Navrh druheho kola alebo kola MSR na rok 2010

Majstrovstvá Slovenskej Republiky

Navrh druheho kola alebo kola MSR na rok 2010.

Variant 1
1
8%
Variant 2
4
33%
Varinat 3
7
58%
 
Celkom hlasov: 12

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Kto hlasuje:
Ja verim, ze hlasuju len ludia ktorych sa to tyka, a ostatny nie. Co viem su tu vacsinou registrovany normalne zmyslajuci ludia takze do toho vrtat "nesutazni" nebudu.

Vidiet kto ako hlasoval:
Nevymyslajte mi robotu !!!! :lol:
Tento typ hlasovania je sucastou fora a jeho "vylepsienie" by pri mojich chabych znalostiach php znamenalo tyzdne studia a uprav. takze upravy z mojej strany urcite nie (v nastavenia sa to povolit neda resp. som to nenasiel).

takze prosim riesit sutaz, nie ako je naprogramovane hlasovanie.
Ale nebudem mrtvy chrobak, skusim nastudovat co sa s tym da robit.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa eduardo »

MAjo nemusis s tym robit nic. Staci ak kazdy kto hlasoval normalne napise ze ako a ked nechce tak vobec nemusi ze preco. :idea:

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Norbert »

Ja som hlasoval za 3-ku. Ale moj nazor kazdy pozna...

belani
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po Dec 31, 2007 2:04 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa belani »

Ja som hlasoval za 2. variant. Mozno by som ani nemal lebo sa neradim medzi sutaznych aj ked na par domacich sutaziach som bol. Chorvatsko ma asi najviac vyhod ale po zakapani podbrezovej by mozno nebolo zle keby na slovensku vznikla dalsia sutaz na trochu vyssej urovni (FAI2). Zvlast ked by do toho sli aj cesi... A zrejme by sa zucastnilo viac slovakov ako keby sa slo do Chorvatska.
Tazka polemika :)

btw nejak malo ludi doteraz hlasovalo, sak sa neondzejte!

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa eduardo »

Janci nevadi. Nieje nas na slovensku az tolko vela pilotov. Nech hlasuje kazdy kto chodi na MSR, alebo par domacich sutazi, alebo sa len chysta po prvy krat. Kazdy nazor je zaujimavy a kazdy hlas sa rata. :idea: Tak ma napadlo. Ci?

netopier3
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Ut Jan 13, 2009 5:46 pm

Príspevok od užívateľa netopier3 »

Ahojte šarkani,Netopier3!
Dúfam,že môžem hlasovať aj ja za variantu č.3.Táto ma veĽmi oslovila,pretože tento rok som chcel ísť lietať nesúťažne s Ă

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

Ja ako starý veteran lietania na Učke možem potvrdit užasnu atmosferu liatania v tejto lokalite. Lietali sme od učky po Tolmin a hore po Buzet. Do vnutra Istrie sme nešli kvôli zvozom, ženy ešte neboli "zvyknuté". Bolo dobré aj to že v tej dobe sme netušili o letových koridoroch dopravných strojov. Toto vidím ako najvacsie plus učasti na spoločne organizovanej suťaži. Minus vidím v možnom počasí pokila by sa prevalili negativa morskej blízkosti.
foto z konca 90-tych rokov je tu:
http://www.skyfly.cz/tereny/image/ucka.jpg
http://www.skyfly.cz/tereny/image/buzet1.jpg
mam aj videokazetu z preletu po hrebeni ale zatial len na pase.

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: Navrh druheho kola alebo kola MSR na rok 2010

Príspevok od užívateľa miro »

Tiež mám skúsenosť s Učkou, až na dva zlety sme desať dní jazdili s krídlami na streche po polo ostrove.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Navrh druheho kola alebo kola MSR na rok 2010

Príspevok od užívateľa jaro »

treba viac lietat a nie jazdit. :wink: :idea:

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Navrh druheho kola alebo kola MSR na rok 2010

Príspevok od užívateľa pegas »

Ja som za Istriu. Asi preto, že sme si tam na ME dosýta zalietali a aj terén je zaujímavý.

