Krushevo open & Pre EU 2017. 8-15. jul.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Krushevo open & Pre EU 2017. 8-15. jul.

Príspevok od užívateľa jaro »

Dnes sme leteli a užívali sme si. Ráno v meste, na trhu, lacne dyne aj broskyne.
Najprv odletela tlupa PG, potom miestny z ruského auta, potom my. S Ivanom sa vozíme na hrebeni, Martin 1. raz pristáva. Neviem sa zodvihnúť, letím v úrovni hrebeňa, Ivan mi uteká dakde dopredu. Moje rádio nestojí za nič. Po dvoch preskokoch sa dvíham v peknom stúpaní. Ivan hlási pristátie, ja dotáčam akurát 2300 m a pokračujem nad 3000. Letím smerom na juh a pred veľkými kopcami vidím na západ točiť PG. V 2300 sa pridávam a dotáčame 300 nad kopcom. Vraciam sa proti slabému vetru. Krídlo dosť pomáha. Zapínam MC, potom aj brešem na orlíka.
Pred štartom dávam 2,5 nad 2000. Letím na Prílep, pozerám pristávačku na letisku. Otáčam aby som doletel. Všade, všade to stúpa. 800 m nad pristávačkou je dačo strašné. Bojujem so zipsom, potom s klesákom a naveľa, naveľa preskakujem poslednú trávu a pristávam na tri, bez ujmy.
Normálna pristávačka je lepšia, je nádherná a s rukávom. Zajtra.
Sedíme na bohovskej večeri a je nám dobre.
https://www.xcontest.org/world/en/fligh ... 2017/10:57

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Krushevo open & Pre EU 2017. 8-15. jul.

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Ranecko, konecne bez budika.
Sladke ranajky, este sa dovybaluvavame a pripravujeme letecku vystroj.
Prekladaju sa kridla a uz ficime na kopec. Za par minut sme tam a krasne vyhlady na robia usmevy na tvarach.
Zaciname skladat, medzi tym prichadzaju pocetne minibusy s padackarmy. Je ich asi tak 40 a viac.
Odlietavaju, zdvihaju sa a niektori krachuju. Aspon dobre vidiet, ako a kde to funguje pred startom.
Prichadzaju aj dvaja miestni rogalisti na litespeedoch.
Uz sme ready, tak sa ide na to.
Najprv domaci a my v tesnom zavese.
Chytam sa priamo vpredu pred startom. Slabe bublave stupanie. Trepa trpezlivost a ide to pomaly hore.
Jarko tiez nasledne do toho skace ide v pravo po starte, asi sa mu nepaci moje mizerne stupanie.
Nasledne Rebro a cela vyprava je vo vzduchu.
Rebro sa snazi bojuje aj poslucha radu z vysielacky, avsak nakoniec to nevybojoval a odlieta na pristavacku.
Na pristavacke si robi nove kamaratsva...
Mne sa dari dostat nad start do nejakych 1700 mnm, Jarko stale bojuje tesne nad terenom.
Neskor to pustam juzne po kopcoch bez nejakej ohromnej vysky.
Ide to, stupanie poslabsie, rozbite, bublinkove, nic poriadne ustalene.
Nasledne preskakujem prve udolie-priesmik, stale nemam poriadnu vysku, ale dufam, ze sa to zlepsi na dalsom rebre.
Jarko konecne dotaca peknu vysku, hlasi 2300 mnm. Neskor dosiahne az 3200 mnm.
Ja pomaly krachujem, skusam vseliake termicke kopance a bubliny no nic ma nechce dostat na lepsiu operacnu vysku.
Nasledne sa klzem pri kopci do doliny a pristavam.
Je to slabych 27 km, hodinka letu, na lahky trening dobre, ale chcelo to ist pozriet tie vyssie kopce.
Nevadi zajtra bude lepsie.
Skladam kridlo, hic ako s...na, ledva vytahujem vrele spiri z kridla.
Nastastie som pristal blizko nadjazdu a po zlozeni som sa tam schoval pred palivym Oskarom.
Onedlho je tu pre mna zvoz, necakal som lebo Rebro planoval druhy start.
Nasledne nakladame a vyrazame naucnou rozbitou cestou po miestnych typickych dedinkach na upati.
Jarko fici ako drak tak, ticho zavidime.
Zastavujeme sa v miestnom "podniku" potraviny, krcma, zelovoc, drogeria all in one.
Miestny robia pre nas miesto na lavicke,
Davame obcerstvenie a relax v tieni s miestnym tulavym psom.
Jarkovi to ide a zrejme sa vrati na oficialnu pristavacku.
Cestou zaspavam a zobudzam sa niekde.
Sme zevraj blizko druhej pristavacky.
Vytahujem uvarenu parenicu a pochutnavam si. Otrhavam si od ust a davam ochutnat malim psikom.
Jarko prilietava a nasledne po nedorozumeni pristava na prvej pristavacke z opacnej strany.
Ideme za nim, bali kridlo, my sa zatial opalujeme.
Domov prichadzame unaveni, niekto z lietania a niekto skor zo slnka.
Sup ho na veceru, poletovy rozbor a planovany dalsi den preberame v dobrej restike so skvelym jedlom.

