MSR 2013

Majstrovstvá Slovenskej Republiky
Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa eduardo »

Chlopi ja neviem. Ked som zacinal ja, bolo nas v okoli KE dost velka partia a chodil sme na sutaze uz aj s Atlasmi a MAgicmi. Nesli sme vyhrat, ale zbierat skusenosti a nasavat atmosferu. Nechceli sme ziadny zvyhodnovaci koeficient. Bol som rad, ze som na velkom kopci s velkymi chlapcami.
A este teraz sa smejem na tom, ako sme na starte kalkulovali, ze kedy bude najlepsie startovat, aby sme co najviac uleteli...s Atlasom, Palasom, Magicom. A krutili sme hlavami, ked nas ty skusenejsi chceli poslat do vzduchu ako predletcov s tym, ze si kludne mozme dat aj viac startov. :lol:

belani
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po Dec 31, 2007 2:04 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa belani »

Suhlasim s Jarom. A stale myslim ze koeficienty su blbost. Dovody:
- na co si komlikovat zivot
- tak ci tak to bude neobjetkivne
- jednopotahy nemozu lietat rovnake trasy ako sucasne bezstoziare (aspon nie na Slovensku)
- sme technicky sport - kridlo robi vykon pretekara
- nemyslim ze to zvysi ucast mladych

Je nezmysel v tomto opakovat po PG...
Treba rozdelit sutaziacich do viac kategorii - tak ako vetrone. Ano, napr. plachetnice sutazia cez koeficienty ale tam sa daju pomerne empiricky urcit a robia to len preto lebo na pretekoch je malo lodi (a kazda inak vykonna).

Myslim ze minuly rok som pisal ze treba vzdy na MSR jednoducho volit prvy otocak lahky a max 5 - 10km. Urobit cez tento otocak pre jednopotahy (alebo ako to budeme diferencovat) navratovu alebo aj priamu trat. A na koci sezony vyhodnotit tuto BASIC kategoriu a zo Zvazu financne podporit mladeho pilota.

Chodil som na vela modelarskych pretekov. Par HG. Na straniku som bol pocas mnozstva PG pretekov. 95% pilotov chodi na zavody koli polietaniu, kamosom, vecernej opekacke atd. Len par "hroticov" sutazi o body. Cesta ako mat na Slovenskych HG pretekoch viac ludi nevedie cez koeficienty a pravidla! ....tak ako pise Edu...

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa jaro »

Janko aj ty máš ako vždy pravdu. Pánečku veď všetci máme pravdu :shock:
Ale nejde to.
Už napíšem len to čo som nenapísal.
Príklad PP z minulosti je jedinečný. Bol to vrchol sezóny, vrchol rebríčka, lietala sa Kráľovka. Termín bol už v podstate zrejmý roky dopredu a dalo sa plánovať. Dneska sa s každým bavím o tom že pôjde lietať ak ... je to blbosť. Počasie pre súťaž je druhoradé.
Na prvom mieste je organizácie súťaže. Keď je dobrý termín, dobré miesto, viem to včas, mám s kým tak idem aj keby na "chleba nebolo" Mne osobne straaašne nevyhovuje stanovovanie súťaží vo februári. Robme to aktívne a skôr. Plánujme si aj to Slovinsko, aj Rumunsko, teraz dopredu, planujme Nitru, ZA, Slubicu, BB, KH. V čom je problém? Veď aj tak máme stále veľmi podobné termíny. Cesta je aj FAI-2 (podla skúsenosti zo SLO). Je to ale skôr zaberak na organizatora, čo ked mu príde 70 pilotov? To by bol tiež ťahák pre mladých. Oni to nenapíšu ale je to tak. A ja sa ale na to nedám, aspoň nie sám, potrebujem aj kus času na robotu.
Teda .... zase sme v slepej uličke? Ostaňme čo sme už vlastne doriešili. Zmeniť systém bodovanie podľa návrhu Ivana. Zmeniť štartovné kvórum.
Urobiť všetko pre to aby sme tohoročný dobrý trend na rok udržali a zlepšili ho. Myslím že pre tento rok sme boli kvôli dažďom veľmi skeptický a nakoniec to vlastne dobre dopadlo. Asi som pre mnohých neobjektívny, ale za seba poviem že z 50% keď sa dalo ísť lietať, boli podmienky, tak som šiel a mám vďaka tomu na konte krásne výlety za lietaním. Zatiaľ nechcem menej lietať a rád pomôžem komukoľvek. Len nech to neskončí samolietaním cez XC.
Skúsme už mlčať, my starci, nech nám návrhy donesú aj iní.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa Laco »

