2. kolo otvorených (Open) MSR Straník-Martinky-Javorový 2009

Majstrovstvá Slovenskej Republiky
Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

2. kolo otvorených (Open) MSR Straník-Martinky-Javorový 2009

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Propozície
2. kolo otvorených (Open) majstrovstiev Slovenska v závesnom lietaní
Straník-Martinky-Javorový 2009
Organizuje Ing. Ján Belan, tel: 0915676595 e-mail: diri13(zavinac)gmail.com
Ivan Plučinský, tel: 0910265550 e-mail: ivanplucko(zavinac)centrum.sk

Termín 4.jún až 7.jún, 4 možné letové dni

Miesto Žilina

Disciplíny rýchlostný let do cieĽa

Ĺ tartoviská
Straník
- Situácia JV,J,JZ,Z
Martinské HoĽe
- Situácia SV,V
Javorový
- Situácia S, SV


Ĺ tartovné 10 EUR pre členov aj nečlenovLAA SR, 5 EUR pre nesúťažiacich pilotov.

Personál súťaže Riadiaci lietania Ing. Ján Belan
Meteorológ Ing. Bohumír Kolesár, Ing. Jaroslav Sojka
Bodovač Ing. Peter Gašparovič
Organizátor si vyhradzuje právo zmeniť toto personálne obsadenie.

Podmienky pre súťažné lietanie
4 letové dni, začiatok súťaže bude koordinovaný telefonicky alebo elektronicky (internet, email) na základe vývoja meteorologickej situácie.
Registrácia súťažiacich pilotov a zaplatenie štartovného je v prvý deň súťaže do 10:00 hod. Pri registrácii predloží súťažiaci pilot platný pilotný preukaz, technické osvedčenie pre ZK, potvrdenie o poistení voči tretím osobám, členovia LAA ho majú po zaplatení členského príspevku. Samotný zoznam poistencov LAA si zabezpečí organizátor sám.
Súťaž bude konaná v súlade so stanovami a športovým poriadkom Leteckej amatérskej asociácie SR a Ĺ portového poriadku FAI, časť 7. Nastavenie vyhodnocovacieho softvéru bude podĽa hodnôt stanovených v športovom poriadku. Pre záznam letu budú používané zariadenia GPS kompatibilné s vyhodnocovacím softvérom GAP. Ĺ tandardne sú podporované prístroje Garmin eTrex, rada 12, 60, 76, MLR. Možnosti pripojenie ostatných prístrojov si konzultujte vopred s organizátorom a vo vlastnom záujme si prineste komunikačný kábel. Súčasťou prezentácie bude nahratie oficiálnych navigačných bodov do prístrojov GPS pre súťažné úlohy.
Počet súťažiacich nie je obmedzený. Prvý brífing o 10:00 hod v mieste zrazu účastníkov (Žilina, Martin).

Ostatné podmienky
Poistenie na zásah horskej služby a leteckej záchrannej služby si zabezpečuje každý účastník súťaže individuálne.
Odporúča sa aj úrazové poistenie do zahraničia.
Prístup na všetky terény v čase konania súťaže musí byť koordinovaný s organizátorom. Vývoz na štartovacie terény si zabezpečujú a hradia súťažiaci sami. Opakovaný štart pilota je možný iba na letovom teréne Straník.
Zvoz pilotov z trate si organizujú a zabezpečujú súťažiaci sami. Pilotov triedy A za účelom tréningu a predletcov je potrebné nahlásiť organizátorovi vopred. Počas súťaže je predletec k dispozícii organizátorovi, pilot triedy A môže vykonávať činnosť len za dohĽadu svojho inštruktora tak, aby nebol na prekážku organizovanej súťaže.
Organizátor vykoná odovzdávanie cien pre víťazov v posledný deň súťaže.

Ubytovanie
Organizátor nezabezpečuje ubytovanie.
Odporúčané ubytovanie: Autocamp Varin, volné sú iba zruby podĽa posledných informácii.
CK SELINAN s.r.o. Žilina
Burianova medzierka 4
010 01 Žilina
tel.: 041/562 14 78, 562 07 89
fax: 041/562 31 71
e-mail: selinan(zavinac)selinan.sk
Skype: selinan8044
www.autocampingvarin.com

Ceni pre viťazov
Pre absolutného víťaza 2.kolo otvorených (Open) MSR Stranik-Martinky: kartón piva.
Pre vyhlásenie víťazov musia byť odlietané minimálne dve platné disciplíny. Inak cena pre absolutného víťaza sa presúva do súťaže v Presnosti pristátia.

