22nd FAI World Hang Gliding Championship

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

22nd FAI World Hang Gliding Championship

Príspevok od užívateľa miro »

https://www.facebook.com/hangglidingworldchamp2019/
https://airtribune.com/22nd-fai-world-h ... y_training
Dnes tréning, od zajtra súťaž.
MS bez nášho zástupcu, čo je totálne zlyhanie LAA SK a Zväzu ZL.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 22nd FAI World Hang Gliding Championship

Príspevok od užívateľa juraj »

miro napísal:
Ne Júl 14, 2019 7:07 pm
https://www.facebook.com/hangglidingworldchamp2019/
https://airtribune.com/22nd-fai-world-h ... y_training
Dnes tréning, od zajtra súťaž.
MS bez nášho zástupcu, čo je totálne zlyhanie LAA SK a Zväzu ZL.
Miro, je to zlyhanie nás všetkých (t.j. asi 15 ľudí :-)), že sme nevychovali žiadnych nových súťažných pilotov. Čo s tým má LAA?

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: 22nd FAI World Hang Gliding Championship

Príspevok od užívateľa miro »

Sú minimálne traja potencionálni piloti, ktorým by stačila minimálna podpora. LAA mala možnosť poskytnúť finančnú podporu pre účasť na MS, no nestalo sa tak.

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: 22nd FAI World Hang Gliding Championship

Príspevok od užívateľa miro »

Športová komisia ZL
Prílohy
laasport.jpg

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 22nd FAI World Hang Gliding Championship

Príspevok od užívateľa jaro »

Za seba poviem,
3 roky som sa pripravoval moralne na ITA. Je pravda že som bohužial neriešil nejaký tréning v Alpách, lebo nebolo kedy a s kým. Zaoberal som sa aj vlastným živobitím. Tento rok som samozrejme šiel do toho "Za vlastné", potom odriekol Ivan, potom reči z minuloročných prúserov v Alpách, potom robota, potom ... no mne sa zišlo veľa blbých vecí. Preto som vôbec neriešil ITA, veď nejako bude.
Až informácia od Dušana o možných peniazoch na súťaze ma kus prebrala, prebrala v tom, že sme nič pre to neurobili aby sme potencálne boli na niečo pripravení. Bolo už ale pozde, škoda.
Neviem povedať či ano, nie, za akých okolností by som predsa len šiel, v každom prípade nemali sme to takto robiť, nemali sme sa pripravovať na nič, mali sme počítať so všetkými možnosťami. Ja som vypustil to čo bolo najjednouchšie. Veď nejde o nič, zvlášť pre LAA nie je MS nič extra.
Myslím že práve LAA robí málo v tom aby niečo zabezpečila, plánovala, organizovala. Málo sa všetci zaujímame čo bude, vrátanie vedenia. Spoliehame čo ľudia prinesú.

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 22nd FAI World Hang Gliding Championship

Príspevok od užívateľa Rebro »

Ja by som vam to odobril keby ste sli :)
Monotrike

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 22nd FAI World Hang Gliding Championship

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Načo je vlastne LAA? Treba nám zbitočné výdavky? Veď tie peniaze čo sa džgajú padačkárom na akcie by mohli ísť napríklad na dotáciu na súťaže. V čom mi pomáha LAA?
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 22nd FAI World Hang Gliding Championship

Príspevok od užívateľa jaro »

Milan my sme LAA, my si to posierame. Keby si bol s kamaratmi v krčme nič by si nemal a nedokázal.
Proste my si to zle organizujeme.
A už nebudem písať mám zlý deň.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 22nd FAI World Hang Gliding Championship

Príspevok od užívateľa eduardo »

Milan z jednej strany máš pravdu. Tá otázka sa priam vtíska do úst. Na strane druhej, bol si na konferencii delegátov LAA, alebo aspoň na Valnej hromade, takže vieš čo všetko lietanie obnáša. Sám ako fizická osoba by si nemal šancu. Teda dobre, ak by si bol nezodpovedný dobrodruh tak áno. Lietať na čierno, nadávať, rebelovať a robiť zo seba obeť systému a neviem čo všetko ešte vie dnes každý ... Ale to Ty nie si. Tak ako píše Jaro, posrali sme si to sami. Lebo každý čaká čo prinesie ten druhý.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 22nd FAI World Hang Gliding Championship

Príspevok od užívateľa eduardo »

Ja, inak Balázs odstúpil zo súťaže.Svinsky ho bolí rameno, ešte stále.Nevie ani napnúť napinák počas letu.

