3. kolo MSR v ZL Stranik 16. - 19.6.2016

Majstrovstvá Slovenskej Republiky
Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 3. kolo MSR v ZL Stranik 16. - 19.6.2016

Príspevok od užívateľa Rebro »

Zelam pekne polietanie, ja zial budem odcestovany (smajlik trhajuci si vlasy)
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: 3. kolo MSR v ZL Stranik 16. - 19.6.2016

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Sutaz zaciname zajtra v sobotu 18.6. 2016!
Stretnutie na pristavacke pod Stranikom o 10:00.
10:00 registracia a kratka instruktaz pred vyjazdom.
10:30 presun na start.


Registrácia súťažiacich pilotov a zaplatenie štartovného. Pri registrácii predloží súťažiaci pilot platný pilotný preukaz, technické osvedčenie pre ZK, potvrdenie o poistení voči tretím osobám, členovia LAA ho majú po zaplatení členského príspevku.

Startovne sa podarilio znizit na 5,- EUR :wink:

Sutaziaci maju v startovnom vyuzitie startovej plochy na Straniku zdarma pocas sutaze.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: 3. kolo MSR v ZL Stranik 16. - 19.6.2016

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Nezabudnite donies potvrdenie o poisteni, ktory ste obdrzali, v elektronickej podobe na email, po uhradeni clenskeho poplatku.
Na kopci budu zamestnanci a funkcionary LAA.
Bude mozne si vybavit technicaky, pilotaky, IPPI karty, FAI znamky, kupit si letove zapisniky a ostatne.
Treba mat samozrejme vsetky potrebne nalezitosti na vybavenie.
Popripade ohlade technicakou kontaktujte Dusana Kalinku.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 3. kolo MSR v ZL Stranik 16. - 19.6.2016

Príspevok od užívateľa jaro »

nikto nič nepíše tak len ... kua sa teším na Straník a na rogalistov :D

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: 3. kolo MSR v ZL Stranik 16. - 19.6.2016

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Vela padakov, vela kumulov, vela startov ale ostali sme sutazne na sucho... Bohuzial nikto sutazne neodletel v riadnom sutaznom case. Ale za to sa nieco polietalo lokalne.

https://www.facebook.com/Delta-Club-Bra ... 7381646055

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 3. kolo MSR v ZL Stranik 16. - 19.6.2016

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Ivan este poprosim zoznam pretekarov.. a potom task z nedele.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 3. kolo MSR v ZL Stranik 16. - 19.6.2016

Príspevok od užívateľa pegas »

V nedeľu som išiel bez elektroniky, takže si to nemôžem pozrieť v IGC súbore, ale stavil by som sa, že ten 4-metrový stupák, ktorý bol 500m južne od hornej stanice lanovky bol z toho istého zdroja ako som chytal na hrane útesu pod chatami. A aj keď to bolo práve všetko v útlme, do 100m nad svahom bola ako keby bublajúca vrstva, v ktorej sa dalo udržať (miestami).

Celý deň to bolo veľmi vrtkavé - chvíľu prehánka, potom rozpad, potom slnko, prvé buchty a dookola. Nie na dlhé prelety.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: 3. kolo MSR v ZL Stranik 16. - 19.6.2016

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Dakujememu Gaspimu za ukazanie stupakov na Martinkach a za ukazanie svistajuceho Barbie Orlika :)

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: 3. kolo MSR v ZL Stranik 16. - 19.6.2016

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

2. task. Martinky. Vsetci odleteli na trat, vsak to nosilo. Trochu viac stastia, trochu viac pocasia a mozno by sa doletelo do ciela. Inak vsetci uspesne polietali nejake tie kilometre. Vitazovi Jarovi gratulujeme!

Doplnene foto (treba sa preklikat na druhy den)

https://www.facebook.com/76681571054/ph ... 7381646055

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 3. kolo MSR v ZL Stranik 16. - 19.6.2016

Príspevok od užívateľa pegas »

Rád som pomohol :D
To ružové čudo bolo ASK-13, prezývaný Barbie. Orlíka sa mi v tom počasí nechcelo vyťahovať z hangáru, tak som žiakom na chvíľu ukradol Bárbinu :D

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 3. kolo MSR v ZL Stranik 16. - 19.6.2016

Príspevok od užívateľa sidewinder »

barbiny uz su mrtve.. dnes by to malo byt hello kitty vetron :-D

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 3. kolo MSR v ZL Stranik 16. - 19.6.2016

Príspevok od užívateľa jaro »