belani napísal:...Ano, napr. plachetnice sutazia cez koeficienty ale tam sa daju pomerne empiricky urcit a robia to len preto lebo na pretekoch je malo lodi (a kazda inak vykonna).
No ešte že nás je tak veľa a všetci majú rovnako výkonné krídla :lol:
belani napísal:...Treba rozdelit sutaziacich do viac kategorii - tak ako vetrone....
A to je myslím že najsprávnejšie.
1. kategória: Pilot A, ZK s odkrytým priečnikom.
2. kategória: Pilot A, ZK so zakrytým priečnikom.
3. kategória: Pilot B, ZK s odkrytým priečnikom.
4. kategória: Pilot B, ZK so zakrytým priečnikom, s anténou.
5. kategória: Pilot B, ZK bezanténové.
6. kategória: ZK rigid wing.
(Len prosím vás, nikto si nekupujte Zephir, lebo ten by vytvoril ďalšiu kategóriu.)
A potom bude stačiť aby sme na súťaži splnili podmienku minimálnej účasti 6 pilotov, podelili si umiestnenia a lietať by už išli len tí, čo nemajú inú robotu...

A teraz vážne.
Ja by som rozdelil koeficienty do troch kategórii. Bezanténové, anténové a s odkrytým priečnikom (volajme ich atlasoidy).
Výsledky by rátal bodovač doterajším spôsobom, akurát na konci súťaže by vynásobil dosiahnuté body anténovým pilotom (napríklad) 1,1, a atlasoidným napríklad 1,2.
(Či je to komplikované, nech sa vyjadrí bodovač.)
Ak počas preteku pilot použije viacero krídel, celkové body sa mu zhodnotia podľa krídla s najhorším koeficientom.
belani napísal:...- sme technicky sport - kridlo robi vykon pretekara...
Aj pri takomto kategorizovaní toto tvrdenie zostane platné. Nemôžeš porovnávať nového talona alebo combata so starým twisterom či KPL-kom.
A ani U-2 s funfexom...

Predpokladaný vývoj:
Pilotov (asi dvoch :lol: ) ktorí naozaj súťažia o najvyšie priečky to nijako neovplivní.
Medzi žiakmi zavládne aspoň aká-taká motivácia, lebo budú mať reálny predpoklad umiestniť sa napríklad predo mnou (a kýmkoľvek s podobnými súťažními ambíciami ako mám ja :lol: )

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa Norbert »

Budem reagovat na Jarogalistu.

Ak neberiem do uvahy tohtorocnu Podbrezovu ked som kvoli problemom v praci nemohol ist, tak si myslim Jaro ze Tvoje uvahy so vhodne pre cloveka, ktory ma uz odrastene deti alebo este nema deti, takze vsetok svoj volny cas moze venovat zalubam a potrebam ake si zvoli.
Ale my majitelia nesvojpravnych potomkov si sakra rozmyslime ci pojdeme do neisteho pocasia len preto ze vtedy je termin.
To radsej ostaneme doma plnit naroky svojich manzeliek a deti.
Velmi rad by som bol uz v stave ze mozem svoj volny cas venovat iba sebe...Mozno sa toho dozijem v zdravi...

Cize to hovorim rovno. Som za kazdu sutaz , ktoru si naplanujeme. Ale ked bude prsat, tak ma tam skratka neuvidis.
Radsej usetrim dovolenku a pojdem lietat ked bude dobre pocasie.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Kazdy si zvoli a ma pravo zvolit svoju volu a ochotu ist lietat do daneho pocasia respektive podla predpovedi pocasia, podla vlastneho uvazenie na zaklade svojej situacie.

belani
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po Dec 31, 2007 2:04 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa belani »

Laco,

nepochopil si ma, len citas ale nechapes suvislosti. Alebo som to zle napisal :( . Snazil som sa len popisat preco som navrhol to co som navrhol - dva posledne odstavce.

K tvojmu predpokladanemu vyvoju:
tych dvoch neriesime, to je jedno. Myslim ze pre ziakov a Atlasoidov (aj keby mali lietat dvaja) bude OVELA viac motivujuce ked budu letiet spolocnu - kratku trat, s velkou pravdepodobnostou otocia a mozno dosiahnu aj ciel ako to ze miesto 200b budu mat 220b (ked vitaz bude mat 1000) :idea: . Ovela viac sa naucia, nemusia sa tlacit do kadejakych krkahajov bez pristavaciek, naucia sa GPS atd.

