Výcvik žiakov 2021

Martinum
Príspevky: 49
Dátum registrácie: St Apr 14, 2021 4:47 pm
Bydlisko: Brezno

Re: Výcvik žiakov 2021

Príspevok od užívateľa Martinum »

Diky Juraj,opat prínosné pozeranie. :D

Martinum
Príspevky: 49
Dátum registrácie: St Apr 14, 2021 4:47 pm
Bydlisko: Brezno

Re: Výcvik žiakov 2021

Príspevok od užívateľa Martinum »

Laco napísal:
St Máj 12, 2021 7:24 pm
Samozrejme, nebudem rozoberať techniku štartov, to máš až-až vysvetlené od Juraja. Moja poznámka bola len o tom, že z tých videí sa dá naozaj urobiť dôsledná analýza.

A čo sa týka cúvania pred štartom, tak pri výcviku to nie je žiadny problém. Dokonca častokrát ani pri "veľkom" lietaní. Ale budú aj ozajstné letové dni, keď bude na štarte viac pilotov (už naskladaných za tebou). A keď to "začne" a Ty po zdvihnutí krídla začneš cúvať, tak až vtedy zistíš z koľkých nickname-ov si vieš vyberať...
:lol: :lol:
To cúvame pre pocit štartu z "vyššieho" kopca. :lol:

Paviel
Príspevky: 20
Dátum registrácie: So Mar 20, 2021 7:06 pm

Re: Výcvik žiakov 2021

Príspevok od užívateľa Paviel »

Berem na vedomie chápem a súhlasim. No zase som si vsimol tie prsty na hrazde🤦‍♂️

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Výcvik žiakov 2021

Príspevok od užívateľa juraj »

Páni žiaci,
Aladin nám dáva okienko na sobotu. Kto by chcel a mohol, ak by to vyšlo?

Vako
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Št Dec 03, 2020 1:25 pm

Re: Výcvik žiakov 2021

Príspevok od užívateľa Vako »

Juraj, kedy a o kolkej.. ved mi treba kopat, osadit drenazne rurky a v nedelu to robit nemozem .. potrebujem od teba presnejsi harmonogram, aby som sa zariadil..😁

Vako
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Št Dec 03, 2020 1:25 pm

Re: Výcvik žiakov 2021

Príspevok od užívateľa Vako »

Potrebujem take tri hodky cesty, aby som sa dostal z Podpoľania do KE..

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Výcvik žiakov 2021

Príspevok od užívateľa juraj »

Vako napísal:
Št Máj 13, 2021 6:55 pm
Juraj, kedy a o kolkej.. ved mi treba kopat, osadit drenazne rurky a v nedelu to robit nemozem .. potrebujem od teba presnejsi harmonogram, aby som sa zariadil..😁
Vlado, teraz úplne seriózne: ak sa naozaj chceš naučiť bezmotorovo lietať, všetko ostatné musí ísť teraz bokom. Minimálne prvý rok výcviku.. Sme rukojemníkmi počasia, to je náš najvyšší veliteľ. A moji žiaci ešte závisia od mojej ochoty a časových možností, ktoré sú tiež limitované. Premrháš ešte jeden-dva dni výcviku teraz na jar a s veľkou pravdepodobnosťou môžeš túto sezónu definitívne odpískať (ale to sa môže stať, aj keď nič nevynecháš -v tomto športe visí ovocie strašne vysoko a väčšina ľudí na neho nikdy nedosiahne). Veľmi veľa rokov sa o mojom víkendovom programe rozhodovalo až ráno v daný konkrétny deň. Vzhľadom na premenlivosť aktuálnej meteorologickej situácie sa môže stať, že o sobote padne rozhodnutie až v sobotu ráno. Dokážeš s tým žiť?

Vako
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Št Dec 03, 2020 1:25 pm

Re: Výcvik žiakov 2021

Príspevok od užívateľa Vako »

Ja to beriem.. len potrebujem aspon predbezny cas.. aby som sa vedel zladit..

Martinum
Príspevky: 49
Dátum registrácie: St Apr 14, 2021 4:47 pm
Bydlisko: Brezno

Re: Výcvik žiakov 2021

Príspevok od užívateľa Martinum »

Ja možem,páni hláste sa,další týžden možno žiadne okno nebude,i keď vhodné počasie sa ešte určite niekedy nájde,ochotní inštruktori sa už nemusia.Vážme si to. :wink:

Paviel
Príspevky: 20
Dátum registrácie: So Mar 20, 2021 7:06 pm

Re: Výcvik žiakov 2021

Príspevok od užívateľa Paviel »

Ja môžem. :arrow:

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Výcvik žiakov 2021

Príspevok od užívateľa juraj »

Páni, možno nám zajtra vyjde aj Kamenický hrad. Je to vyšší kopec a môžeme trénovať zákruty.
Cesta z PP cez Starú Ľubovňu:: https://mapy.cz/turisticka?planovani-tr ... 7ewk&rut=1 , ale dá sa i cez Šariš.
Martin a Vlado by mohli prísť jedným autom. Máte sa na seba kontakt?
Doneste si aj slúchadlá k mobilom, aby som Vás mohol riadiť. Jacky 3,5 mm pasujú aj do vysielačky.
Vzhľadom na nestálosť počasia padne rozhodnutie až zajtra ráno o 8.00. Košičania by mali zraz pri garáži o 9.00, príchod do Lúčky okolo 10.30.
Ak nevyjde Kameničák, môžeme ísť na Hutku, ale pre Paľa a Martina je to skôr náhradný program.(aj keď rezervy sa stále nájdu :) )
Celý budúci týždeň to vyzerá dosť daždivo... :(

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: Výcvik žiakov 2021

Príspevok od užívateľa basileo »

💪
atlasar <= vranar

Vako
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Št Dec 03, 2020 1:25 pm

Re: Výcvik žiakov 2021

Príspevok od užívateľa Vako »

Nazdar, nazdar.. na Martina nemam kontakt, samosebou,ze ho zoberiem z PP..😉
Kontakt na mna 0910 916 199..

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Výcvik žiakov 2021

Príspevok od užívateľa juraj »

Páni, hoci som vo Vás vzbudil veľké nádeje na dnešný deň, po preštudovaní predpovedí som sa rozhodol dnešný výcvikový deň zrušiť. Predpoklad prehánok je príliš vysoký (udáva ich tam každý predpovedný model). Na 50% percentnú šancu na slušný výcvikový deň je ten terén príliš ďaleko :(
Prajem Vám pekný víkend. Ja idem skompletizovať ďalšie výcvikové krídlo, už sme vo fáze, keď ho budeme potrebovať.

peterpavlik
Príspevky: 222
Dátum registrácie: So Okt 15, 2016 7:39 am

Re: Výcvik žiakov 2021

Príspevok od užívateľa peterpavlik »

Tiež som si to takto vyložil Juraj, keď som videl Aladina😥. Prajem všetkým príjemný víkend

Napísať odpoveď