Podbrezová 2013

Majstrovstvá Slovenskej Republiky
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Podbrezová 2013

Príspevok od užívateľa jaro »

Dnes lepší deň ako zajtra. Chefo daj to :D

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Podbrezová 2013

Príspevok od užívateľa Norbert »

Ja som zavaleny v praci a tak nemozem ist vobec.

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Podbrezová 2013

Príspevok od užívateľa Chefo »

chlapci, kto dnes pride, tak dajte vediet, lebo som musel zrusit vecere, ktore boli pre vas objednane. takisto kto je na zozname poistenych musi zaplatit poistne za vsetky dni teda 2.24 eur. Ostatny operativne podla registracie. Registrqcia je dnes vecer a zajtra do 9.00 RANO.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Podbrezová 2013

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

BA grupa nepride ani v piatok a sobota vyzera este horsie.

Chefo preco treba platit poistne, ked sme nahlasovali iba osobne udaje pre urychlenie poistenia pri registracii???

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Podbrezová 2013

Príspevok od užívateľa eduardo »

Ja som to uz tiez zabalil.

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Podbrezová 2013

Príspevok od užívateľa Chefo »

Bolo to pre urychlenie registracie, lebo bolo treba dopredu urobit poistnu zmluvu, ktoru treba hromadne zaplatit. To su len instrukcie, ktore mi boli zdelene, ked som to vybavoval :). Plus dozvedel som sa, ze v cene startovneho je kazdy den spolocny vecerny program s vecerou.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Podbrezová 2013

Príspevok od užívateľa pegas »

Dnes bola Kráľovka - severný slabý vietor. Dnes doletel najďalej Dan Vyhnalík - 48km. Zajtra možno Kokava.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Podbrezová 2013

Príspevok od užívateľa jaro »

Dnes zase Kralovka. V mizernej oblačnosti sme stredom doliny niečo uleteli.
Zajtra to bude v bledomodrom to isté. Hadam poletíme.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Podbrezová 2013

Príspevok od užívateľa jaro »

V piatok ráno sa nakladám s Ferom do jeho auta a vyrážame smer Nízke Tatry. Debata o počasí je tabu lebo to je nahov..., kde sa teda trepeme :o :o :o
Po briefingu odchádzame paradoxne na KH. Doteraz KH vždy každý rok bola v mraku a toho roku si to vymenila s ostatným Slovenskom. Suchý výhodný vzduch urobil svoje.
Piatok boli záfuky, kto sa chytil kto nie. Ja nie. Fero urobil "osobný" rekord v počte otočiek v prdoch. Dan otočil Skalku, letel nevídane, respektíve pre neho charakteristicky, stále rovno a rovno a v doline niečo ponachádzal. Iba som pozeral za ním ako nám mizne v diaľke. Treba mať na to, aj guráš, aj 2. miesto v Europe. Mame sa čo učiť.
V Sobotu situácia najhoršia, veľa mrakov už na obed. Štartujem prvý a nachádzam nejaké slabé prdy. Tesne míňam stožiar a letím na rebrá z juhu, dotáčam smerom pred Pohorelú celkom 2, slovom dva stúpania. Druhý v spoločnosti Dana. Vydávame sa na trať rovným kurzom na OB Bacúch a späť. Dan letí predo mnou stredom doliny, ja ho vzadu križujem smerom do Rudohoria. Ani on, ani ja nič nemáme, otáča Dan, ja sa vraciam z predhoria, otáčam a kĺžem až na zem. Tak ako všetci ostatní. Dneska akékoľvek taktizovanie na hrebeni je o ničom a na škodu. Tie rogalá dnes ale "letia" :( :( :( Dan vyhráva opäť, mňa prelietava jeden čech.
V nedeľu aj napriek chuti nejakej skupiny nikam nejsť, vyrážame opäť na najsuchšiu KH. Trať 81 km, Beňuška, KH, Rohozná. Nečakáme a s prífukmi od SV štartujem tretí za Vlastom a Danom. Oblietam kopec a s Vlastíkom sa dvíhame v pekelnom stúpaní a turbulencii na JV rebre KH. Potom popod mraky v 2-2,2 tis až po OB Beňuška, strácam Vlastika, vraciam sa spať pod mrak, ktorý som pred 5 minútami točil. Ten sa rozpadá a spomaľuje ma. Po hrebeni to nejde už dobre, prepadám sa pod jeho úroveň. Málo a pramálo slnka. V prdoch od turistov na chodníkoch sa držím línie hrebeňa postupne preskakujem z kóty na kótu. Ponad mňa objavujem o 200 m vyššie Vlastíka. Neviem sa dvihnúť. Až pre Žiarskym sedlom cítim inú hmotu pod krídlom a v úplnom tieni sa v 2,5 m, na uchu, dvíham pod základňu. Kĺžem za Vlastom. KN je neskutočne (5 km) ďaleko z výšky 2100 m. Rovno ponad chodník proti V vetru popod mrak stále v tieni široko ďaleko, asi dávala aj severná strana. Otáčam po Vlastovi vo výške stožiara. Vlasto ostáva na Orlovej, mňa laka nasvietený hrebeň za Žiarským sedlom. Za Bartkovou vidím na severe Fera ale ja už padám a padám aj napriek slniečku a padám a padám a padám ... míňam včerajšiu pristávačku, na lúke pri hlavnej ceste sa ihraje nejaký šarvanec pobehovaním po lúke, ešte aj rukami kýva... :shock: ... aha naši. Ivan tu sedí a po našom ma navádza na ranvej.
Vlasto dolieta do cieľa, Danovi chýba 5 km. Fero neotočil KH, všetkých nás tam spláchol ten mrak a V vietor. Len ten Vlastík mal v prdeli pierko alebo čo. :?
Večer sa boduje a Vlastikovi padajú neplatné tracklogy. :(
Nakoniec to končí v poradí Vyhnalík, Sojka, Nízner. Pre mňa super a ostatní nech sa vyjadria alebo mlčia.
Podľa predpovedí čo boli, sme vcelku akotak polietali,neboli sme zbytočne. Zasa platí že akcia sa ruši na kopci. Ako stále a tradične bolo na akcii perfektne a fajn.
Na rok je jubilejný 25. ročník tak si šporme euríky.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Re: Podbrezová 2013

