Memoriál Vilka Hlucha

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Memoriál Vilka Hlucha

Príspevok od užívateľa eduardo »

Ale malo tam aj viac pilotov kameru. Sem sa s videami.
Naposledy upravil/-a eduardo v Ut Okt 16, 2018 1:19 pm, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Memoriál Vilka Hlucha

Príspevok od užívateľa jaro »

Podľa predpovede sa v stredu rozhodujem vyraziť za lietanim, robota - nerobota, počká nie je zajac. :D
Ráno sa ešte rozhodujem či sa vrátim domov ale iné okolnosti dali za svoje a balím pižamko aj zubnú kefku. Akurát FM vysielačku zabúdam na stole v nabíjačke. :(
V Šumiaci pod hoľou ... no nádhera celého Horehronia. Behom 5 minút sa stretávame všetci na troch autách, nakladáme na Toyotu a frčíme hore.
Prípravy ako vždy, to nie je dôležité. Ale Milanko letí TýTuSíí, tam je zrniečko napätia. Idem aby videl podmienky, po štarte točím 2 m nad vysielač. Potom na Skalu a späť. Všetci letia a točia, krásne výhľady, Tatry Vysoké a Nízke, údolia, Rudohorie, Chopok... všetko na dosah ruky.
Vrany okolo mi ukazujú pizdy, otáčajú sa na chrbát a radujú sa z lietania.
Miestami točím 4 m, neskutočné v tomto období ale vzduch je čistý a teplý. V Bacúšskej doline sa rozhodujem pre návrat. Ráno som stanovil cieľ Šumiac pod Hoľou takže ...
Poobedné slnko slabne, viac klžem ako točím. Poznám už, kde to bolo a aj bude. Nad družstvo prilietam keď je už rukáv zbalený, len pipanie varia Milana prebralo a znova ho dáva. Pristávam trochu dole, nemal som dôveru na tej malej lúčke. Tento rok sa mi akosi pristávačky menej páčia.
V piatok riešime v Hlohovci nákupy a tak, Memorial je vážna vec. Na Zobore sme o 12tej. Po trinástej držíme na rampe Milana, nedá sa. Vietor zosilnel na 10 m a cez skaly je tu dosť turbulencia. Do tretej poobede sa motáme a pracujeme na telefone. Potom ... vietor ustáva, my sa obliekame a z rampy všetci traja za pomoci Martina štartujeme. Krásna svahovačka so zbytkami termky. S Mirom točím pred Žibricou asi 850 m a rozhodujem letieť zase na dnes stanovený cieľ, jazero po Gymešom. Vinice po ceste mi kus nahánali strach, ale v teplom vzduchu pri klzaní 25-35 to bola parada. Po pristáti sa ma panko z cesty opytuje či sa nebojím. Ja mu že hej, veď nebudem klamať. Evidentne bol zaskočený, len neviem či pravdivou odpoveďou alebo mojou rýchlou reakciou. Večer vstreča v mladej partii, vino, ženy a tak. Pamätám že bola debata len do 45 (rozumej vek) :wink:
Sobota na Zobore v znamení kvanta ľudí, turistov a rogalistov. Vietor slabší ale o to horší smer. Miro vyhlasuje task do Moravan pri Piešťanoch, ukazuje foto pristávačky. Uznanlivo si to zapisujeme do včerajšieho večerom, už "múdreho" mozgu.
...

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Memoriál Vilka Hlucha

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Ja nebudem ani písať všetko je vyjadrené vo videju :-)

https://www.youtube.com/watch?v=GOzj3DrkxXE
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Memoriál Vilka Hlucha

Príspevok od užívateľa Rebro »

Moj zostrih z pekneho spolocneho polietania.

https://youtu.be/bgHQ06dALwo
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Memoriál Vilka Hlucha

Príspevok od užívateľa jaro »

Skvelé, skvelé :D :D :D Martin
6:27 - Plučov tieň cez moje krídlo
Potom som už len hore :wink: :roll:

Ale to zavesenie kamery na podperku je paráda. Nabudúce to robím aj ja. Ešte treba domyslieť spúšťanie kamery cez mobil, to mip pije krv lebo nemám dialkový ovládač.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Memoriál Vilka Hlucha

Príspevok od užívateľa sidewinder »

To kruzenie pluco jaro a robo.. je uplna topka.
Normalne zacinam lutovat, ze som nebol. A vyplavilo mi to spomienky na pohar, ked som takto kruzil s cechmi, edom a pluckom. Palec hore

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Memoriál Vilka Hlucha

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Už sa nám to blíži :-)
Wills Wing T2C 144

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: Memoriál Vilka Hlucha

Príspevok od užívateľa miro »

Memoriál Vilka Hlucha 2019
V dňoch 27-29.9.2019 sa uskutoční 8. ročník Memoriálu Vilka Hlucha, na víťaza čaká finančná odmena. Štart Zobor, aerovlek z letiska Nitra, náhradné miesto štartu Hradisko pri Novom meste n. Váhom, Tepličky, cieľ disciplíny - Moravany nad Váhom.
28.09.2019 od 17:00 spomienka na kamarátov, koštovka vína, koštovka huriek a ukončenie leteckej sezóny na chate Jelenec v chatovej oblasti pod Gýmešom. (Chata žltá) www.chatajelenec.sk
Dodávka vzoriek je vítaná, no nie je podmienkou.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Memoriál Vilka Hlucha

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Dondzem

Užívateľov profilový obrázok
Robo Murin
Príspevky: 540
Dátum registrácie: So Jan 26, 2008 2:00 pm
Bydlisko: dzungla

Re: Memoriál Vilka Hlucha

Príspevok od užívateľa Robo Murin »

1ks

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: Memoriál Vilka Hlucha

Príspevok od užívateľa miro »

V piatok večer varíme kapustnicu, alebo fazulovicu, alebo guláš, alebo držkovicu, alebo haláslé, alebo ....

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Memoriál Vilka Hlucha

Príspevok od užívateľa jaro »

Ja + KE guys doladíme cestu vo štvrtok l ebo neviem ako dopadnem s autom. Chcem ísť s krídlom, so ženou a v piatok večer.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Memoriál Vilka Hlucha

Príspevok od užívateľa eduardo »

Jaro...a nechceš toho naraz príliš veľa? Mne by úplne stačilo aspoň jedno z toho čo si spomenul. Ale naraz? Take science fiction pre mňa ešte nesfilmovali. Dodnes absolútne nechápem, ako dokáže Balázs lietať na takej vysokej úrovni a tak veľa, mať jednu ženu a šesť detí, riadiť vlastné firmy a úspešne žiadať o dotáciu na eurofondy. Asi ho požiadam, aby nám prišiel urobiť nejaké školenie na slovensko a všetky Amway, Herbalife a podobné MLM motivačné školenia sa proti tomu môžu schovať niekam. :|

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Memoriál Vilka Hlucha

Príspevok od užívateľa jaro »

Uz sa to lepsi, budem bez zeny :D

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: Memoriál Vilka Hlucha

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Miro děkuji za pozvání. Budu se snažit přijet na večerní pohodové posezení. Jen to ještě nedokážu slíbit kvůli rozjetému výcviku.
Všechny zdravím.
Karel

Napísať odpoveď