2. kolo MSR v ZL Stranik 25. - 28.5.2017

Majstrovstvá Slovenskej Republiky
Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

2. kolo MSR v ZL Stranik 25. - 28.5.2017

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Propozície pre športovú súťaž
2. kolo Majstrovstiev Slovenska v závesnom lietaní 2017, Stranik - Martinky

Organizuje
Delta Club Bratislava
Ivan Plučinský ivan.plucinsky(zavin)deltaclubba.sk, Martin Forgáč (Rebro), Martin Krchnak

Termín a miesto:
Žilina – Stranik
25.5. až 28.5.2017
2 až 4 letové dni podľa počasia

Disciplíny
Let po vytýčenej trati na čas a vzdialenosť.
V závislosti od počasia bude miesto súťaže aktuálne dohodnuté zverejnením na tomto fore alebo telefonicky jeden až dva dni pred pretekom. Lietať sa bude vo vytýčenom plánovanom priestore.

Štartovisko
Straník – Žilina
• 4 km V od Žiliny smerom na Terchovú
• GPS N49 14 11.6 E18 49 31.9 STR076
• 760 m ASL, 400 m ALZ, prístup osobným autom
• Situácia JV, J, JZ, Z

Podľa možnosti (ešte nepotvrdene):
Martinské Hole
• Situácia SV, V

Štartovné: 10,- EUR

Pre víťazov budú pripravené vecné ceny!
Sponzor IP Company - PIJO BIO šťavy.
Další sponzori sa ešte prihlásia...

Personál súťaže
Riadiaci lietania: Ivan Plučinský, Martin Forgáč, Martin Krchnak, Peter Gašparovič
Meteorológ: Jaroslav Sojka, Peter Gašparovič
Bodovač: Peter Gašparovič, Marian Dragošek
Organizátor si vyhradzuje právo zmeniť personálne obsadenie

Podmienky pre súťažné lietanie
2 až 4 letové dni, začiatok súťaže bude koordinovaný telefonicky, emailom alebo pomocov Rogalistickeho fora na základe vývoja meteorologickej situácie.
Vývoz na kopec si organizuje každý sám.
Registrácia súťažiacich pilotov a zaplatenie štartovného v prvý deň súťaže do 9:30 hod. Pri registrácii predloží súťažiaci pilot platný pilotný preukaz, technické osvedčenie pre ZK, potvrdenie o poistení voči tretím osobám, členovia LAA ho majú po zaplatení členského príspevku. Samotný zoznam poistencov LAA si zabezpečí organizátor sám.
Súťaž bude konaná v súlade so stanovami a športovým poriadkom Leteckej amatérskej asociácie SR a Športového poriadku FAI, časť 7. Nastavenie vyhodnocovacieho sw. bude podľa hodnôt stanovených v športovom poriadku. Pre záznam letu budú používané zariadenia GPS so záznamom výšky, kompatibilné s vyhodnocovacím softvérom GAP. Štandardne sú podporované prístroje Garmin eTrex, rada 60, 76, Brauniger Compeo, Competino, Flytec 5020, 5030. Možnosti pripojenia ostatných prístrojov si konzultujte vopred s organizátorom (s bodovačom) a vo vlastnom záujme si prineste komunikačný kábel, prípadne ovládací software. Súčasťou registrácie bude nahratie oficiálnych navigačných bodov do prístrojov GPS pre súťažné úlohy.
Poistenie na zásah horskej služby a leteckej záchrannej služby si zabezpečuje každý účastník súťaže individuálne. Počet súťažiacich n je obmedzený na 50 pilotov. Prvý brífing o 9:30 hod v mieste zrazu účastníkov.

Ostatné podmienky.
Opakovaný štart pilota a opakovaný vývoz bude riešený denne na predletovom briefingu podľa možnosti vývozu v danom dni.
Zvoz pilotov z trate si organizujú a hradia súťažiaci.
Pre zabezpečenie bezpečnosti lietania bude organizátor penalizovať pilotov, ktorí nedodržia pravidlá lietania v zmysle novelizovaného športového poriadku, pravidlá vyhlásené pre disciplínu a dodržanie stanoveného letového koridoru vrátane výškovej hranice.

Trestné body
V zmysle novelizovaného športového poriadku.