Video
https://youtu.be/CggGQzuRerM

https://www.xcontest.org/slovakia/prele ... 2017/10:54

https://www.facebook.com/permalink.php? ... 6681571054
Naposledy upravil/-a Ivan Plucko - NAY v Pi Júl 07, 2017 11:02 am, upravené celkom 2 krát.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Krushevo open & Pre EU 2017. 8-15. jul.

Príspevok od užívateľa jaro »

...som Ti hovoril o PG nepíš, našich to odradí.
Je tu ale miesta a miesta. Dobre padlo vidieť ako sa a či sa dvíhajú. Pri tom vrchole som točil s dvoma troma PG ale tí asi boli tí prvý, to boli PG z iného cesta, Tí vedeli tak sme si to spolu na uškách užili.
Naposledy upravil/-a jaro v So Júl 08, 2017 10:09 am, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Krushevo open & Pre EU 2017. 8-15. jul.

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

PG zatial no problem.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Krushevo open & Pre EU 2017. 8-15. jul.

Príspevok od užívateľa eduardo »

Ach jaj. Chlopi závidím!!! Polietajte, okukajte a hlavne pište a foťte. Veeelmo sa mi to tam pozdáva, zatiaľ z toho "materiálu" čo ste poslali. Držím palce celej výprave.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Krushevo open & Pre EU 2017. 8-15. jul.

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Tento prispevok pise Mato F alias Rebro. Nejako sa mu neda prihlasit na Forum.

Druhy lietaci den v Kruseve. Ten prvy bol hlavne zoznamovaci :)
Dnes sa Pluco s jarkom dohaduju na dalsich otocakoch. Ja som nastaveny, ze chcem ist tam, kde sa letelo vcera. Zjavne nie.
Pluco prislubil i spolupracu a navigaciu, aby som nekrachol ako vcera. Startuje prvy aj s mojim novym drziakom na kameru, ktory hned po starte odpadol. Nastastie ho aspon nestratil. Za nim sa vietor na dobru polhodku otoci od chrbta a zatial si vystupa nad 2300mnm. Konecne spravny prifuk a letim. Dolinka mi dava jasne na javo, ze mam ist pristat. Jaro startuje hned za mnou ale po starte sa hodil na lavy hreben a zhora mi krici nech to potiahnem kus dopredu nad upatie rebra. Skutocne sa po chvilke dostavam do 1500mnm a idem smerom na dalsi hreben. Ako som vsak sa pohol vpred schytal som nonstop klesak a nepomaha ani vratit sa na povodne miesto. Vyberam sa teda na pristavacku. Rozopinam postroj. V nieco cez 100m mi konecne vario prestalo ukazovat klesak a je tam rozpacite stupanie. Tocim, tocim, ako blazon, aspon ze to nesklesava. Pokracujem v kruzeni, nevzdavam to a uspech sa dostavuje a dostavam sa niekde k 2000mnm. Takto skusam dotocit sa pod mrak, no nedari sa a moj tohtodnovy rekord je pre 2450mnm. Ale i tak fajne, bo tak vysoko som este nebol :D
Chalani mi medzitym odleteli doprec a tak som tam sam. Skusom prekrocit dolinku ale strata vysky je enormna. Vraciam sa k overenym kopcom, doberam vysku a postupne ma to unasa prec od znamych pristavaciek.
Vydavam sa k prieskumu okolia. Spolieham na polia podomnou a na niektorych to znova dotacam az sa dostavam k staremu opustenemu lestisku. Smad ma kvari viac a viac, kedze sa mi zasekla hadicka niekde v postroji. Nad dedinkou Golemo Konjari konecne vario zapipa, otacam ale uz to tam nie je a tak idem na pristatie. Chcelo to asi o sekundu skorej ale tak som si uctil i Mohameda.
V letiskovej budove sa usidlila nejaka rodinka a deturence mi uz rozoberaju co sa da. Po chvili sa hlasi Pluco, ale ma problem vyklesat. Ja som take nemal teda. Spolu s Jarom pristavaju sucasne. Ved som im i pekne zrozumitelne vysvetlil ako fuka. Na pristavacke si uzivame luxus kempingovych stolikov, co tam ostali po letisku.
No ale co tym celym som chcel povedat, tak ze KONECNE som uletel svojich prvych 25km. Podmienky na taketo prve lety su tu uzasne, pristavaciek je plno, vlastne cela nizina.

