Navrh druheho kola alebo kola MSR na rok 2010

Majstrovstvá Slovenskej Republiky

Navrh druheho kola alebo kola MSR na rok 2010.

Variant 1
1
8%
Variant 2
4
33%
Varinat 3
7
58%
 
Celkom hlasov: 12

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Navrh druheho kola alebo kola MSR na rok 2010

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Chceli by sme aby ste v ramci ankety zahlasovali za navrh, ktory je pre vas najpriatelnejsi, najlepsi a najvhodnejsi, vzhladom na vasu moznu ucast na sutazi.

Chceme zistit aky by bol zaujem a mozna ucast na jednotlivych variantoch sutaze-kola MSR.

Navrhujeme tri mozne varianty lietania 2. Kola MSR.

Variant 1.
Tak ako to bolo v roku 2008 a malo to byt aj v roku 2009. Tj. 4 letove dni spravidla stvrtok az nedela. Zacatie podla pocasia. Letovy teren Stranik, Martinky, Javorovy.

Variant 2.
Tyzdnova sutaz od soboty do soboty alebo do nedele. Zaciatok podla pocasia. Letovy teren Stranik, Martinky, Javorovy. Moznost urobit z toho FAI category 2 sutaz s medzinarodnou ucastou s rezervovanymi miestami pre SK pilotov. V pripade participacie ceskych rogalistov, organizovat MSR a MCR spolu a v pripade zaujmu a dohovoru s ceskymi kolegami urobit FAI category 2 sutaz “Czech and Slovak Open” s rezervovanymi miestami pre Slovenskych a Ceskych pilotov.

Variant 3.
Lietat sutaz Croatian Open, ktoru si zaradime do MSR tak ako to robia Cesi. Moznost zobrat priatelky aj ex “priatelky “ na polodovolenku (kupanie v mori atd.). http://www.homo-volans.hr/

S pozdravom

plucko a janci

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

nepochopil som ako hlasovať. bez uvedenia terminov to nema zmysel.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

prečo to teraz nabehlo do takych chudlikov? ...hlasujem za ...
kua ... zaseš je tam vysledok a kedy bude hlasovanie?
chlapi nerobte zo mna dementa.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa eduardo »

Napadla ma myslienka, ze by bolo dobre o tom aj diskutovat a nie iba anonymne zahlasovat za niektory z navrhov. Myslim si ze ak ludia napisu preco hlasovali za ten - ktory navrh tak sa im mozno podari svojimi argumentami, skusenostami, ovplinit zmyslanie tych nerozhodnych, pripadne aj tych co uz boli rozhodnuty. Plati to hlavne v suvislosti s pilotmi ktory uz lietali aj inde ako na m. slovenska a za ich argumentami stoja aj skusenosti. Myslim si ze velka vacsina ludi bude zvazovat financnu otazku, dalsi svoje moznosti uvolnenia sa z prace ... Takze by som vas chcel poprosit ak budete hlasovat, alebo ste uz hlasovali, aby ste si nasli chvilku casu aj na par viet o tom ze ako a preco. Ale je to len na vas. Obavam sa vsak toho ze aj ked hlasovanie nejako dopadne, tak ty co hlasovali inak ako navrh ktory vyhra, odignoruju vacsinu ktora bola za niektory z tych troch navrhov hoci len tak, zo zasady, lebo su presvedceny o svojej pravde a to iba kvoli tomu ze sa o tom nediskutovalo a neboli "pretrasene" vsetky pre a proti.
Naposledy upravil/-a eduardo v St Dec 23, 2009 9:24 am, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa eduardo »