Ubytovanie
Organizátor nezabezpečuje ubytovanie.
Odporúčané ubytovanie:
Penzion Anton http://www.penzionanton.sk
Autocamp Varin http://www.autocampingvarin.com
Naposledy upravil/-a Ivan Plucko - NAY v St Mar 01, 2017 12:31 am, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 2. kolo MSR v ZL Stranik 25. - 28.5.2017

Príspevok od užívateľa Rebro »

Dovolenku na MSR 2017 do konca augusta uz mam poschvalovanu :) To viete, odchadza mi sef tak nechcem to nechat na nahodu :)
Monotrike

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 2. kolo MSR v ZL Stranik 25. - 28.5.2017

Príspevok od užívateľa Laco »

Ivan Plucko - NAY napísal:... pilot kvalifikácie A môže vykonávať činnosť len za dohľadu svojho inštruktora tak, aby nebol na prekážku organizovanej súťaže....
Silno zvazujem ucast na tejto akcii.
Ina vec by bola, keby v propoziciach bolo :

... pilot kvalifikácie A môže vykonávať činnosť len za dohľadu svojho inštruktora tak, aby nebol na prekážku organizovanej súťaže. TAKTIEZ PILOTI PADAKOVYCH KLZAKOV MOZU VYKONAVAT SVOJU CINNOST TAK, ABY NEBOLI NA PREKAZKU ORGANIZOVANEJ SUTAZE!... :cry:

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: 2. kolo MSR v ZL Stranik 25. - 28.5.2017

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Laszlo, opravene respek. vymazane :)

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 2. kolo MSR v ZL Stranik 25. - 28.5.2017

Príspevok od užívateľa Laco »

Ivan, teraz uz vobec nerozumiem. Preco si vymazal ziakov? Ved by bolo dobre keby ich prislo cim viac.
Skusim to napisat este raz, uplne "nasprosto".
Silno zvazujem ci pridem lietat na stranik. Nemam chut sa tam "preplietat" medzi "milionmi chaoticky usporiadanych" padakov...
Takze ked z kopca vymazes padackarov, potom sa tesim :lol:

Ked bude vyhliadka na martinky, tam samozrejme som za.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: 2. kolo MSR v ZL Stranik 25. - 28.5.2017

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Tak zatial predpoved na stvrtok a piatok nie je velmi priazniva. Uvidime zajtra a pozajtra.

Sobotu a Nedelu by to mozno vydalo na Martinky. uvidi sa...

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: 2. kolo MSR v ZL Stranik 25. - 28.5.2017

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Po rozhodnuti, na zaklade predpovedi pocasia, rusime prvy mozny sutazny den (stvrtok 25.5.2017).
Piatok je este otazny a podla predpovedi celkom slubne vyzera sobota a nedela.

Dalsie informacie budu priebezne podavane, najneskor vsak vo stvrtok do 13:00.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: 2. kolo MSR v ZL Stranik 25. - 28.5.2017

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Rozhodnutie:
Piatok sa rusi.

Sobota Martinske hole.
9:45 Stretnutie pod Martinkami (Bufet, Restauracia, blizkosti autocamping Turiec)
9:45 - 10:15 Registracia (uhrada startovneho, priprav si doklady na preukazanie)
10:16 koordinovany odchod na kopec.
12:00 Brifing, task brifing

Nedela Stranik.

Startovne sa znizuje na 7 EUR.

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 2. kolo MSR v ZL Stranik 25. - 28.5.2017

Príspevok od užívateľa Rebro »

Cesta pod Strecnom bude prejazdna,akurat tam bude obmedzenie:
http://www.zjazdnost.sk/situation/view. ... 0907b048ed
Monotrike

belani
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po Dec 31, 2007 2:04 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: 2. kolo MSR v ZL Stranik 25. - 28.5.2017

Príspevok od užívateľa belani »

Zajtra by som vedel zrejme zobrat na Martinky dve kridla a jedneho pilota... zavolajte mi vecer ak by ste niekto potreboval taky help.

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 2. kolo MSR v ZL Stranik 25. - 28.5.2017

Príspevok od užívateľa Rebro »

Dakujem vsetkym za aktivnu ucast a gratulujem vitazom. Vecer budem spracovavat fotky a hodim ich na nejake ulozisko. Stay tuned.
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 2. kolo MSR v ZL Stranik 25. - 28.5.2017

Príspevok od užívateľa sidewinder »

nieco z mojej zahradky, co som stihol:
Martinky foto [118 MB]
Martinky video [171 MB]
Stranik foto [80 MB]
Stranik video [344 MB]

A poprosim tych co leteli ak maju nejake foto zo vzduchu tak niekam nahrajte alebo poslite mi. Chcel by som doplnit na airtribune.

