MSR 2013

Majstrovstvá Slovenskej Republiky
Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa eduardo »

Noro chcel by som mat Tvoje ruzove okuliare. Ale ok. 8)

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa pegas »

Záverečné výsledky MSR 2013 (po Podbrezovej 2013) - opravené
Pôvodné, nesprávne, výsledky so započítanou Sľubicou

Vyhlasovanie víťazov MSR sme urobili v sobotu 7.9.2013 na súťaži v presnosti pristátia na Straníku.
Fotky z odovzdávania cien

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Co tam robi Slubica?

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa juraj »

Slubica-neslubica, konecne mozem oficialne zablahozelat Jarovi Sojkovi k zisku jeho prveho titulu majstra SR v ZL. Ziskal ho po 30 (?) rokoch lietania a ako zatial prvy pilot vo veku 50 a viac rokov. Jaro, prajem Ti, aby Ti ta chut a forma vydrzala co najdlhsie.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa pegas »

Aha, malá chyba. Sľubica tam asi zostala nedopatrením, keď som skúšal "čo keby ...". :oops:
Ivan, ak si videl film "Jáchyme, hoď ho do stroje", tak tam došlo k podobnému "politováníhodnému omylu". Navrhujem "opakování ceremoniálu". :D

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa jaro »

:shock: ... Ivan Ty ma chceš pripraviť o vybojovaný titul? Tri roky som bojoval, ruval sa jak lev a mám ho. :D :D :D Si na rade, tak sa nedaj predbehnúť.

Aj takto Vám ešte raz všetkým ďakujem za gratulácie. Juraj má pravdu že mi to trvalo 30 rokov. Pravda je asi taká že všetko má svoj čas. Aj krásne deti, rodina aj lietanie. Vždy diskutujeme či sme individuálny alebo kolektívny šport. Určite individuálny, vo vzduchu ťa nikto neťahá za rukáv kam to točiť, ale ...
V tomto okamžiku patrí moja vďaka celému ansamblu, ktorý sa okolo rogal hýbe, aj našim rodinám, aj bývalým či terajším frajerkám. Mám tu česť sa hýbať okolo skvelých ľudí ktorí sú na pomoci a sú stálou inšpiráciou. Stretnutia, zážitky, skúsenosti a ... a všetko ostatné mi robia neskonale dobre. Prajem to aj Vám všetkým.
Ďakujem.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Gratulujem Jarko, dobre ti to lietalo! Pekny vykon!
Ja len ze davam veci na poriadok. (som si vsimol chybicku)

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa jaro »

Jasné Ivan. na margo kola na Čiernej kope a Slubici. Boli to 4-5 dobrých dní kde by sme boli leteli asi tri normálne disciplíny. Zase je to o tom že súťaž sa má rušiť na kopci pokiaľ neprší. Stále a stále sa handrkujeme nad termínmi a kto s kým. Bolo by teraz za čerstva doriešiť systém kôl, prípadne predbežne riešiť termíny.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa pegas »

Znova nechám odhlasovať predsedníctvom ZZL môj návrh, aby sa zrušil limit počtu pilotov pre platnosť súťažnej disciplíny. Naposledy bola námietka, že pokračujeme v súťaži z minulého roka, a pravidlá sa nemajú meniť počas hry. Teraz nám už nič nebráni.

Týmto otváram pre všetkých členov podávanie návrhov na zmenu športového poriadku ZL LAA
Ja to potom zosumarizujem a na predsedníctve rozhodneme o jednotlivých návrhoch.

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa Chefo »

Urcite by bolo treba pristupit ku skrateniu schvalovacieho konania. Cakat rok na platnost nejakych zmien ako to bolo tuto sezonu je nielen ze nezmyselne, ale aj neefektivne.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa Ivan »

Nic nam nebrani, az budeme mat co schavalit zvolat Valnu hromadu. :) Mozno aj na vychode. :mrgreen:
Laminar 13 R ...