Na tom Videu je vidiet ako som sa snazil zachranit z malej vysky a na XC som to dal aby ste mi verili :)
No nic, idem ja vrazdit komare.

Martin F

https://www.xcontest.org/world/en/fligh ... 2017/11:33
https://www.xcontest.org/world/en/fligh ... 2017/11:05
https://www.youtube.com/watch?v=sH0_pnT ... e=youtu.be
https://www.facebook.com/permalink.php? ... 6681571054

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Krushevo open & Pre EU 2017. 8-15. jul.

Príspevok od užívateľa sidewinder »

peeekne chlapci.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Krushevo open & Pre EU 2017. 8-15. jul.

Príspevok od užívateľa jaro »

V piatok ráno si robíme s polovičkou prechádzku po mestečku. Nachádzame kolára s dielňou kde vyrába originálne drevené sudy. Sused z inet centra, pozná Tokajske víno, Bratislavu, ponúka ním dobrú rakiju . Na ránko dobre padne.
Na kopec ideme kus pozdejšie, dnes to na štarte akosi ide pomalšie aj PG sedia. Prví sa chytajú až dole pred ľavým rebrom.
Potom štartujú aj dvaja ruso-macedonci. Vystúpajú a asi to šmykli na juh. My sa dohadujeme o ceste smerom na SV sú tam po kopcoch mraky. Ivan na štarte, po štarte s nm zalomcovalo ale vpredu sa chytá a už sa ponáhľame za ním. Len vetrík sa presadzuje zo S a SZ. tak čakáme, je to miestami dobrí záfuk. Ani PG nám už na štarte nezavadzajú. Dávame pozor na vývoj od S rebra, flerky vľavo, vpravo aj rukáv. Je to tu, smer do 2 m jak vyšitý.
Rebro, ok, potom hneď ja. Nebolo to zadarmo, ale akosi sme sa vpredu zodvihli do 1600 m. Posúvam sa dopredu ale padám závratne -3 m. Vraciam sa späť vpredu na malý hrebeň, je tam tieň a hore mrak. V tieni to po kúskoch zaberá a potom aj riedne na 3 m.
Rebro ma nepočuje cez tú moju rádiovú žabku, aj držať sa aj vysielať. Nanič, technika predsa robí svoje. Ale Rebro si poradil.
Ivan hlási postup na SV, idem za ním. Dotáčam popod mraky okolo 2800 m. vitor S síce je ale nič moc a celkom to postupuje voči zemi 30-45 km/hod. Kde je mrak tam to stúpa, prichádzam pred hory na S, Výška nič moc mraky sú, tlačim sa na už nasvietený hrebeň od severu. Stretám PG ale netočí, čo je? Ešte kus a ... vário na 4,.. 5,..5,5 m. Ani neviem ako a som v 3300 medzi mrakmi. Krásne prekrásne. Ten vysielač na tom 3000 m kopci je len taký krpatý. Chcem doletieť kopček pred ním a rýchlo frčať na J, na Prílep . Vpredu sú len kopce a rebrá neláka ma to tam aj keď v tieni pod mrakmi to drží.
