Výcvik žiakov 2021

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Výcvik žiakov 2021

Príspevok od užívateľa juraj »

Milí žiaci, už dlho som Vám nepísal a potrebujem Vás držať v napätí :) Takže do soboty vrátane nič :( V nedeľu by nemalo ani pršať ani príliš silno fúkať, uvidíme čo smer vetra a výška trávy.
Inak, to ďalšie krídlo sa mi podarilo skompletizovať, takže by ste po zálete vedeli z vyššieho kopca letieť dvaja naraz. Veľmi by sa nám táto možnosť zišla, ak by to v nedeľu bolo na Kamenický hrad.

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: Výcvik žiakov 2021

Príspevok od užívateľa basileo »

Akoze dvaja naraz v tandeme :lol: :lol:
atlasar <= vranar

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Výcvik žiakov 2021

Príspevok od užívateľa juraj »

Dnes som si urobil výlet na skútri, mohol by som ho nazvať okolo troch hradov - bol som na Lade pri Kapušianskom hrade, potom som odbehol na Kamenický hrad a cestou späť som to zobral popri Spišskom hrade.(spolu vyše 200 km a hoci boli vyhrievané rukoväte boli celý čas zapnuté, dosť som vymrzol) Lada ešte nie je pokosená, ale vedľajšie pole už kosia, lúka na Kamenickom hrade je v nadmorskej výške 650 m, takže hoci nepokosená, ešte vždy vhodná na výcvik. Cesta vedúca po lúke bola na moje počudovanie suchá. Práve tu fúkal len pomerne slabý vietor, na vrchole jz asi 3 m/s (v porovnaní so silným jz. vetrom počas celej jazdy) A okolo Spišského hradu som len prefrčal, už mi celý čas poprchávalo a ku koncu už regulérne pršalo.
https://photos.app.goo.gl/B8vegdBt9Nv3eiZSA
Zajtrajší deň by bol výborný s pondelkovým predpovedaným počasím. Takto nám na Kameničáku hrozí bočný vietor na cvičnej lúke, inú vhodnú na to, čo potrebujeme, tam nemáme. Ak to nemám odpískať hneď teraz, navrhujem reláciu zajtra ráno okolo 7.30, to už bude novšia predpoveď. Ak by bola šanca na dobrý smer vetra, stále by sme to všetci mohli stihnúť do 10 - 10.30 už pod hradom.
Ak to zajtra nevyjde, potom je tu pondelok s veľmi slušnou predpoveďou. Azda by som sa okolo obeda vedel trhnúť v práci, deň je už dlhý a asi by šlo lietať do siedmej-ôsmej.

Martinum
Príspevky: 49
Dátum registrácie: St Apr 14, 2021 4:47 pm
Bydlisko: Brezno

Re: Výcvik žiakov 2021

Príspevok od užívateľa Martinum »

Pekne si to obišiel Juraj.Ja môžem aj zajtra aj v pondelok.Budem sledovať raňajšie definitívum.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Výcvik žiakov 2021

Príspevok od užívateľa juraj »

Upravená predpoveď našu dilemu vyriešila, má pršať, priam liať. Ostávame doma.
Už len otázka, či sa Vás nazbiera dosť na zajtrajší popoludňajší výcvik.

Vako
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Št Dec 03, 2020 1:25 pm

Re: Výcvik žiakov 2021

Príspevok od užívateľa Vako »

Zajtra pridem, vybavim si to v robote..

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Výcvik žiakov 2021

Príspevok od užívateľa juraj »

Páni, ak nám počasie vydrží, mali by sme zajtra robiť výcvik na Kamenickom hrade. Pre Košičanov predpokladám zraz pri garáži o 12.00, Brezno a Poprad si to musia vypočítať sami. Asi nás bude dosť - 5 žiakov plus ja. Vlado by už mal letieť, Martin s Paľom budú nacvičovať zatáčky a na záver by som ich chcel "zhodiť" zhora, veľký Martin a Vlado by si mali dať minimálne dva štarty zhora s nácvikom svahovania a rozpočtu na pristátie.
Ráno podľa najnovšej predpovede aktualizujem.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Výcvik žiakov 2021

Príspevok od užívateľa juraj »

Predpoveď "drží", ideme na ten Kameničák. Počítajte s dlhým dňom. Košičania zraz o 12.00 pri garáži, skúste nemeškať, cesta na kopec bude za plnej premávky zdĺhavejšia. Najneskoršie o 14.00 by sme mali na kopci rozkladať krídla.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Výcvik žiakov 2021

Príspevok od užívateľa Norbert »

No ako bolo?

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Výcvik žiakov 2021

Príspevok od užívateľa juraj »

Norbert napísal:
Ut Máj 25, 2021 6:53 am
No ako bolo?
Bolo to spočiatku trochu silné, ale svahovacie. Len škoda, že Vlado a Martin nenašli odvahu na štart zhora. Od cca 16.30 začali lietať PG a chytali sa zo svojej lúčky.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Výcvik žiakov 2021

Príspevok od užívateľa juraj »

Foto z Kamenického hradu, video sa pripravuje
https://photos.app.goo.gl/mC8VqjgiNozBHoReA
doplnené videá

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Výcvik žiakov 2021

Príspevok od užívateľa juraj »

Páni, kam oko dovidí, všade vysoká tráva po pás, no a z tých terajších predpovedí na víkend som jeleň. Jedinú malú šancu vidím v sobotu popoludní na Kamenickom hrade, ale asi aj tam tá tráva bude vyššia, ako naposledy.

Paviel
Príspevky: 20
Dátum registrácie: So Mar 20, 2021 7:06 pm

Re: Výcvik žiakov 2021

Príspevok od užívateľa Paviel »

Ahojte. Ja by som aj šiel...len ta trava...to neviem posudit :?

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Výcvik žiakov 2021

Príspevok od užívateľa Laco »

Paviel napísal:
Pi Jún 11, 2021 12:24 pm
...len ta trava...to neviem posudit :?
To neviem ani ja. Aj keď zážitky môžu byť podobné, :roll: ako pri lietaní. Či?

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Výcvik žiakov 2021

Príspevok od užívateľa juraj »

Zajtra ráno budeme múdrejší. Ak by nás bolo dosť, mohli by sme popoludní vyraziť na Kameničák a dať si skok zhora.

Napísať odpoveď