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: 22nd FAI World Hang Gliding Championship

Príspevok od užívateľa miro »

Moja poznámka bola kritika do vlastných radov, lebo my sme LAA a medzi nami viazla komunikácia. V žiadnom prípade som nechcel podporiť nejaké Kodasoviny.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 22nd FAI World Hang Gliding Championship

Príspevok od užívateľa jaro »

Sťahujem hodne fotiek. Urobím cez týždeň nejaký report.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 22nd FAI World Hang Gliding Championship

Príspevok od užívateľa jaro »

KeĎže sme účasť na MS s PLučom zrušili, nedalo mi nejsť sa pozrieť. Atmosfera z minulého roka na ME a blízkosť ITA mi nedávala spať.
Vyrazil som ráno a už p ceste pre Mira bol jasné že pôjdeme s vetrom o preteky. Vypísali 200 km task a cieľ bol blízko Wilachu kade sme mali podvečer prechádzať.
Sledovali sme v aute cez mobily štart tasku a live tracking. Boli sme udivený rýchlosťou postupu pilotov. Chvalabohu po otoční západného WP šli proti vetru trocha pomalšie. My sme ale na dialnici postupne zrýchľovali. Na pekné malé letisko pod skalnou stenou s vysielačom sme prišli síce zozadu ale po vystúpení a nahodení foťáku doletel akurát prvý Brazilec do cieľa.
Videli sme teda dolety a pristátia vetkých v cieli. Aj Mikolaja, tomu to síce nevyšlo na dráhu ale pristál bezpečne pred kanálom bažiny vedľa cesty. Boli aj horší. Z dialky prichádzali krdle mušiek, tie sa menili na doklzujúce rogala, úchvatné a dramatické.
Fotili sme a pozerali krídla. Bolo tu veľa Moyesov. Obzerali sme aj WW T3. Vidno na krídlach precízne naladenie na svetovú súťaž. Skúmali sme s Mirom kto a ako balí plachtu, fotíme spiry T3ky s natiahnutou uhlíkovou ponožkou.
S Danom a Petrom kus diskutujeme, sú evidentne unavení ale vysmiaty z úsešného tasku.
Počasie dňa bolo po prechode frontu ... nevídané.
Ešte telefonujeme s Marianom a Bohušom v Graifenburgu, tiež si to naplno užili.

https://files.mycloud.com/home.php?bran ... o_male_OBR

Bývame v malom hotelíku pred Tolmezzom. Ráno na raňajkách si vedľa sadajú chlapci z UKR, spoznávam Sergeja Drobiševa tak sa mu pripomínam z Pohára Podbrezovej. Ideme do Meduna, je tam aj task súťaže. Obzeráme, fotíme, pretekári su do hodiny fuč a my spokojne štartujeme. Obloha je taka mliečna a aj keĎ sú nejaké stupaky, nedarí sa nám bezpečne dostať aspoň ku Monte Raut a nasledovať pretekárov. Ostávame v okolí Meduna a po nejakej hodinke sledujeme húfi rogál ťahajúce sa po hrebeni v 1300 m. Pristáveme pri bufete, dobré pivo, káva, ženy, ... krásny deň.
Vo štvrtok majú na MS odyhový deň. My ideme znova na Meduno. Monte Cuarnan nad Gemonou je len na špecialne výjazdy počas súťaže. Na štarte málo padákov, málo rogál. Lietame, je to síce tiež dymné ale lepšie ako v včera. Dotáčame miestami aj 1800 m. Nemám ale odvahu letieť v neznámom teréne smerom na Bordano. Musím to nabudúc ešte lepšie prchodiť autom kvôli pristávačkám. Sú tu, ale sú to relatívne malé lúčky a nie všade. Teda gagel na pretekoch určite robí svoje, robí odvahu aj risk. Večer sa kúpeme v ľadovej vode na štrkovisku. Je tu reštika, parkovisko, v kryte sa dá pristávať. Ťaháme ne Guarnan, v meste nie je voľné bývanie tak končime v campingu v solidnom domčeku. More má odliv, výšku do 1 m asi 1 km od brehu a je teplé a slané jak polievka.
Na druhý deň na pláži s vínkom sledujeme dramatický let Petra Nojšvantnera, pretína SS a nedolieta Goal. Ciech nás oklamal lebo bral druhý gate a teda náš kôň Primož ostaáva na 3. mieste. Chalani z ČR si to posledný deň moc neužili.
Dva dni lietania, dva dni mora, super formát na dovolenku znásobený prehliadkou Worlds. Graifenburg má ale väčší potenciál, nie je tam taký striktný priestor, je tam jazero, lacné bývanie. Ale ... je to všetko ďaleko, ďaleko. Mne z PO naviac 4 hodiny cesty.
PO ceste naspňť sme sa zastavili na letisku vo Wolfsbergu, videli sme živého dragona, dali obed vo fungujúcej letištnej reštaurácii. Vracali sme sa kvoli zápcham cez udolie neďaleko Turnau, Alfenz, ale pršalo, pršalo strašne takže sme nič nevideli.
Toto bude teda moja ďalšia úloha pre cesty a iné Worlds.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 22nd FAI World Hang Gliding Championship

Príspevok od užívateľa eduardo »

To by som chcel vedieť, prečo toľko dobrých pilotov malo v posledných kolách 0 bodov. Prečo prevažne po 3ťom Tasku už absentovali na štarte. Úraz, technické problémy, alebo kvôli tomu istému dôvodu ako minulý rok, keď niekoľko pilotov, medzi nimi aj Corina, odstúpilo pretože to lietanie považovali za nebezpečné.

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: 22nd FAI World Hang Gliding Championship

Príspevok od užívateľa miro »

Nulu mali pre porušenie priestorov. Minulý rok usporiadatelia kritiku označovali za neopodstatnenú, no tento rok boli ponaučení a myslím, že bolo všetko OK.

Napísať odpoveď