Report zos Aeros Winter Raceru from Balázsa

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Report zos Aeros Winter Raceru from Balázsa

Príspevok od užívateľa eduardo »

Celé to bolo pre mňa veľkou výzvou. Začnem preto od samého začiatku:
Tuším, že to bolo na Tureckých ME v roku 2012 keď....
ale no, nemusíte sa hneď ľakať, nebude to román!
Jedným slovom od toho času je to tak, že pravidelne chodím na súťaže sám. Aj teraz sa pekne vytratili všetci prihlásený. Preto som to naschvál naplánoval tak, aby som mal v Zalaegerszege ešte nejakú robotu. A keď som ju skončil, až potom som sa rozhodoval či pôjdem. Zatelefonoval som Matjazovi aj Francimu a šiel som, lebo ma volali a tiež preto, že odtiaľ sú to len 3 hodiny cesty. Bolo vidieť že to bude úplne celé na hovno, ale nech, aspoň niečo. Bol som plný otáznikov.
Potom som posral štartovaciu bránu a disciplína bola taká ciky-caky volovina, v 8x7km koridore pred Lijakom s 10 otočákmi, až jaj. Pol hodinu som memoroval rádiusi a v akom poradí idú, až sa mi to naozaj celkom dobre podarilo naučiť. Dobrá termika bola cca na jednom mieste, kam sa bolo dobré vrátiť pri každej príležitosti. Pekne som postupoval, zaseknutie nebolo nikde, ale na začiatku mi aj tak pár ľudí uletelo, takže som cítil tlak aby som zrýchlil.
Posledný OB bol vrchol kopca s 3km rádiusom a ja som mal pekne namemorované, že ho bude treba obletieť. Pri kľzaní 1:11,2 sa všetko pekne vyvíjalo, dokonca som ešte aj narazil na jednu termiku. Potom sa však veľmi rýchlo začal približovať kopec a mne ostávalo ešte 800m...
Týto buzerátori zakomponovali otočák do zjazdovky a čušali a ešte k tomu do mapy kreslili úplné hlúposti. Pristál som na cieľovom poli, lebo presne tam mi to vydalo naspäť a bol som prekvapený, že prvá skupina dolieta až za mnou. No až vtedy som začal byť naozaj nasraný, že som nedoletel, lebo to nakoniec nebol až taký zlý a pomalí let ako som si pôvodne myslel, práve že mohol byť celkom slušný.
Včera mi už bolo všetko jedno, tlačil som na pílu, že aspoň tento deň nech vyhrajem. Škoda že to bolo o dĺžke doletu a o tom, či je práve správna perióda.
Vyhral Kajo Klaus, jeden naozajstný kockovaný jürgen.
Na Kovk sa ani nedalo víjsť pre obrovské záveje, ale vybehol som. Spal som u Anji s jedným chrápajúcim talianom.
Z tých čo zmenili krídlo, má každý Laminára, ale nikto s ním nieje úplne spokojný.
Vo vzduchu bola skurvená zima, napinák som ani nedokázal celkom vyšponovať a ešte k tomu ma bolí rameno pri napínaní.
Ivan pýtal 10eur za jeden vývoz a ešte frflal, že som nezaplatil 25eur za zvozi – starý žgrloš.
Štartovisko na Lijaku rozšírili z hora štartujú padáky, jeden to aj napáral do rogala.
Maria vyhodili z armády, takže ani sem neprišiel a už ho ani neuvidíme.
Antoine odišli do nejakej kommunity, takže ani jeho.
Najväčším blbcom je Beni, jeden švajčiar ktorý stále lieta nízko pri zemi a vkuse hlási do vysielačky kedy prdí alebo grgá.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Report zos Aeros Winter Raceru from Balázsa

Príspevok od užívateľa jaro »

NO, ... aspoň chválu nejakú na RX mohol napísať. Teda neviem čo tým chcel autor povedať.
Tohto roku to tam, bolo naozaj dosť tesné s tým počasím.
Ale páči sa mi jeho taktika na účasť v súťaži. Povedz mu že v Polomke môže spať s Edom, Šanim a s prístelkou :D
Aj tu bola zima a naviac mokro a blato.

Napísať odpoveď