HonzaMatej
Príspevky: 4
Dátum registrácie: St Dec 30, 2009 2:39 am

Re: Navrh druheho kola alebo kola MSR na rok 2010

Príspevok od užívateľa HonzaMatej »

Nazdar přátelé,

loni jsem se účastnil organizace MČR ZL v Chorvatsku. Je tam moc hezky. Celý závod jsme odlétali z jednoho startoviště Raspadalica nad Buzzetem. Na startovišti je i camp dostatečně vzdálený od civilizace s vodou na umývání ohřívanou sluníčkem, toaletou a dostatkem stínu pro stany.(48€/os/týden) Startoviště je párk kroků od stanů. Vejde na něj několik křídel vedle sebe. Je prostorné, příjemné a jednoduché. Nejbližší přistání je docela malé. Větší kousek dál je sevřeno v údolí přes které téměř pořád fouká kolmo, takže se vítr stále točí. To ale nevadilo protože kromě posledního dne většina odlétla a v cíli byla velká louka. Moře bylo sice za kopcem kam se dalo jet tunelem před kterým byla i přes nemalé mýto často kolona, ale každý den jsme létali, takže na moře mnoho času nezbylo. Kolonu před tunelem jsme objiížděli kolem hor (1,5h). Nepříjemné bylo přísné výškové omezení, které nutilo piloty létat nízko nad terénem s nedostatkem možností přistát. Celý poloostrov je docela malý takže úlohy byli takové ZigZag. Zvýšenou spotřebu trapézek kryl velice levnými snad všech typů Janez ze Slovinska. Domorodci byli fajn. Závody byli dobře připravené i zorganizované, škoda že se kvůli výši startovné nezůčastnilo víc našich pilotů, ale i tak byli v převaze.
Dobrým pilotům se Chorvatsko bude určitě líbit.

MČR děláme většinou 1 týden nebo 2 prodloužené víkendy v pevném termínu v ČR a 1 týden na nějakém renomovaném terénu (Francie, Itálie, Rakousko,Slovinsko, Chorvatkso, Maďarsko, Slovensko, ...)

Za posledních pár let už jsou Krkonoše hodně olítané. Máme chuť udělat závod uprostřed Česko Slovenska (Javorový, Straník, Martinky) Kdybychom jej udělali společný, aspoň bychom se zase potkali, když už Podbrezová není :(

Dáme to dohromady?

HonzaMatěj

Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: Navrh druheho kola alebo kola MSR na rok 2010

Príspevok od užívateľa matoZA »

Hlasoval som za c.2 (aj ked som zatial na sutazi robil iba predletca)

+ vyborne letove tereny na SK/CZ
+ zviditelnenie Slovenska a jeho kras v zahranici
+ FAI sutaz na SK (v Podbrezovu 2010 akosi neverim, aj ked by mohla prijemne prekvapit..)
+ stmelenie pilotov SK/CZ/PL, ktori to maju skutocne blizko
+ blizkost a z toho vyplyvajuca casova ako aj financna nenarocnost

- narocne organizacne zabezpecenie (potreba sponzorov alebo prispevku z LAA na organizaciu, aby mohli lietat vsetci a operativnej organizacii pocas lietania sa venoval nelietac).
- neistota pocasia

Velmi sa mi pozdava aj variant c.3. Ten by ale mohol byt nahradou za Podbrezovu, prip. ako nahradny termin v pripade zleho pocasia na Straniku.
Moyes Xtralite 147

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Navrh druheho kola alebo kola MSR na rok 2010

Príspevok od užívateľa Laco »

Uz som zahlasoval. A bolo to za variant c.2

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: Navrh druheho kola alebo kola MSR na rok 2010

Príspevok od užívateľa miro »

Pre variant č.2 hovorí aj fakt, že na budúci rok si pripomenieme tridsať rokov súťažného lietania na Slovensku. Prvé majstrovstvá Československa sa konali v roku 1980 práve na Straníku.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Navrh druheho kola alebo kola MSR na rok 2010

Príspevok od užívateľa juraj »

Vidis Miro, toto si uz ani ja nepamatam. Este ze Ta mame. Ale ta symbolika stoji za uvahu.

Napísať odpoveď