Otáčam smer juh a po východnej strane mrakovej rady to frčí voči zemi aj cez 80 km. Čakal som horšie klesanie, zapínam Mc Redyho aby som nemusel sledovať budík. Nič nestretám, smerom na Prílep je Treskavec, štartovisko a kláštor. Je to síce nasvietené ale mraky sú na rovine. Otáčam na Z a hľadám pod mrakom. Nedarí sa mi, alebo len kus, nie je to ono. Dačo dostúpam oblietam Prílep po južnej strane a na juhu si ťukám bod FAI trojuholníka. Ten mi síce píše možných až 120 ale vôbec s tým v tejto mizérii už nerátam.
Letím na D02 pristávačku na letisku kde je už Rebro a aj Ivan sa niekde už poblízku ozval.
Zipsujem horný zips a za letiskom narážam 1,5 m. No nedám ho? Dám. Nebojoval som nejako tak len pár stoviek a letím ku Kruševu kvôli uzavretiu trojuholnika. Pred KrivoGaštanovom to padá aj 3 m tak sa vraciam. Až mám pocit že nedoletím na to letisko. 150 m a asi km, neverím vlastným očiam. 80 na tachometri a +3 m hore a hore a hore. Už nechcem mám toho dosť. Zhadzujem výšku, zaraďujem sa vedľa Ivana vpravo a v poradí 2. Ivan vľavo od stáda kráv, ja vpravo pristávame.
Po zbalení ideme pozrieť Prílep a riadne povečerať s dvoma pivami za asi 7 E na osobu. V meste je pekne, ľudia normálny aj pekné ženy len všade plno smetia, špakov, neporiadku. Ako Ivan hovorí, "také turecké"
Večer bojujeme s Ivanovým tracklogom, prichádzajú chlapci z PL. Je veselo.
Ja si konečne robím kabeláž do prilby na radio a podarilo sa to.
Dnes, v sobotu ideme pozháňať Ivana, organizátora a zobrať si SIM karty kvôli Airtribunu. Doladiť techniku a presvedčiť IvanaP aby si zaletel moje riadne nové rogalo LS RX5 Pro :-)
Naposledy upravil/-a jaro v So Júl 08, 2017 10:21 am, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Krushevo open & Pre EU 2017. 8-15. jul.

Príspevok od užívateľa eduardo »

Rebro GRATULUJEM. Dobre rozhodnutie ist do Kruseva. Nazbieras ohromne skusenosti.
Jaro daj tracklog. Podaril sa 120 FAI trojuholnik?
Krasna krajina na lietanie.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Krushevo open & Pre EU 2017. 8-15. jul.

Príspevok od užívateľa jaro »

Je to na XC. Ten triangel píše prístroj aktuálny a maximálne možný. Teda 74 km bolo na mizériu v druhej polovici dobré. Druhá vec je že s tým treba tiež cez displej pracovať a nie všetko v tých malých písmenách vidím. Toto bol môj prvý pokus práce s týmto SW opšnom v Compeu. Začal som chápať zmysel menu. Inokedy napíšem. Ideme sa kúpať.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Krushevo open & Pre EU 2017. 8-15. jul.

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Dnes sme dali dovolenku, relax, oddych, vylet.
Prichod Roba.
A vecer registracia do sutaze.

https://www.facebook.com/permalink.php? ... 6681571054

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Krushevo open & Pre EU 2017. 8-15. jul.