V sobotu bolo krásne počasie aj papierovo aj na oči. Všade dookola po kopcoch, len Straník k nám bol macošský. Po štarte vo vzduchu sama bublinka nič uceleného, nič použiteľného na Malom Straníku sme sa kus povozili, Fero viac a sedeli sme. Stihli sme druhý vývoz a vo vzduchu podobne.
Ja som sa ku viac oprel do zákrut a kus to vydalo v ostrom točení na pár metrov výšky. Mad pristávačkou na hrane to bolo bublinkaté, vyvážam sa pred straník a preskakujem pod Fera na MalýS. Točíme pomaly do 2000 m a asi 7 minút po gejte a po 17tej, vyražame smer Terchová. Na dskalami vidím nad Fera, pod ním miestami ostré stúpania, miestami to padá. Fero mizne nado mnou a mne sa nedarí ďalej stúpať, skúšam to pri kopci, vedľa ... asi to ušlo nad Terchovú s JZ vetrom. PO hrebeni klžem smerom "domov", WP už nemá zmysel a nemám ani výšku. Fero to ale dal, mal veľa + metrov. Okolo kopcov to vcelku ide ale žiadna večerná prémia to nie je. Odchádzam kvôli zvozu do doliny a na pokosenej lúke pristávam. Očiň fasa, žiaden roľník s vidlami :lol: Fera vidím na úbočí ťahá to o kus ďalej.
Škoda dňa Straník nie je na takéto termické počasie uplne vhodný.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 3. kolo MSR v ZL Stranik 16. - 19.6.2016

Príspevok od užívateľa jaro »

"Omylom" som si nechal zapnutú kameru tak mám aj štart na Martinkách: https://youtu.be/RCUA1DqAbMc
Na štarte sme síce boli veľmi včas ale akosi som mal pocit že zase meškáme aj keď ...
Vpredu je ťahaná Barbie a v nej Gašpi, na hrane kopcov berie 4 meter a dotáča základňu, nikto sa nepridávame lebo smer na juh je zatiahnutý. Až po pol hodine štartujú PG a pomaly sa dvíhajú. Pozorujem lastovičky dookola, ešte čakám na vietor a štartujem dlhými krokmi. Nad chatami bublinky a PG, tu som ale nechcel byť, prelietam napravo a za hranou chát to zabralo, najprv bubliny, výživné, potom to zosilnelo a nad kopcom to revalo 4,5 hore, Fero dole sa motá pri PG a chatách, nevidí ma. Tak si len tak letím, kochám sa dolinou a Fatrou. Vpredu vždy nejaké padáčiky. Pri Znieve stretám, ... si predstavte vo vzduchu vrabce, teda Vrabec. Tak sme si pokrútili každý svoje jadro. Vpredu sa od kopcov záveru Turca robí tmavá rada ale ja mám ešte slnko tak frčím ďalej. Kus som namrzený že WP1 Vyšehrad je kopec za sedlom ... ale 200 m za cestou dávam +2 m, dvíham sa do 1900 a popritom križujem WP1. Prišiel tieň a keď mi prestal pípak pípať, namieril som to späť. Stretám Fera a potom Laca, Fero už vzadu v sedle loví dačo pod mrakom v tieni. Zase sú tu padáky, bubliny mraky a... vpredu v Martine závoj zrážky. Asi to nebude dobré.
Nad Znievom dotáčam výšku a letím do začiatku Martiniek, tmavých hôr, hore na holi je tmavomodrý prehankač, vzadu na začiatku priesmyku niekde na kopečku WP2ka. Tak si kĺžem a kĺžem krásny vzduch -0,4, -1 na NET variu. Predo mnou Martin, lesy a až vzadu kemp s pristávačkou pri senníku. 400 m výšky vydá? Asi som už starý, hovorím si a otáčam nad dolinu aj tu je šanca, je tu slnko. Ale žiadne stúpanie. Tak to pomaly doťahujem na práškarske letisko, vlastne do cieľa ale bez 2.WP. V podstate tu nebolo ani kde pristáť, veľa obilia , repka, dróty, domy. Vyzerám potmehúda Fera a dúfam že sa mu dačo poradí po tej prehánke. Nepodarilo, pretekársky som rád, ale štve ma to že je po 15 tej a nedá sa letieť.
Pekná akcia a výborní ľudia.


Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 3. kolo MSR v ZL Stranik 16. - 19.6.2016

Príspevok od užívateľa Laco »

Ja len dodam, ze opat som sa presvedcil ze to nase lietanie je nadherne. Kralovka, Martinky... budu asi vzdy pre mna statnym sviatkom. Seriozne som v piatok rozmyslal, ze keby boli vo vyhlade dva dni na Straniku, tak asi nejdem. A po sobote som takmer presvedceny o tom, ze Stranik mi bude stacit raz v roku na presnost, a aj to nie koli lietaniu, ale koli moznosti spoznat nadejnych rogalistov. To co tam dokazu vytvorit padaky v takychto podmienkach ja naozaj nemusim pozorovat.
Ale aby som nebol az taky pesimista, na Martinkach boli tiez padakove klzaky. Lenze to uz je asi kopec, kde nejde kazdy co ma snury na pupavach a dieru v zadnici... a teda piloti padakov sa tam spravali akosi kulturnejsie. Samozrejme aj priestorovo to bolo o nieco jednoduchsie ako na Straniku.
Ako poznamenal Jaro, skoda ze "vhodne letove okno" nebolo dlhsie, dala by sa ultiet cela trat. Vzduch, mraky... bol podla mna celkom slusne citatelny... a skoda ze neprislo viac favoritov...
A za seba len dodam, ze mi chybal nejaky pilot, proti ktoremu by som mohol (ako vzdy) sutazit, preto som letel az tak daleko. :lol: :lol:

Napísať odpoveď