Kobala Open 2020

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Kobala Open 2020

Príspevok od užívateľa eduardo »

Ahojte. Balázs napísal krátky report zo súťaže no nemal som čas ho preložiť. Preto ho sem dávam "surový" , zatiaľ a hneď ako budem mať čas tak preložím. Zatiaľ spolieham na Google Translator a vašu kreatívnu domýšľavosť či vlastne domýšľavú kreatívnosť no ci pana ta še nevykokoktam vašu kreatívnu tvorivosť a 6 ty ne/zmysel. Veľa zábavy prajem vám.


Sziasztok, megint Krumplifaluban vagyok, most jöttünk le a Mittagskogelről. Lányommal megmásztuk az ÉK-i gerincet. Kedvencem, max IV, lehet rajta kötél nélkül szaladni fel.
Tegnap este vége lett a versenynek, ma pont az a fos időt mondta mint előző napokba. 1400-as alap, gyenge emelések.
Persze volt ahol befigyelt a 3m, de nem volt általános, simán tekertük a 1,5met.
Több érdekes dolog is volt.
Egyik, hogy ennyi magyart sosem láttam egy helyen külföldön. Ernyősök főleg. Zavaróan sok.
Viszont ha ennyien össze tudunk itt gyűlni, lehetne versenyt is szervezni jövőre ide. Magyar kupit.

Az időjárás-mint mindenütt az EU-ban- ritka egy fos. 1400-as alapok, gyenge emelések, iszonyat pára.
Azért mentünk rendesen, még ridzselni is lehetett. Teljes nyugalommal utaztam erre a versenyre, még nevezni sem akartam, de aztán valahogy hirtelen kialakult. De így aztán lehetett a helyieket szopatni.
Stanislav jól megy, de eléggé eszetlen, és nem érzi a levegőt, agyig feszített géppel rombol a hegyoldalon, ha jön a kis buborék, nem lassít rá, így aztán veszít. A Franzi meg túl húzza-tolja a Mcready-je alapján, ő azért veszít sokat. Közben mindketten folyamatosan reszelnek valamit a gépen, mert nem megy jól. Én 3x átgondolom, ha egy beállítást meg akarok változtatni, és ha meg is változtattam, csak akkor hagyom úgy, ha minden szempontból meg vagyok vele elégedve.
Korábbi években valahogy esélytelen voltam, hogy fogjam a helyi gyerekeket, de most simán láttam hol rontja el, simán hagytam őket ott abból. Mindkét nap a polovnikon rontottak, mert a hegyoldal felében mentek mint a barom. Nem volt csak <1m emelés, ők meg az 5m-hez vannak szokva. De ha nincs ott, akkor sajnos az 1-be kell megállni, és legalább a gerincmagasságig kitekerni, mert igazán ott adja jól a hegy, ott lehet rendesen tépni. Addigra minden szépen összegyűlik. Ezt első nap én, majd Franzi vettük észre, es onnan nagyon csúnyán kikapták a 15p-t a többiek. Sajna várnom kellett Franzi-ra, mert nem tudtam, hogy a köv. FP pontosan hol lehet, illetve nem voltam biztos benne, mert kézzel írtam be mindent.
Mivel idénre nem terveztem versenyzést, a kilépő-merevítőim otthon vannak, és a gépemen is lehetne 0,4fokot vadítani, ami most a végsiklásnál nagyon kellett volna, mert csak 100-al tudtam menni. Pont egyszerre értünk be, de neki oudie-ja van, és odatette azonnal a pontot, nekem meg az 1km be sem volt állítva, mert nem volt kedvem pötyögni.
Sajna sem a telefonomon, sem az oudie-n nem lehet jól látni a térképet, pedig a következő VB-n nagyon kellene ezt jól és pontosan tudni. Nem kell a színes kijelző, hanem az kell, hogy lássad hogy a domborzathoz képest hogyan van a rádiusz.
Kellene olyan segítő a versenye, aki a térképre felrajzolja a feladatot rádiuszokkal, hogy tudjuk pontosan memorizálni repülés előtt. Vagy kellene valaki a feladatkitűzőbe, aki megakadályozza, hogy változó rádiuszokkal írjanak ki feladatot.
Az a kör, ami előtt megvártam Franzit, a völgy túloldalán volt, és nem bírtam kisasolni a térképemről, hogy a gerinchez képest a szembe oldalon hova esik. A gerinc kelet felé lejtett, azaz ott messzebb sikolva nagyobb eséllyel vagy benne.... Aztán átmentünk, és éppen adta. De Tibinek, Attilának nem.
Ezt nagyon kell tudni, mert iszonyat sok ponttal be tudsz égni egy ilyenen. Látni kell hogy megy a földön a rádiusz, hogy tudjad melyik felhőről hogyan hova mész fordulni. Arról nem is beszélve, hogy mennyire veszélyes, mikor az emberek mennek neki a hegynek, hogy meglegyen a fordulópont. Nem egy ilyenbe haltak már bele, illetve itt is volt egy szerencsés, aki olyan jól megközelítette a rádiuszt, hogy utána már nem bírt kifordulni, így a hegyre szállt (Semmi baja nem lett).
Második nap szinte minden ugyanaz, egy picit még befosott az idő, 1400-as alap.
Az egyik rádiusz olyan volt, hogy lehetett választani, melyik hegyen siklasz 10km-t, a stol-on, vagy a polovnikon. Én az elejével a polovnikra mentem. Aki a stolra ment, beszopta. Pedig egyáltalán nem tűnt rossznak. Kissé nagy büntetésnek tartom egy ilyen döntésért a félpályát.
Ez élboly ugyanolyan hülye volt, nem álltak meg a hegyoldalban, itt megint leszopattam őket. Konkrétan sehol-senki, bandukolok a cél felé. A végén beszart a műszerem, nem akart 1:22-nél jobbat mutatni, pedig megnéztük, hogy starthelynívóból adnia kell. Ezért emelkedtem majdnem alapig, pedig azt a termiket simán kihagyhattam volna. Szépen emelkedtem, amíg megláttam Mátyást kb. 500m-el alattam siklani a fp-ra. Jaj.
Sikerült rázuhannom (utólérni), kicsit követtem fölülről, aztán behúztam magam elé. De nem 3mp-t kellett volna kapnia, hanem 5p-t.
Ahhoz képest, hogy arról volt szó, hogy idén nem tudok repülni, jövőre talán, eléggé jó lett a szezon.
Ha megengedik, hogy szeptemberbe Medunóba versenyezzünk egy kicsit, akkor szinte alig hagytam ki valamit ebből az igazi fos, rosszidős, versenymentes szezonból.
Ha valaki nem ért valamit, nyugodtan írjon.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kobala Open 2020

Príspevok od užívateľa juraj »

Edo, mám sto chutí Balázsovi napísať, že som nič nerozumel :D

Napísať odpoveď