Výcvik žiakov KE 2015

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Výcvik žiakov KE 2015

Príspevok od užívateľa juraj »

Milí žiaci, nasypalo nám trochu viac, než tvrdila predchádzajúca predpoveď, ruším zajtrajší výcvik.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Výcvik žiakov KE 2015

Príspevok od užívateľa juraj »

Milí žiaci,
z linku http://www.shmu.sk/sk/?page=1186&id=&nw ... Selector=3" onclick="window.open(this.href);return false;
sa dá trochu vyčítať, aké počasie by sme mali očakávať cez víkend. Vidíte zvyšujúci sa tlak a tomu zodpovedajúce zhoršenie počasia v nížinách (už som to cez niektorý výcvikový deň vysvetľoval) - síce dobrý smer vetra pre naše účely, ale vlhko a nízka oblačnosť. Predbežne sa dá počítať s tým, že sobota a možno aj nedeľa budú letové.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Výcvik žiakov KE 2015

Príspevok od užívateľa juraj »

Milí žiaci,
počasie na víkend výcviku praje. Slabinou je Váš inštruktor, ktorý podľahol chrípke :(

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Výcvik žiakov KE 2015

Príspevok od užívateľa juraj »

Milí žiaci,

nedeľa vyzerá nádejne, Váš inštruktor tiež :D Kto by mohol a chcel?
P.S. v sobotu nemozem z rodinnych dovodov

dirigent
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ut Aug 04, 2015 9:23 pm

Re: Výcvik žiakov KE 2015

Príspevok od užívateľa dirigent »

farar bude pouzitelny az po novom roku...sviatky :(

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Výcvik žiakov KE 2015

Príspevok od užívateľa juraj »

fararko, to je skoda, pozri, co dnes chlapci robili: https://youtu.be/jp41Ugkq3Oc" onclick="window.open(this.href);return false;
https://youtu.be/tuF5u21kOVA" onclick="window.open(this.href);return false;
Inak, ani v piatok by to nemuselo byt márne, treba vybehat stedrovecernu prejedacku. Dajte mi vediet, kto kedy moze, uvidime, ci sa pocasie prisposobi

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Výcvik žiakov KE 2015

Príspevok od užívateľa jaro »

ja odpadnem, ..červene Dejvo.
Chlapci pekne ste to dali :)

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Výcvik žiakov KE 2015

Príspevok od užívateľa juraj »

Milí žiaci, všetko je inak. V utorok prejde studený front a okrem vyjasnenia a citeľného poklesu teplôt prinesie zmenu prúdenia z južného na severné. Toto aspoň tvrdí SHMU, hoci Nóri ešte trvajú na zachovaní južného prúdenia. Takže ak bude mať SHMU pravdu, lety z Hája sa odkladajú na neurčito a najbližšie lietanie zrejme spojíme s novoročným lietaním, ktoré vždy robíme po Novom roku. Aspoň sa zoznámite aj s inými členmi klubu.
Budem počasie sledovať a priebežne Vás informovať. Zatiaľ sviatkujte a nepreháňajte to s jedením, aby Vás rogalá bez problémov odniesli :)

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Výcvik žiakov KE 2015

Príspevok od užívateľa juraj »

Milí žiaci, všetko je inak :D Let z Hája (Brano, Tomas a mozno aj Laco) by pripadal do uvahy 2.1., zvyšok je zatiaľ vo hviezdach.

dirigent
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ut Aug 04, 2015 9:23 pm

Re: Výcvik žiakov KE 2015

Príspevok od užívateľa dirigent »

Po poriadnom abstaku by som 2.1.2016 mohol aj ja... konecne

Lako
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Št Apr 24, 2014 5:15 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Výcvik žiakov KE 2015

Príspevok od užívateľa Lako »

Tiez by som sa pridal ak bude moznost.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Výcvik žiakov KE 2015

Príspevok od užívateľa juraj »

Milí žiaci,
Háj bude, dokonca najlepší kompromis medzi vetrom a teplotou bude zajtra , to ale ja nemôžem. Sobota 2.1. by tiež mala byť letová, ale už to bude bez slnka a možno so slabým snežením. Budem rád, ak nám to vyjde, akurát počítajte s tým, že máme len 3 výcvikové krídla a keď Vás bude viac, musíme si to dobre zorganizovať. Takisto počítajte s chladom a poriadne sa oblečte. Nezabudnite na kukly, slúchadlá, dobré rukavice a kto má, nech si vezme lyžiarske okuliare. So slzami v očiach sa zle pristáva :D

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Výcvik žiakov KE 2015

Príspevok od užívateľa juraj »

Mili ziaci,
zacinam mat pocit, ze by bolo lepsie, ak by sme zajtra isli na mensi kopec, Niznu Myslu. Brano a Tomas dovrsia prechod do lahu, Laco a Miso s nim zacnu a Lako by mohol prejst do ryby a ukludnit svoje zasahy do kridla. Tym, ze budeme chodit, tak by sme az tak velmi nemali zmrznut plus nemame to daleko (okrem Laca) a Miso to ma dokonca po ceste, pokial pojde cez Slanec. Zoberiem so sebou aj Atlas, aby ste si mohli vyskusat iny pocit z riadenia a klzavosti.
Svah pri Niznej Mysli je obrateny na vychod, je skor mierny, nez strmy, ale dost dlhy, takze lety by mali trvat cez 20 s. Neodpusta zlu techniku startu :D . Este som tam nikdy nelietal, teda zajtra by to mohla byt premiera
Vzhladom na predpokladane teploty by bol zraz pri garazi o 10.00, pripadne pre Misa o 10.30 pri vjazde na praskarske letisko pri Niznej Mysli a ak nepomrzneme, koncili by sme okolo 15.00.
Vecer Vas obvolam a dohodneme finalnu verziu.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Výcvik žiakov KE 2015

Príspevok od užívateľa juraj »

Milí žiaci, 6.1. by niečo mohlo byť, predbežne zleťák z Hája.
K administratíve: na tejto stránke http://www.laa.sk/administrativa/formul ... tiahnutie/" onclick="window.open(this.href);return false; si stiahnite a vytlačte registračný lístok LAA SR a osobný list pilota LŠZ. S osobným listom zájdite k svojmu obvodnému lekárovi a dajte si potvrdiť zdravotný stav, požiadavky sú na úrovni vodičského preukazu Tu: http://www.laa.sk/administrativa/clenske-v-laa/" onclick="window.open(this.href);return false; nájdete pokyny na úhradu členského.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Výcvik žiakov KE 2015

Príspevok od užívateľa juraj »

Milí žiaci, 6.1. bude prd makový :( Pre silný vietor odkladám výcvik. Najbližšia možnosť je nedeľa a v piatok azda budeme vedieť viac o počasí, aby sme si mohli vybrať vhodný terén.

Napísať odpoveď