Vecer dam dokopy vysledky a body a zavesim na airtribune.com a tu na forum.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 2. kolo MSR v ZL Stranik 25. - 28.5.2017

Príspevok od užívateľa jaro »

ja nemám, jen zo "vstreči" pod Martinkami bude nejaké video.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 2. kolo MSR v ZL Stranik 25. - 28.5.2017

Príspevok od užívateľa jaro »

V prvom rade vďaka Ivanovi a jeho Teamu za zorganizovanie akcie. Nejde ani tak o kultúrny program v podobe destilatov a tanečníc pri tyči ale o množstvo informácii potrebných aby sa "stádo" dostalo včas tam kam má a robilo to čo treba.

V sobotu sa radostne vítame pod Martinkami. Excelentná predpoveď vetra a počasie nás všetkých povzniesla. Prišiel aj veterán Jožko z Prievidze aj Fero aj Miro, no vlastne celá špička Slovenska. Cesta ku anténe bola od chát mizerná ale ešte sa dá. Na štarte excelentné trávička ale vietor zatiaľ zo severu viac ako sme potrebovali. Termické závany ale dávali šancu smeru aj sily. Mraky nad dolinou, vetrone vo vzduchu, rogala na zemi.
Prijali sme Ferov návrh na task po vetre, ten sa ukázal neskôr ako veľmi dobrá voľba. Prvý štartuje Marian, bolo trba sa triafať do závanov spredu. ja som šiel druhý keď Marian bol už na prvých rebrách smerom na Valču. Po štarte som si musel pritiahnuť, lebo turbulencia od smrečkov z boku, robila svoje. Napichol som ja peknú bublinu ale vo výške štartu som nepochopil kam sa podela, išla viac na svah a ja viac nad chaty J smerom. Preskakujem rebrá svahujem, chytám bubliny, pribúda tieňa. Vietor do 30 km nedáva veľa možností vracania sa. Letím Pred Valču kde sa po dvoch troch slučkách zapichujem do slušného stúpania. Veľa tieňa podo mnou a smerom na Kľak do kopcov. PO vetre nad Znievom sa robí chmárka, rozhodujem sa letieť tam lebo dole je už slnko. Kým som priletel chmarka má už prvé štádium rozpadu, ale spolu s vetroňom sme niečo našli a natočili. Otáčam na na kurz cieľa ponda kopce J od Vrícka. Proti men sa mihajú vetrone, čakám a vizerám že uvidím nejakého točiť ale nič. Chvalabohu pod vrstvami mrakov to už začalo fungovať. Dotáčam okolo 1700 a letím smerom na N.Rudno okolo priehrady. Po ceste som sa pridal ku vetroňom točiacimi nad kopcom. Za Rudnom je to podozrivo hluché, Čihoc veľmi vľavo. Na S svahoch od Rudna kus slučkujem ale nachádzam krásne stúpanie. Budíky mi začínajú ukazovať doklz, ale začinajú aj blbnúť pri prepnutí na mapový display. Po ceste ešte kus doberiem a letím ďalej. Neviem rozoznať poľné letisko, blbne zase display, až keď mi zazvoní v 400 m cieľ, vtedy ho zbadám podo mnou.
V podstate sa dá po okolí všade hľadať a bublinkovať. Po chvíli ma to ale prestane baviť lebo nikoho nepočujem ani na rádiu ani nevidím vo vzduchu.
Klesám a vidím že dole fúka, pre pristátie idealne. Riedka a malá kukurička ale v závetrí vyvýšenej cesty mi umožnila pristátie ležmo na tri body. Podcenil som kus cestu predo mnou hore. Ale až na odraté koleno je všetko ok.
Pozerám po okolici, dávam si cieľové pivko. Nikoho nevidím. Telefonujem a po 10 minútach zbadám Roba, ako kúsok viac vpravo a vzadu od cesty, krásne pristáva, tak ako to vie len on.
Fera pred 7 minutami som asi prepásol keď som niesol krídlo.
Fero aj Robo mali neuveriteľný priamy tracklog do cieľa. Ešte sa mám čo učiť.
Let bol kus na začiatku vydretý ale krásny, hlavne cestovanie s vetrom ponad zem 80 km/hod je práda. Dnes bolo vo vzduchu naozaj živo, vetrone, motoráky, len PG chýbali.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 2. kolo MSR v ZL Stranik 25. - 28.5.2017

Príspevok od užívateľa jaro »