Priestor:

Obrázok
Naposledy upravil/-a Ivan Plucko - NAY v Št Máj 21, 2009 1:46 pm, upravené celkom 2 krát.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Organizátor by mal skontrolovať aspoň poistenie škôd voči tretím osobám v Ă

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Citujem zo stranky LAA:

Ă

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Ja asi budem musiet vynechat. Mozno pridem na jeden den.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

Kosicana, ako akedy sa chystáte? Zhanali ste byvanie? Ja pravdepodobne pojdem, ak pojdem, az v piatok rano.

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Ponuka luxusného ubytovania za super cenu pre tých, ktorí uprednostnia normálne ubyt. pred kempingovým a už ich nebaví nemať soc. zariadenie pod jednou strechou. Nechcem sa vnucovať (už som to telef. niekomu ponúkal).
Naša firma LPS, š.p. má v Rajeckých Tepliciach RZ. Ja tam budem s mojimi babami ubytovaný od PIA do NE. Ak sa medzitým nič nezmenilo, tak by tam mali byť k dispozícii ešte 2 dvojlôžkové izby s prísteĽkou. V PO doobeda môžem zistiť aktuálny stav - ak by mal niekto záujem.

Zo Žiliny je to 15 km. Parkovanie je vo dvore. Sú tam aj dve garáže, takže by sa tam mohli uložiť i ZK, ak by ubytovaný mal obavy nechať krídlo na strešnom nosiči vo dvore RZ.
Cena pre nezamestnancov je 7,20 EUR/os a noc + KT (asi 0,5 EUR/deň pobytu). V suterénu je kompletne zariadená kuchyňa a jedáleň. Na prízemí je hala s tenis. stolom a spoločenská miestnosť s biliardovým stolom, na medziposchodí je veĽká spoločenská miestnosť s válendami SAT TV, videoprehrávačom a rádiom. Na každej izbe je soc. zariadenie, SAT TV a rádio.
V mestečku je viacero reštaurácií a pizzerií, hotel Diplomat s cenovo veĽmi prijateĽným vodným svetom (posledne tam mali akciu 1 + 1 osoba za 11 EUR na 2 hod. Kto sa chce po lietaní "vykurírovať"ešte lepšie, môže tak urobiť v miestnych kúpeĽoch (www.slovenske-kupele.sk).

Ak by mal niekto záujem, nech mi zavolá. Formality k ubytovaniu vybavím ja. Platí sa správcovi RZ na mieste pri ukončení pobytu.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Ja budem v štvrtok o 6:00 pri garáži, aby som stíhal byť vo Varíne do 9:30. ZatiaĽ som z Košíc sám.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa Laco »

pegas napísal:Ja budem v štvrtok o 6:00 pri garáži, aby som stíhal byť vo Varíne do 9:30. ZatiaĽ som z Košíc sám.
Never tomu! Nikdy nie si sam. Len daj pocasie... A ked vies pocitat, tak pocitaj so mnou... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
marek pp
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Po Okt 01, 2007 6:56 pm
Bydlisko: Poprad-Matejovce
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa marek pp »

Ak by sa po ceste našlo jedno miesto aj pre jedného popradského rogalistu, šiel by som vo štvrtok s Vami.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Asi budeme plní, tj. 3 piloti + šofér. Piloti: ja, Marián, Laco. Ak bude šoférom Ivan, beriem aj vranu.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

Ja sa budem rozhodovať v utorok, stredu, podĽa počasia a prace, zatial som sam.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Mimochodom, pod Strečnom prerábajú cestu a zdržanie je až 1 hodina, takže na to myslite.

Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa matoZA »

.. cez parnicu..

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

pegas napísal:Mimochodom, pod Strečnom prerábajú cestu a zdržanie je až 1 hodina, takže na to myslite.
...od samého rána až do kedy?

skutak
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Št Júl 03, 2008 12:25 am
Bydlisko: K priehrade 788/14 Banovce nad bebravou
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa skutak »

tak zatial sa hlasim aj ja len stale je nas malo

Napísať odpoveď