Príspevok od užívateľa jaro »

Nedeľa 9.7.
Ráno briefing v nových krásnych tričkách. Dozvedeli sme sa že tu nič v lietaní neprekáža, ani nám ani iným.
Balíme sa a ideme na kopec. Je kus stres, s miestom, s prostredím, s ľuďmi, s prístrojmi, s rozkladaním so štartom. No proste súťaž ako sa patrí.
Ivan je už na lajne ja sa ešte len zviecham zo zeme s postrojom. Odštartujem OK, na pravo zatáčam po kopanci doprava do svahu aj keď dnes sa točí ľavá. Som ale sám.
Potom sa mi rozišiel horný zips, potom bola gate, potom som nevedel či mám správny gate, tak sa 1 km vraciam, potom WP1, WP2 malá výška, WP3 málo výšky na doklz a cieľ. Raz zatočím a pristávam.
Teraz v krčme som si od Ivana "vypočul kamarádske rady" ako to robiť. Aj tak bol pomalší na XC.
Rebro s Robom potočili ale neodleteli. Hore bol aj dáždik.
Ideme robiť na hotel výsledky.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Krushevo open & Pre EU 2017. 8-15. jul.

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Dnes nas cakal povinny bezpecnostny brifing. Nasledne presun na startovisko "Meckin kamen" a oficialny trening. Uz su tu rogala v prevahe a obsadzujeme plochu. Brifing, kde nas oboznamuju s disciplinou dlhou 80 km, absolvujeme o 11:30.
Startujeme a ficime. Jarkovi a mne sa dari dostat hore a vyrazame na trat. Rebro a Robo bohuzial pristavaju na pristavacke pod kopcom.
Pekny sutazny - treningovy den s dobrymi stupakmi ale aj klesakmi. Leteli sme to v podstate v rovinach kde to fungovalo asi lepsie ako v kopcoch. Dolet do ciela bol oceneny od organizatora studenou plechovkou piva 😋 , co dobre padlo po makacke vo vzduchu.
Nasledne presun, sprcha, vecera, a odovzdanie gps.
Zajtra uz ideme na ostro!
Drzte palce.

https://www.facebook.com/permalink.php? ... 6681571054
https://www.youtube.com/watch?v=zj9nnMs ... e=youtu.be start Robo a Rebro
https://www.xcontest.org/world/en/fligh ... 2017/11:12
https://www.xcontest.org/world/en/fligh ... 2017/10:42
https://www.xcontest.org/world/en/fligh ... 2017/10:57

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Krushevo open & Pre EU 2017. 8-15. jul.

Príspevok od užívateľa eduardo »

Že TOP 20 Slovakia. Haaaa ha ha, dobre vymyslené, povedal by som šibalsky. Gratulujem k cieľu. Dúfam, že Robo sa rozlieta do formy z Martiniek. Robo makaj!!!
Ivan Tvoj najlepší kamarát Attila Kiss bol iba o 10min pomalší! Pozor naňho, mal by si mu dávať viac. A nieže sa stretnete v stupáku :D nepotrebuješ si predsa pokaziť výlet. :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Krushevo open & Pre EU 2017. 8-15. jul.

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Dnes to vyzeralo velmi slubne.
Prisli sme vcas, vsetko sme si pekne pripravili a nastavili sa na rejs!
Uz pred brifingom sa vietor trochu tocil...
Brifing - kratka trat koli predpokladu tvorenia sa burok.
Uz sme pripraveni a parime sa v postrojoch.
Smer vetra nedovoluje startovat. V podstate fuka od chrbta.
Parime sa, vyckavame, nikto nestartuje koli zadnemu vetru.
Organizator posuva startovaciu branu o pol hodku.
Dalej sa parime a vysedavame v tieni pod kridlami.
Vietor sa trochu toci a jedine Balasz to rozbehol o zlom krky.
Po cca 15 min to nakoniec organizatori zrusili koli zlemu-nebezpecnemu smeru vetra na starte.
Zbalili sme a na odporucenie organizatora sme sli na "prirodne" jazero. Balime a vyrazame. Pekna kupacka a nasledne vecera v meste Prilep.
Teraz vecerny rozbor pri vine...

https://www.facebook.com/permalink.php? ... 6681571054

Napísať odpoveď