Nedeľné ráno na Antone je stále v znamení organizovania traklogov z predchádzajúceho dňa. Straník ej istota, ale spomenuli sme si aj na Martinky.
Chvalabohu skoro 80 PG bolo na Martinkách tak na Straníku sa to kus dalo aj letieť.
Vypisujeme 85 km trať na Zázrivské sedlo, dole na Rajeckú dolinu a späť.
Edo štartuje prvý, medzi padáky a raz dva si ich poupratoval pod seba. Hlási že to pomaly stúpa. Je už po 13tej a hrozí otočenie slabého vetra. Štartujem do priemerného intervalu a pred kopcom som si našiel svoju bublinku. Aj svojko "PG ko..ta" ktorý sa s vyplešteným zrakom zaraďuje do mojej zákruty, ale v protismere. Nad kopcom som si to zase s inými PG užil spolu v krásnom stúpaní.
Rádio beží nanič, v konfigurácii so žabkou je to nepoužiteľné. Vyrážam smer Fatra, za Staňanmi vidím v diaľke stúpať dva PG. Sú už preč keď prilietam nad kopec a v dosť malej výške nechali nejaké zbytky, teda pekné 3 metre od zeme do 1600. Výška sa mi nepozdáva ale letím nad Fatru. Nad prvými kopcami síce stúpam ale len do 1600-1700 m. Spred hrebeňa Kriváňa sa vraciam a zbieram čo sa dá. Vrátna dolina, skaly, nič moc, preskočím dolinu, potom sa vraciam. Zase vystúpam, dlhá ťažká robota v bublinách. Naťahujem to smerom do doliny ku Rosutcu. Tam to konečne zdravo zabralo, vyrážam na WP1 a otáčam ho. Vraciam sa späť do môjho stúpaku a ajhľa rogalo, Edo (aj Ivan ale toho som stretol až pri prílete do cieľa). Potmehúd ponad mňa otočil skôr. Dole v doline pri Terchovej toči v malej výške rogalo asi Plučo (bol to zrejme Robo), nevenujem mu pozornosť len prajem silný stúpak, svojej roboty mám až nad hlavu.
Edo letí a pokiaľ ja točím do 2100 m on frčí okolo kotla. Zvažujem čo bude fúkať či sa nepresadí na hrebeni J. Ale nie je to podstatné lebo je to všade 6-9 km. Výhľad je od Ďumbiera, L.Maru, VT, Oravskú priehradu, Oravu, Kysuce, Martinky, ... proste krásny a vidno všetko.
Frčím po hrebeni a konečne to normálne funguje ani to moc nepadá. Vpravo letí Edo, niečo málo dotáčame ale ja sa už posúvam ďalej. Priamo ponad hrad nad lom, chytám krásne neturbulentné stúpanie pod mrak. Po severe Martiniek to vypadá zaujímavo, hlavne členito. Mraky ale pufkajú držia.
Pred otočákom som kus v pomykove ktorá z dedím to je. Nakoniec to bol severný okraj dediny pod kopcom. Dobre volený WP, ale keby som sa bol ráno pozrel do mapy bol by som teraz spokojnejší. 200 m pred WP mi bliaka vario hore, poťahujem to až po "fanfaru WP" z Compea, otáčam a začínam stúpať, veľa to nebolo ale akurát na to aby som sa vrátil do kopcov. Všade je veľa tieňa, na jednom rebierku kúúúúsoček slniečka, prilietam a zase stúpam do 1400. Som stále v hre, poškuľujem na doklz, posledný WP. Nie je čo riešiť nie je výška je to ďaleko.
Tak bojujem a beriem všetko, pri tunely sa konečne vyvážam a stúpam a cestujem s vetrikom, oproti stretávam Fera, dosť nezvyklý čas a miesto na vstreču s Ferom.
Za lomom doberám výšku na "ďaleký" WP za Váhom. Pomýlil som si vzdialenosť do cieľa so vzdialenosťou k WP. Aj keď mi Compeo ukazovalo doklz 500 m v cieli. Keď nesedia všetky čísla tak tomu proste neveríš, blbí mozog :-( . Ale možno som sa ani nemýlil len nedovidel :-) . Od Váhu ťahám speedbar naplno, otáčam a frčím domov. Bolo to pekné a s približujúcou zemou to krásne frčí. V cieli veľa, preveľa výšky.
Stáčam a pristávam po 3,5 hodine, tentokrát podľa inej metodiky a dobre.
Som milo prekvapený že sme to dnes urobili, lebo na obed sa mi o tom v tých dolináááách ani nesnívalo. Výsledky dňa aj zvolená trať bola hodná kola MSR. Keď bude ale vietor, tak do Zázrivej v žiadnom prípade.

Napísať odpoveď