Rekordy v závesnom lietaní

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Rekordy v závesnom lietaní

Príspevok od užívateľa pegas »

Toto vlákno slúži ako pokračovanie už veľmi ukecanej témy REKORDNÉ LETY v SR
Budem tu zhromažďovať rekordy. Výsledok potom zavesím na stránku LAA - už to mám prichystané. Mal by tu byť iba tento jeden príspevok, ktorý budem priebežne upravovať. Môžete napísať, ak máte nejaký návrh, ale po zakomponovaní by som váš príspevok zmazal. Majo môžeš ma tu urobiť administrátorom?

Na stránke LAA budú aj svetové rekordy, najlepšie s odkazmi aj na články (pre inšpiráciu).

Zatiaľ budem Slovenské historické rekordy evidovať len ako neoficiálne. Vtedy neboli také možnosti ako dnes, a tak aj budeme k týmto rekordom pristupovať. Berte to ako prahovú hodnotu, od ktorej uznávame nové rekordy. Latka je nasadená vysoko, ale čo už. Novšie rekordy uznám iba vtedy, keď dokážete doložiť aj dôkaz - IGC záznam na CrossCountry, prípadne fotky. Aby to bolo zaujímavejšie, a ako som už avizoval, tak pri Slovenských rekordoch budeme mať kategórie:
  • Rekordy bez obmedzení - je jedno či ste na rekord štartovali v Austrálii, alebo len toť - na Kapušianskom hrade;
  • Domáce rekordy - tie by mali podporovať miestne lietanie v kluboch, takže do úvahy sa budú brať iba štarty, ktoré sú pohodlne dosiahnuteľné z územia Slovenska - dajme tomu max. 100km od hraníc. Košičania vedia o čom hovorím, Žilinčania a Blaváci tiež asi nebudú proti.
Aby to bolo ešte zaujímavejšie pre lokálne lietanie, budeme evidovať aj rekordy danej lokality. Aby toho nebolo príliš, tak iba vzdialenosti, a aspoň 30km. To je na začiatočníka už slušný výkon. Pomôže to pilotom uvedomiť si hodnotu svojho výkonu, a niekoho to možno pomkne k vyšším métam, namiesto bezcieľneho poletovania okolo štartu. Najlepšie by bolo, keby si piloti navykli premýšľať o tom, čo idem letieť. Potom nebude problém ani so získaním FAI odznakov. Ako sa hovorí: "čo sa hodnotí, to sa aj kultivuje".

Rekordy bez obmedzení
  • Doba letu: 10:04', Bohumír Kolesár, 5.7.1987, terén Stará Kopa (Banská Bystrica), klzák ??
  • Prevýšenie voči štartu: 3675m, Peter Gašparovič, 21.6.2003 (tréning ME), Millau (Francúzsko), klzák Aeros KPL2
  • Vzdialenosti:
    • Priama vzdialenosť - 146km, Bohumír Kolesár a Jozef Kuník, 19.6.1993 (tréning MS), Owens Valley, Horshoe Meadows - Bishop (USA)
    • Priama vzdialenosť s návratom -
    • FAI trojuholník -
    • Lomená trať cez 3 otočné body -
      • 210km, Bohumír Kolesár a Jozef Kuník, 19.6.1993 (tréning MS), Owens Valley, Horshoe Meadows - Bishop (USA)
      • 187.9km, Ferdinand Nizner, 8.1.2005 (MS), Hay - One Tree-Booligal - Ivanhoe (Austrália), klzák Aeros Combat
Domáce rekordy
  • Doba letu: 10:27', Bohumír Kolesár, jar 1988, terén Stará Kopa (Banská Bystrica), klzák ??
  • Prevýšenie voči štartu:
  • Vzdialenosti:
    • Priama vzdialenosť - 128km, Štefan Sadloň, ?? 1988, Pecková-Dunaj?, klzák ZK-15
    • Priama vzdialenosť s návratom -
    • FAI trojuholník -
    • Lomená trať cez 3 otočné body -
Rekordy lokalít
Naposledy upravil/-a pegas v Št Máj 03, 2012 7:06 pm, upravené celkom 14 krát.

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: Rekordy v závesnom lietaní

Príspevok od užívateľa miro »

http://records.fai.org/data?v1=79&v2=1" onclick="window.open(this.href);return false;

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Rekordy v závesnom lietaní

Príspevok od užívateľa pegas »

aktualizované. Nechce sa mi to všetko sledovať, tak keď chce niekto prihlásiť svoj let, nech mi pošle:
koľko, kedy, IGC súbor, link na Xcontest

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Rekordy v závesnom lietaní

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

gaspi ten stranik si zabudol

Napísať odpoveď