Pilotné skúšky "sústredenie"

Užívateľov profilový obrázok
Stano77
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne Jún 18, 2017 10:49 am
Bydlisko: Horný Vadičov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pilotné skúšky "sústredenie"

Príspevok od užívateľa Stano77 »

Ahoj lietači. Takže sústredenie je šťastne za nami a musím napísať, že aj keď to bolo moje prvé tohto druhu
,dalo mi nesmierne veľa. Materiálno, technicko, ubytovaco logistické zabezpečenie bolo super. Až na jedno
a to bolo počko. To vyšlo na 50 percent a my sme ho využili na 100 percent. No malo to aj zásadnú výhodu, prebrali sme celú teóriu problematiky
závesného lietania. Myslím že sme stihli všetko, polietať, aj poučiť a na záver aj poskúšať. Videli sme skoro všetko
štarty, lety, pristátia, tvrdšie pristátia , spôsob výuky a vedenie žiakov v kurze závesného lietania ,ba aj útok rogalom
na hrad v mojom a Andrejovom podaní. :lol: :lol: :roll: :roll: .Chcem sa za seba a dúfam že aj za všetkých zúčastnených
žiakov úprimne poďakovať autoritám slovenského závesného lietania ktoré zároveň plnili úlohu lektorov aj organizátorov
za ich vzácny čas energiu a vedomosti o ktoré sa s nami podelili. Jaro, Laco, Juraj, Peter ďakujeme.
PS: Ešte moje osobné poďakovanie za doterajšiu výuku Karolovi Hamanovi, Martinovi Forgáčovi a Dušanovi Kalinkovi.
Ešte upravujem video materiály tak až budú ,doplním.
Aeros Discus BC 14

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Pilotné skúšky "sústredenie"

Príspevok od užívateľa eduardo »

Paráda. Začal som to čítať tak nadšene, ako si to Ty písal, ale pri slove posKúŠať som musel spomaliť, lebo sa mi pomiešali písmenká "k" a "š".... :cry:
Chíľu som aj rozmýšľal, či som niečo nepremeškal.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Pilotné skúšky "sústredenie"

Príspevok od užívateľa Laco »

V prvom rade sa chcem podakovat vsetkym zucastnenym. Taktiez velka vdaka Petovi Pavlikovi, pre ktoreho bol tento termin uplne najnevhodnejsi a tych par hodin, co na skolenie mal som zneuzil na to, aby skolil on nas. Sam za seba poviem, ze takto vysvetlenu prvu pomoc s nazornymi ukazkami a pomockami /dakujeme ANČA :lol: / som doteraz nemal.
Cele sustredenie podla mojho nazoru vyslo uplne najlepsie ako mohlo, keby sme mali viac casu na lietanie, urcite by sme nestihli prebrat tolko teorie. Lietanie verim ze dolietate vsetci, o teoriu uz mam vacsiu obavu.
Vsetci si skontrolujte prilby v ktorych lietate, ci vam do nich vojde hlava aj po takom masivnom natlaceni vedomosti... :lol:
Ked budete vdaka tejto teorii lietet vykonnejsie, budem sa tesit, ale ked vase lietanie bude bezpecnejsie, budem spokojny a cele to "trapenie" splnilo ucel.
Este raz gratulujem /dnes uz / vsetkym pilotom a tesim sa ze v "the capital" mame konecne instruktora.

Stano, Veta "prebrali sme CELU teoriu" je veeelmi nadnesena... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pilotné skúšky "sústredenie"

Príspevok od užívateľa jaro »

Laco, kadencia tvojich slov, a vedomostí je neskutočná.
Chalaňoši tešíme sa s Vami.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Pilotné skúšky "sústredenie"

Príspevok od užívateľa eduardo »

Tak predsa. :(

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Pilotné skúšky "sústredenie"

Príspevok od užívateľa Rebro »

Ahojte,

hlasim prichod. Som unaveny ako po sichte :) Bolo fajnovo, dufam, ze hlavne buducim rogalistom dali prednasky to, co mali dat a budeme si s nimi moct spolocne polietat az k mrakom :)
Monotrike

eatngo
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Pi Júl 17, 2015 11:06 am
Bydlisko: Košice Barca

Re: Pilotné skúšky "sústredenie"

Príspevok od užívateľa eatngo »

Tiež sa chcem poďakovať. Ešte počas organizovania Laco podotkol, že keď bude horšie počasie, tak aspoň preberieme viac teórie - čiže počasie na takúto akciu bolo v konečnom dôsledku veľmi dobré :D a aj napriek tomu som stihol hneď pri prvom lete v prvý deň ukázať svojmu krídlu, kto je tu pánom :D :D Viem, že bolo veľmi ťažké vybrať pre nás tie najdôležitejšie veci z teórie, keďže sa jedná o veľmi širokú oblasť, ale všetkým sa to podľa mňa podarilo a ešte dlho mi bude hlava spracovávať získané informácie.
Takže ešte raz veľká vďaka :)

Užívateľov profilový obrázok
Stano77
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne Jún 18, 2017 10:49 am
Bydlisko: Horný Vadičov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pilotné skúšky "sústredenie"

Príspevok od užívateľa Stano77 »

Aeros Discus BC 14

dirigent
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ut Aug 04, 2015 9:23 pm

Re: Pilotné skúšky "sústredenie"

Príspevok od užívateľa dirigent »

Síce neskôr, ale predsa sa chcem aj ja pripojiť k "dakovačkám". Po dlhšom plánovaní sa konečne podarilo spraviť zo žiakov bez piloťáku, žiakov s piloťákom :) Keď si predstavím ten čas ktorý máme za sebou, to vláčenie vtákov po kopčekoch, väčších kopčekoch a nakoniec kopcoch, naozaj prichodí poďakovať. Keď som (veľmi skoro) vo výcviku zistil čo to obnáša, bolo mi jasné, že školiť nových dokážu len ľudia ktorí majú pre závesné lietanie srdce. Takže Jurajko, veľká vďaka za trpezlivosť a zápal a v podstate teoretickú prípravu od úplného začiatku. Samozrejme Lacovi a Majovi ktorí nás brávali keď Juraj nemohol, Jarovi za dozor pri testoch ale samozrejme aj ostatným za predávanie skúseností a zážitkov a za to že zdarne zvládate naše nováčikovské ...prešľapy :D . Je príjemné mať pri sebe "starších" (myslím tým skúsenosťou samozrejme) ktorí sa z mentorov stávajú priateľmi.

Napísať odpoveď