Rad by som siel trosku pocvicit, ak by bolo kam. :)

Užívateľov profilový obrázok
Dano
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Št Okt 13, 2011 9:09 pm
Bydlisko: Košice

Re: Vycvik ziakov KE 2014

Príspevok od užívateľa Dano »

Ak bude dajaky vyssi kopec tak sa hlasim
ZK-1A

katka
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So Apr 19, 2014 10:59 am
Bydlisko: Dubina, Hranovnica

Re: Vycvik ziakov KE 2014

Príspevok od užívateľa katka »

Tak ak by sme sli v tu sobotu ponukam varenie gulasu u mna pod Dubinou ;)

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Vycvik ziakov KE 2014

Príspevok od užívateľa juraj »

Mili ziaci,

aby ste si vedeli predstavit, ake tazke je rozhodovat sa v tomto pocasi, ponukam na nahliadnutie dve predpovede pre ten isty kopec (Jamnik) so 6 h. rozdielom:
Otvorte si http://www.shmu.sk/sk/?page=769" onclick="window.open(this.href);return false; a nastavte cas vydania predpovede na 8.5. 00.00 UTC , potom prepnite na 06.00 UTC a porovnajte predpoved na sobotu.
Schvalne, isli by ste v sobotu na Jamnik?
Dam Vam jednu sutaznu ulohu: Mame 3 kopce na rozne smery vetra: Budimir : 330- 020 st.
Lada: 080-260 st, Jamnik: 030-110 st. Na ktory to bude dobre? :D

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Vycvik ziakov KE 2014

Príspevok od užívateľa juraj »

Milí žiaci,
dnešný skorý ranný Aladin opäť naznačuje na sobotu možnosť lietania na Jamniku (nechápem, lebo všade naokolo ma fúkať skôr niečo so západnou zložkou). Keďže som bol svojou manželkou vyhnaný z raja a musím túto noc prespať mimo domova, nebudem k dispozícii hneď zrána ( a aj moje možnosti prístupu na internet budú obmedzené). Budem teda komunikovať s Igorom a on sem zavesí definitívne rozhodnutie. Podľa tejto predpovede by som dal zraz v KE pred garážou niekde medzi 10.30-11.00 a na Jamníku okolo 12.00 s lietaním do neskorého večera. Ideálne by bolo, keby ste mohli prísť všetci, teda Katka, Igor, Tomáš aj Milan, a aj Dano je vítaný. Držme si palce, aby už túto predpoveď nezmenili, je pre nás fakt vhodná (až na tie prehánočky - ale na tie sme už zvyknutí :) )
Ďalšia možnosť sa síce črtá v nedeľu, ale predpoveď spomína dosť silné jz. prúdenie, čo je na limite pre výcvik

Užívateľov profilový obrázok
Dano
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Št Okt 13, 2011 9:09 pm
Bydlisko: Košice

Re: Vycvik ziakov KE 2014

Príspevok od užívateľa Dano »

Vyborne hlasim sa :D
ZK-1A

Lako
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Št Apr 24, 2014 5:15 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Vycvik ziakov KE 2014

Príspevok od užívateľa Lako »

Ja sa hlasim tiez. Nech ideme kdekolvek :)

Igor Michalides
Príspevky: 88
Dátum registrácie: St Apr 25, 2012 9:03 pm

Re: Vycvik ziakov KE 2014

Príspevok od užívateľa Igor Michalides »

Veľmi pekne pozdravujem. Na pokyn Juraja sa snažím trochu preštudovať zajtrajšie poveternostné podmienky. Vychádza mi z toho Lada. A to od
15-tej byť už na kopci pripravený štartovať. Južné smery predpovedajú trvalo až do druhého dňa. I keď najradšej by som osobne dal prednosť Jamníku zhora. Kedže je to už väčší kopec. No to by sme mali čas lietania max. dve hodiny a to od 14-tej do 16-tej. To je dosť málo,aby sa vám to oplatilo sa hnať až z Košíc. A nie som si istý, do akej miery sa dá spoľahnúť na model Aladin,konkrétne vietor. V opačnom prípade je skôr utópia spomínať presný časový úsek... Takže Juraj, napriek môjmu zálusku na slušnejší kopec, dáme kuracie skoky a Ladu? Kóotkodáak. :cry: Nakoniec treba myslieť aj na našich úplne začínajúcich žiakov.

Užívateľov profilový obrázok
Dano
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Št Okt 13, 2011 9:09 pm
Bydlisko: Košice

Re: Vycvik ziakov KE 2014

Príspevok od užívateľa Dano »

Ja idem len na Jamník. Aj keď len na dve hodiny.
Mozno z toho budu aj tri... Na ladu sa da isť hodikedy.
A este k tomu v piatok asi dva tyzdne dozadu v KE lialo a ten tupy aladin ukazoval na KE
nulove zrážky.
ZK-1A

Lako
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Št Apr 24, 2014 5:15 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Vycvik ziakov KE 2014

Príspevok od užívateľa Lako »

Ahoj Igor. O ktorej bude potim stretavka pri garaziach? ;-)

Igor Michalides
Príspevky: 88
Dátum registrácie: St Apr 25, 2012 9:03 pm

Re: Vycvik ziakov KE 2014

Príspevok od užívateľa Igor Michalides »

Ahoj Lako. Ja budem štartovať s Katkou z Popradu.Tak ohľadom štartu z KE bude najlepšie keď sa vyjadrí Juraj. Keď budem niečo viac od neho vedieť, hneď to zavesím na stránku. Už zarezávam v nočnej. Teda zajtra do obeda by som sa chcel trochu vyspať. Tomáš chce prísť po svojej osi zajtra tiež.

katka
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So Apr 19, 2014 10:59 am
Bydlisko: Dubina, Hranovnica

Re: Vycvik ziakov KE 2014

Príspevok od užívateľa katka »

No ja som kazdopadne za Jamnik ;)

Lako
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Št Apr 24, 2014 5:15 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Vycvik ziakov KE 2014

Príspevok od užívateľa Lako »

Ale no... Myslite aj na amaterov... :-) Ved aj tak skoncime.spolu na jedon kopci :-))

Napísať odpoveď