Ale ako nesutazny pilot Vam do toho radsej asi nebudem kecat lebo mi to tu zas bude niekto vycitat. A uz ma ani nebavia tieto diskusie :) .

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa jaro »

Noro, skus sa odosobniť od problematiky rodiny a problemov okolo toho a píš len o lietaní. Ja som tiež nešiel lietať vtedy keď pršalo (Iba v tomto roku na Dubinu keď som naozaj aj zmokol ale potom sa letieť dalo len sme to nevyužili). Nevypisujem tu litánie o tom koľko hodín presedím v robote alebo koľko musím precestovať. Myslíš že to má niekto z nás ľahšie. Pamätaj malé deti malé problémy, veľké deti ... samá radosť :o Z osobných vecí musím len povedať že mám fantastickú polovičku ktorá to toleruje a snažím sa aj pre ňu robiť nejakú kompenzáciu.
Stále opakujem a treba to hlavne tebe opakovať lebo či chceš alebo nechceš si platné ohnivko našej reťaze. Keď budeme mať regulernu súťaž jasnú, kedy a kde, pol roka naplánovanú, tak mi nehovor že na ňu neprídeš. Veď nevieme aké počasie a už mnohý máte miliony dôvodov že tam nepôjdete. Toto stavia problém do pozície že na súťaži sa stretne Sojka, Csonka, Plučinsky. To potom neriešme súťaže ale body z XC. XC nesplní jednu základnú požiadavku, regulárnosť rovnakých podmienok pre všetkých zúčastnených.
Mali by ste si každý jeden, pochybovač a šíriteľ poplašných správ, odskúšať zorganizovanie nejakej akcie. Ako to mrzí a ťaží, keď ti v prvom rade vynachádza počasie a v druhom rade beží kampaň o tom ako na akciu radšej nejsť a to bude očiň fasa. Ako je to potom ale očiň fasa keď sa to podarí, sú super výsledky a spokojnosť zúčastnených.
Zhrniem to: Riešme v roku dve pekné a veľké súťaže s náhradným termínom, všetci si naplánujeme dovolenky a väčšina sa nás zíde s dobrým úmyslom. A vec je vybavená. To čo roky chceme všetci a aj tak to väčšine nefunguje.
... ďalšie návrhy?

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa pegas »

Musíme vymyslieť niečo, aby "odpad" na spodku výsledkovej listiny mal ešte inú výsledkovú listinu, kde by boli pekne porozhadzovaní. :-)

Koeficienty neviem urobiť - je to veľa práce. Musel by som to ručne.

Extra súťaž viem urobiť. Keď mám GPS tracklogy nasypané v adresári, nie je problém rýchlo a automaticky vypočítať body inej súťaže.

K rodine, počasiu a poplašným správam - Veľa spraví úplné zrušenie limitu, počasie na Podbrezovej nám pravidelne ukazuje, že tam treba chodiť predpoveď-nepredpoveď, a k rodinným povinnostiam - nemôžete sa toľko váľať s manželkou v posteli - drsoni neváhajú vycestovať z domu. :D

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa Norbert »

Jaro, máš pravdu v tom, že nie len ja, ale aj iný sú súčasťou našej malej komunity a lietacie súťaže sa nedajú robiť pre 3 ľudí.
Ale s ostatným s Tebou nesúhlasím a nemám také šťastie na polovičku ako Ty...

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa jaro »

Ale máš Noro, máš, len to ešte neprišlo. To príde, neboj.
Začni napríklad takou lyžovačkou alebo cykloturou. My sme dvaja a pridávame sa. V nedzeľu še na valale neda robic tak podzme bicygľovac.
Mám napad v okoli Hranovnice, Edmond vie kde ten sa pridá, marek aj Marian bicikle majú už nás je ... veľa, nepočítal som Laca s rodinou a Roba. No, vidíš ako sa jednoducho robí "XC"?

A naozaj, termín 29. alebo 6. alebo 13. pokiaľ nebudeme v Hlohovci. Donesiem nejakú kozu, alebo ... teda do guľáša. :D

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa juraj »

Na bicygeľ sa pridam aj ja :)

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa eduardo »

No dovtedy si nejaky kupim aj ja,alebo poziciam. Jaro co to organizujes? :wink:

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa jaro »

Ešte neviem Edo ale už mi je dlho. :lol:

Napísať odpoveď