Výcvik žiakov KE 2015

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Výcvik žiakov KE 2015

Príspevok od užívateľa juraj »

Po novoročnom lietaní som sa rozhodol pokračovať vo výcviku žiakov. Momentálne máme troch záujemcov: Milan, Tomáš a Marcel. Pokiaľ vydržia, pokúsim sa ich pripraviť na samostatné lietanie.
Dnes sme s Milanom opravili plachtu na kanárikovi, keď ju nahodíme späť, bude aj dostatok techniky na výcvik.
Nováčikovia, sledujte túto tému.
Najbližšie lietanie mi meteogram ukazuje na sobotu 17.01., ale dovtedy je ešte ďaleko. V stredu sem pridám komentár k aktuálnejšej predpovedi.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Výcvik žiakov KE 2015

Príspevok od užívateľa juraj »

Milí žiaci, ešte aj dnes ukazuje meteogram vhodné počasie na lietanie i výcvik na sobotu 17.01. Kto by mal záujem?

Lako
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Št Apr 24, 2014 5:15 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Výcvik žiakov KE 2015

Príspevok od užívateľa Lako »

Ja sa hlasim.

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: Výcvik žiakov KE 2015

Príspevok od užívateľa basileo »

idem
atlasar <= vranar

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: Výcvik žiakov KE 2015

Príspevok od užívateľa basileo »

ide aj Marcel
atlasar <= vranar

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Výcvik žiakov KE 2015

Príspevok od užívateľa juraj »

Milí žiaci, ešte je Vás málo (čakám na Tomáša) a zatiaľ si nie som celkom istý počasím. Pod Hájom nebude fúkať nič, na Kavečanoch to môže byť silné, ale ak Vás bude dosť, za pokus by to stálo. Sledujte fórum, rozhodnutie padne najneskoršie zajtra ráno do 8.00.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Výcvik žiakov KE 2015

Príspevok od užívateľa juraj »

Milí žiaci, Tomáš sa už ozval, je Vás dosť, môžeme zajtra ísť. Už len to prispôsobiť počasiu. Na základe dnešnej predpovede (a technického stavu môjho auta :( ) sú možné dva varianty:
1. Pôjdeme na Ladu a bude výcvik pre Milana, Marcela i Tomáša, pričom máme len jedno krídlo. Je to 50 km a z môjho auta za začínajú ozývať divné zvuky, takže by som tomuto variantu dal prednosť v prípade, že niekto z Vás zoberie vlastné auto.
2. Pôjdeme do Kavečian, len Marcel a Tomáš, je to blízko a za dve hodiny si odskáču základy prvého dňa a vraciame sa domov. Milan síce môže ísť tiež, ale nie je to pre neho žiadny pokrok a za dve hodiny sa nevrátime.
Kvôli vývoju sily vetra by som považoval za najmúdrejšie ísť na kopec až v skorých popoludňajších hodinách (zraz okolo 12.00 pri garáži), vietor by postupne slabnúť.
Zatiaľ sem napíšte svoje pripomienky a ráno do 9.00 sa rozhodneme, ktorému variantu dáme prednosť.

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: Výcvik žiakov KE 2015

Príspevok od užívateľa basileo »

Mne je jedno, ja ide trenovat štart a pristatie, nastavil som si inak sklon postroju takze chcem si ho doladit. Myslim ze milanovi a kazdemu ziakovi by sa hodil len taky trening na start pristatie a neviem ci uz sa preklapa a bol v rybe, ale mozno aj to skusit ked je sikovny. Uprednostnujem Ladu. vietor, kopec, ideal. Chalani sa aspon v trojici naucia nosit kridlo a nie ako naposledy
atlasar <= vranar

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: Výcvik žiakov KE 2015

Príspevok od užívateľa basileo »

A trochu skôr by sme mohli ísť, o 11:00?!
atlasar <= vranar

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Výcvik žiakov KE 2015

Príspevok od užívateľa juraj »

Milí žiaci, zraz pred garážou 11.30. Keď bude auto, ideme na Ladu, keď nebude, tak Kavečany alebo iný náhradný terén v blízkosti KE (kam to moje auto vydrží).
Prosím, potvrďte mi svoju účasť telefonicky do 10.30.

Užívateľov profilový obrázok
tomi01
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ne Jan 04, 2015 2:49 pm
Bydlisko: Kosice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Výcvik žiakov KE 2015

Príspevok od užívateľa tomi01 »

Ahojte ja (Tomas) idem tiez o 11:30 pred garazou...
Ak treba auto a netreba prejst nejaky extra narocny teren, tak mozem zobrat moju Octaviu.

Užívateľov profilový obrázok
tomi01
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ne Jan 04, 2015 2:49 pm
Bydlisko: Kosice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Výcvik žiakov KE 2015

Príspevok od užívateľa tomi01 »

Hmmm... ale ak bude treba auto a bude treba preniest nieco na streche, tak ja nemam zakladny (priecny) nosic :(
Nema nahodou niekto na klasicke combi s pozdlznymi stresnymi lyzinami (hagusmi)?

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Výcvik žiakov KE 2015

Príspevok od užívateľa juraj »

Milí žiaci,
meteogram hlási na sobotu silný s. vietor - pre nás nepoužiteľný, v nedeľu by mal slabnúť, len sa očakáva sneženie. Predbežne pravdepodobnosť lietania: sobota 10%, nedeľa 50%.
Budem priebežne upgradovať.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Výcvik žiakov KE 2015

Príspevok od užívateľa juraj »

Milí žiaci, pravdepodobnosť lietania vyzerá takto: sobota 0%, nedeľa 30%. Vietor má byť veľmi silný, moje skúsenosti hovoria, že netreba ťahať tigra za fúzy. Zajtra popoludní sem dodám konečné rozhodnutie.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Výcvik žiakov KE 2015

Príspevok od užívateľa juraj »

Milí žiaci, zajtra ruším výcvik. Z meteorologického hľadiska je ďalší možný termín budúci víkend.
Prajem peknú zafúkanú nedeľu.

Napísať odpoveď