Príspevok od užívateľa Ivan »

Som rád, že som sa na tejto akcii zúčastnil a som tiež rád, že nie všetci hodili flintu do žita. Klobúk dole pred Tými čo v piatok a v sobotu uleteli to čo uleteli. Nedeľa i keď sa zdala byť najhoršia nakoniec bola najpriazdnivejšia aj k Nám menej skúseným. Podarilo sa mi vystúpať a doletieť za Heľpu. To ma nakoniec v celkovom poradí posunulo na 9. diplomované miesto.
Laminar 13 R ...

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Podbrezová 2013

Príspevok od užívateľa pegas »

Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou. Všetky dni sa lietali z Kráľovky, hoci predpoveď bola depresívna, ale ešte depresívnejšie bolo to ticho na tomto fóre a odvolávanie vašej účasti (v tom lepšom prípade). Bál som sa, že tam budem sám, a začal som sa pýtať sám seba, prečo by som tam mal ísť, keď tí, kvôli ktorým tam idem, nejavia záujem. Našťastie, Jaro z Ferom ma vytrhli z depresie, a vylepšilo sa to ešte viac, keď Laca s Ivanom nebolo treba veľmi prehovárať. Najkrajšie to vystihol Miro Pavelka, keď povedal: "tí ktorý neprídu, si na Kráľovke asi nepolietajú" :-) (Ja by som takú múdrosť nevedel sformulovať.)

Musel som si vypočuť nejaké výčitky, že sme mali objednané večere na štvrtok, ktoré nikto nezrušil, ale Anka s Broňou boli rady, že sme prišli aspoň v minimálnej zostave. Poistky sa mi podarilo zrušiť, takže netreba nič doplácať za ľudí, ktorí neprišli.

K samotnému lietaniu nemám čo dodať, len že sa už stáva tradíciou, že ľudia ktorí neprišli, sú prekvapení, že sa nakoniec lietalo pekne a ďaleko. Ako spieva Nohavica: "a silničáři ... překvapeni velice, že sníh zasypal jim silnice" :-) Tradíciou sa stáva aj to, že Vlasto Bartas (vychádzajúca hviezda z Moravy) mal problém s GPS záznamom. To veľmi oľutoval v posledný deň, keď som mu nemohol dať body za doletenie do cieľa po 81km. Vďaka tomu sa prepadol až za Fera.