Ja som hlasoval za navrh c. 3 z jedneho hlavneho dovodu. Je mi lepsie vybrat si dovolenku na cely tyzden, ako nahlasit dovolenku na vikend, ale ked nahodou nevijde pocasie tak ju rychlo zrusit na poslednu chvilu a naplanovat si ju na dalsi vikend. Toto je zial u mna nerealizovatelne. Nie som zivnostnik, riaditel ani na volnej nohe.
V zahranici preto, lebo v Chorvatsku som bol a lietalo sa mi tam dobre, pocasie je stabilne (ak sa naplanuje dobry termin) a financne to vijde rovnako ako na slovensku, pripadne o velmi malo viac. Pamatam si ked sme tam boli na ME a dva tyzdne v jednom kuse sme lietali. Taky sme boli unaveny ze ked sme sa rano zobudili a zase svietilo slnko, tak sme si povzdychli "ach jaj, zase musime ist lietat". Je dobre to organizovat s chorvatmi, lebo okrem inych vyhod vedia aj urcit spravny termin, takze sa minimalizuje riziko zleho pocasia ak by sme ho mali vymyslat mi a organizovat si to v chorvatsku sami. Na slovensku je strasne mala pravdepodobnost ze z celeho tyzdna ( 7 dni ) bude aspon 5 letovych.
Rovno pri startovacke je kemp, nejaka strava z domu, takze najvacsiu polozku bude tvorit doprava a startovne. Ale aj tak si myslim ze to nebude omnoho drahsie ako keby sme mali lietat na slovensku, resp. nelietat ale sediet v krcme pocas dazda, alebo kvoli tomu ze nemame startovacku na aktualny smer vetra, pripadne sa na nu presuvali desiatky kilometrov.
Dalsim plusom je novy teren a hlavne vela pilotov, nie 4 a pol ako na MSR. Takze tak. To je moj nazor.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Myslim, ze je to dobry napad. Nemam nic proti tomu. Akurat treba zvazit, ci tie vysledky skombinujeme este s nejakym kolom na Slovensku, alebo nie, lebo asi nie vsetci si budu moct to Chorvatsko dovolit. Na zaklade doterajsich skusenosti sa ako dobry termin ukazuje druha polovica juna, ale sa asi sa budeme musiet prisposobit Chorvatom. Ak sa tym bude suhlasit aspon 12 pilotov, mali by sme do toho ist

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

ja som tiez hlasoval za 3. v principe kdekoĽvek na dlhšie. Myslim že naklady na cestu ked sa piloti spoja nie su take zavratne. za to lietanie to stojí. ved taka sutaz je raz za rok.

skutak
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Št Júl 03, 2008 12:25 am
Bydlisko: K priehrade 788/14 Banovce nad bebravou
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa skutak »

Napad to je skvely.Ja osobne som tiez za c.3
Otazka znie:bude sa lietat aj MSR doma ci nie ??
Za posledne dva roky co si pametam tak Kokava v roku 08 2 dni aj to jeden vseliaky :? Slusne vysla Zilina,dobra bola ja Podbrezova.
V roku 09 Kokava nic jeden den Zilina nic a Kokava druhe kolo jak by dal.
Bud treba prehodit datumy alebo to tu uplne zrusit a ist lietat 8 dni von.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa eduardo »

Myslim si ze by bolo dobre okrem Chorvatska zorganozivat este jedno kolo v Ziline.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

To to je navrh riesenia hlavne druheho kola MSR.
Prve kolo by malo byt pravidelne v Kokave, ale to uz vec Jarka S.
Tretie kolo by mohla byt Podbrezova ale to sa asi nevie ci bude, respektive ja nemam ziadne info o organizovani alebo neorganizovani.

Ja som tiez hlasoval za 3. Variant.
Klady vidim v tom ze je to uz zabehnuta sutaz, dobra organizacia, dobry teren a dobre podmienky, moznost lietania vo vacsom pocte, ucenie sa lietania od druhych, priame porovnanie s ostatnymi (zahranicni piloti, ceski piloti). Body do svetoveho rebricka.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa eduardo »

MAjo ako sa da zarucit ze nebude hlasovat kazdy kto sa prihlasi do fora a pritom ani nelieta...???

skutak
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Št Júl 03, 2008 12:25 am
Bydlisko: K priehrade 788/14 Banovce nad bebravou
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa skutak »

Asi aj tak konecne slovo bude mat predsednictvo ci nie ??

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa eduardo »

Skuty netaraj. NAco sa potom hlasuje?

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa Laco »

eduardo napísal:MAjo ako sa da zarucit ze nebude hlasovat kazdy kto sa prihlasi do fora a pritom ani nelieta...???
asi ked si prihlaseny a hlasujes, tak admin vidi ze si hlasoval Ty. A hlasy od "asdf" nikto nebude brat vazne.
Na druhej strane je dobre vediet aj nazory mladych, ktori nelietaju sutazne (ale raz by mozno chceli)...
btw. Ja som este nehlasoval, este nemam nazor, zatial sa mi pozdava navrh c. 2, ale este si to necham prejst hlavou..., aj ked ja vemi "nemutim vodu" :lol: :lol:

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa Laco »

este by som navrhol, aby v tom grafe bolo nejakym sposobom vidiet kto ako hlasoval. Myslim ze nie je dovod, aby to bolo "tajne hlasovanie" :idea:

Napísať odpoveď