19.4. MSR Nitra 2013 1. deň

Majstrovstvá Slovenskej Republiky
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

19.4. MSR Nitra 2013 1. deň

Príspevok od užívateľa jaro »

Predchádzajúci deň je hektický kvôli zvozu po lietaní na Dubine. Som doma až večer po 21:00 a treba ešte rozhodnúť čo a ako a do inštalovať sw do nového notebooku. Toto sa veľmi nedarí.
Ráno vyrážame z PO o šiestej, nakladám Nora a diskutujeme aké bude dobré počasie na Slubici. Má to ale chybu s vývozom, nie je kompletná info ako by sme sa dostali naozaj na štart.
Do Nitry prichádzame až posledný po 11-tej. Za krátko vyražame na kopec, je nás deväť statočných.
Cirus je ale nie až tak hustý. Dávame dohromady krídla a disciplínu smerom po hrebeni na SV, späť na západ do akejsi dediny a pod kopec. Bude lietať aj 115 vetroňov z Prievidze, no radosť.
Vietor sa podľa predpovede stočil po 14-tej na západ, je to na rampe z boku. Chodí ale slabučký závan zo 45 st. tak štartuje Robo, Ivan, Fero, Jaro, Marian. Noro je naj, naj, naj ..., Ivan sa chytá v slabých bublinkách Noro a Robo to nenašli.
Je to na JZ rebre, slabé bublinky ale je ich dosť, po 100 m to zaberá na 1,5 m/sek. Dotáčali sme pri Zobore 1400 m a potom na pol este do 2000 m. Pri prvom otočáku je diaľnica vetroňov doslova, vracajú sa zo Zobora.
Ivan to letel ponad hrebeň otočil 1. OB a sadá pred 2. OB v už silnom Z vetre podvečer. Fero sa vydáva hrebeňom ale viac západne a nevydalo mu to na ani na 1.OB. Ja letím východne, nie vždy to bolo jednoduché ale popod mraky sa dá. Na 1.OB ma nasáva okolo mraku a dúfam že 1.OB budem mať dobre. Štrikujem 80-kou pomedzi chmarky, vario hviaka, konečne volný priestor. Nasadzujem smer JZ a doklžem ku zámku v Oponiciach. Zhora kričím na leteckého modelára "ako fúka", ten evidentne nechápe a obzerá sa, kričím "hore", potom ma zbadá a ... nič. Nechápe asi. Pristávam v bezvetrí, OK. Moyes klže ponad zem jak šľak.
Výsledok: Ivan pred 1.OB, ja za 2.OB Fero pred 1.OB, Marian dlkší záfuk smerom SZ. 2xpristávačka, 3x neleteli. Trebalo nám isť do vzduchu o 1 hodku skôr.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 19.4. MSR Nitra 2013 1. deň

Príspevok od užívateľa pegas »

Výsledky 1. dňa:
http://buteo.szm.com/msr/_pegas%20task_ ... 1058).html

Komentár "strážcu bodov":
Ivan Plučinský na 28. kilometri minul otočný bod o 283m (priskoro sa otočil na ďalšie rameno). Inak by mal o ďalších 27km viac.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 19.4. MSR Nitra 2013 1. deň

Príspevok od užívateľa pegas »

Jaro, priemerne inteligentný rogalista sa opýta "odkiaľ fúka". Lebo keď sa spýta "ako fúka", to čo sa dozvie je veľmi poučné :D

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 19.4. MSR Nitra 2013 1. deň

Príspevok od užívateľa jaro »

čakal som odpoved "..fuka mi do tvare" ale máš pravdu. :D

Napísať odpoveď