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa pegas »

Plučo, našiel som to "opakování ceremoniálu". Urobíme to takto:
Jáchyme, hoď ho do stroje (celý film) (pretočiť na 1:13:00)

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa jaro »

Pri pohľade cez víkend koľko nás naozaj je by sme mohli zvážiť aj variantu ako dostať aj Bčkarov do rebríčka. Je na to nejake regula FAI?
Riešme napríklad aj hendikep ako to robia PG. Stále mi vŕta v hlave predstava súťaže so zastúpením minima pilotov. Ved mi v podstate lietať chceme len si to nechceme zorganizovať vo vlastnej hlave. Vraciame sa do obdobia kedy sme sa z Kralovky zvažali v aute lebo nefúkalo, boli mraky, veľa fúkalo. Čo by sme dnes za to dali.
Mimo KH nemáme také súťažné priestory kde by nemohol letieť Super Šport, Thalon, Atlas a podobne. Takže ja som za handikep podľa krídla. (Máme o pilota - Gašpiho viac.)
Otázka počtu je pre mňa otázkou na diskusiu nie na príspevok do fora. Neviem ake argumety by som použil.
Som za skrátenie doby pre propozície alebo pre klauzulu o možnom nahradení súťaže inou. Dôvod je tohoročný problém s Čihocom kedy po odskočení Keleka nebola možnosť reagovať. Nechal by som to na rozhodnutie športovej komisie. Na termín sme nastavený a kde v republike to bude je v podstate jedno. Podmienky naozaj nie sú také rozdielne že by sme z toho mali robiť vedu.
Nájde sa niekto kto by sa dal na organizovanie súťaže spolu s ČR? Alebo ísť do Slovinska lietať nejakú ich súťaž dohromady? Aj keď v zahraničí sú už skoro všetky súťaže open FAI2 a s tým súvisiace štartovné spravidla 100-150 E. Ale fantastické podmienky pre lietanie stoja za to.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa Laco »

S tým hendykepom som to už skúšal tuším pred dvoma rokmi, Janči mi na to vtedy odvetil, že prečo máme znevýhodňovať niekoho, kto napchá ťažké prachy do krídla... :|
Inak samozrejme ten systém hendykepov, (resp. koeficientov) zastávam naďalej.

Mimochodom, keď sme na Podbrezovej rozprávali s Pištom V., tak pozeral na nás, či sme "kompletní" s rôzne výkonnými krídlami lietať za rovnaké body. A to nám potom vysvetlil aký systém používajú... (no, padáčkari to majú celkom dobre dotiahnuté. :? )

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa jaro »

Ano Laco. Povedzme si že v prípade MSR má na výsledok vplyv:
1. krídlo - neviem či budeme dosť objektívny v hendikepoch, jedno lepšie stúpa, druhé lepšie klže, tretia viac padá, štvrté je farebné, piate ..., V podstate pre tak rôzne podmienky asi stejne netrafíme optimálny koeficient.
2. pilot - už vidím Chefa ako na tom svojom wingu prelietava Čerovicu a klže závratnou rýchlosťou cez Bacúšsku dolinu na otočák v Polomke. Ved aj ja by som sa z toho potentoval. (Jarko odpusť mi že som si ťa požičal za !príklada!) Platilo a bude platiť že kto to bude chcieť vyhrať aj tak si musí zaobstarať dobré vybavenie.
Teda:
- Koeficienty dajú možnosť pre náš dorast, je úplne jedno na čom letí ako letí len nech berie skúsenosti.
- Ano, asi si budeme musieť domyslieť niektoré veci súvisiace s disciplínou ale treba to skúsiť. My chvalabohu nemusíme zaplatiť štartovné 150 E.
Riešme dakedy aj veci ktoré sa týkajú súčasnosti a nie len minulosť alebo ďalekú budúcnosť. Podpora do súťažného lietania nie je aj tak žiadna tak podporme si aspoň toto aby nás bolo viac.

Napísať odpoveď