Z Kráľovky sa lietalo vždy iba zo severného štartu, a väčšina oblietavala kopec z východu. S doletom na lúku somárov neboli žiadne problémy, pretože obvyklé 4m/s na štarte pekne držali. Jedine v prvý deň si Ivan vyplytval výšku v rotoroch za Kráľovou skalou a pristával nad cigánskou osadou na východnom konci Šumiaca. Kým som ja išiel poňho autom, tak on zahájil bleskový presun po paralelných cestách - smer námestie Šumiacu, veliac transportnej čate cigánčiat s jeho rogalom na hlavách. Dohonil som ich až na námestí, a Ivan ich za to odmenil dvoma eurovými mincami :-)

V tretí deň bolo vzletové okno skrátené, takisto aj čas na prílet do cieľa bol šibeničný - 4 hodiny na 80 km. A tak som sa bavil pozorovaním typickej zaháľky pilotov, ktorý doslova pol hodiny hľadali nejakú nepravidelnosť v stabilnom štvormetríku priamo na štart, ktorá by ich pomkla k odštartovaniu :-) Až prišiel vietor zboku, a zvyšní piloti posledných 20 minút chaoticky pobiehali po kopci a hľadali miesto, odkiaľ by to mohli odpáliť. Traja to už nestihli do konca okna.

Okrem Pohára Podbrezovej sme mali aj platné disciplíny do Majstrovstiev Slovenska, pretože náš hlavný inšpektor (Juraj) odsúhlasil účasť dvoch pilotov ZK-A (Chefo a Ivan) na súťaži. Máme 10 platných disciplín, takže pri vyhodnocovaní MSR 2011-2013 som mohol začať škrtať 3 najhoršie výsledky. Na prvom mieste sa nič nezmenilo - vyhral Jaro Sojka, s pomerne veľkým náskokom pred Ferom a Ivanom Plučinským. Gratulujem. Vyhlásenie výsledkov Majstrovstiev Slovenska 2011-2013 urobíme oficiálne na presnosti pristátia.

Pohár Podbrezovej vyhral Dan Vyhnalík, druhé miesto obsadil vďaka chybe Vlasta Bartasa Jaro Sojka, a na tretie miesto sa posunul Fero Nizner.

Výsledky som vložil do
prvého príspevku v tejto téme.

P.S.
Na základe Ivanových skúseností s operátorom O2, odporúčam pilotom, ktorí chcú lietať v slovenských horách, aby prešli k operátorovi s lepším pokrytím signálom. Ak chcete, aby som vás vedel lokalizovať, musíte prejsť k Orange.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Podbrezová 2013

Príspevok od užívateľa jaro »

Keď je reč o oblietavaní kopca tak: http://www.youtube.com/watch?v=vSGKYIOS304" onclick="window.open(this.href);return false;
Toto bolo také alé gymnastické cvičenie a mam ešte dnes natiahnutú šľachu na dlani.
Naposledy upravil/-a jaro v Št Aug 29, 2013 6:43 am, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Dano
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Št Okt 13, 2011 9:09 pm
Bydlisko: Košice

Re: Podbrezová 2013

Príspevok od užívateľa Dano »

Tak toto je už ina kava ako Haj nadhera ta KH. :shock:
Vieš mi poslať cele video?
ZK-1A

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Podbrezová 2013

Príspevok od užívateľa jaro »

Dano, z minulého výkendu mám asi 20 GB videa a z predchádzajceho ešte viac. V ZA ti to skopirujem.
CHce to čas a zo všetkých podobných dní by som chcel zostihnúť nejakých 6-8 min najzaujímavejších pohľadov.
Včera som to strihol kvoli štartom na KH, v slabom vetre, v riedkom vzduchu a dá sa.
Ako Dan povedal že štartovať treba rukami a hlavou. Ten jeho baleťácky štart hlavne v sobotu som nenatočil a stál za to. Možno to má Gašpi alebo Gabika na foťaku.

Užívateľov profilový obrázok
PetoR
Príspevky: 182
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 8:10 am
Bydlisko: Georgsville
Kontaktovať užívateľa:

Re: Podbrezová 2013

Príspevok od užívateľa PetoR »

"... a tam take fukoty ze az..."
az Ti z toho trapezy za letu ohybalo... ako vznika tento zaujimavy efekt?

Napísať odpoveď