Diskusia

Užívateľov profilový obrázok
dragosek
Site Admin
Príspevky: 110
Dátum registrácie: Ut Sep 18, 2007 6:19 pm

Diskusia

Príspevok od užívateľa dragosek »

A podme na to.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Re: Diskusia

Príspevok od užívateľa Ivan »

Prvá dvojica z druhej ligy prechádza od budúceho roka do prvej ligy.
To ma byt odmena alebo trest za umiestnenie? :mrgreen:
Laminar 13 R ...

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Diskusia

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Pre teba odmena :twisted:

belani
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po Dec 31, 2007 2:04 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: Diskusia

Príspevok od užívateľa belani »

Ivan, tak sme sa rozhodli aby to malo nejaky progres a hlavne aby cim viac mladych pilotov mohlo "vyhravat".

Tieto pravidla su zatial len orientacne-na skusku. Uvidime ako to bude fungovat dalsi rok, kolko ludi bude lietat a prihlasovat prelety.
Mozno to este zmenime.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Diskusia

Príspevok od užívateľa jaro »

Výška sa predpokladam teda bude kontrolovať. Trebalo by povedať že vo vlastnom zaujme bude potrebne aby si pilot kalibroval výškomer podľa tlaku z letiska. Umožní to viac ľudom učiť sa tejto komunikácii (tls alebo rdst). V pripade problemu sa to da presne dosledovať.
Druha vec čo ma trapi s výškou. Ked sme leteli z Bukovca tak ma termika vzhľadom na to že dispečer nepočul a zmatkoval ťahala hore ako blazniva, ked som bol v 2500 a počutelnosť bola lepšia tak ma pustil dalej smerom na Poprad do TMA. Je pravda že prave vtedy som nemal kalibrovaný kompas a podľa spatneho zistenia som bol na hranici 2450 m, ale ... koľko bude tolerovana výška? ako sabude toto kontorlovať a merať? Treba to jasne dostať do riadku pravidiel.
Pripadne jasne definovať použitie udajov z Xcontestu. SU tam dokonca aj tieto maximalne výšky a ked tam bude viac nech to autor dorieši editáciou výšky. X contest vtedy da 0 bodov a je to potom OK.
Povedzme si otvorene že ked to v 2300 ťaha jas blaznive hore nie je dôvod čakať na dalšiu stovku výšky, treba letieť dalej. Aj McGrady o tom hovori, tokže je to len v nas.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Diskusia

Príspevok od užívateľa jaro »

Co sa týka priestoru by som uviedol dovetok ku tým 100 km, ... pokial sa inak nezmení rozdelenie vzdušneho priestoru. AK dojde z zjednoteni EU tak to strati zmysel.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Diskusia

Príspevok od užívateľa pegas »

100km od hraníc je preto, lebo to dobre vystihuje cieľ - lietanie na domácich terénoch, po robote, cez víkendy, počas celého roka.

Výšku by som nekontroloval. To by sme museli kontrolovať či lietali v TMA na rádiu. A na to nemáme kapacity. Nech si to rieši LÚ a každý pilot sám. Jedinou povinnosťou by mal byť security log a Xcontest. Ak má niekto tú drzosť, a dá tam let s prekročením výšky, je to jeho problém a riziko.

belani
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po Dec 31, 2007 2:04 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: Diskusia

Príspevok od užívateľa belani »

Suhlasim s Gaspim. Tato sutaz ma byt co najjednoduchsia. V pravidlach je napisane ze podmienka je dodrzanie predpisov...
Ale ak si tam da niekto let a bude prekrocena vyska nesmie byt tento let zapocitany do vysledkov. Zatial toto rozhodnutie o nezapocitani letu koli vyske nechame na Gaspim a budeme mu verit :). Ak budu nejake protesty tak sa stanovy JURY ktora rozhodne o konkretnom lete.

Tot moj navrh

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Diskusia

Príspevok od užívateľa Laco »

Hold, na dokazovanie výšky je potrebný barozáznam, resp. záznam z certifikovaného či čo ja viem akého tlakového výškomeru. ...a keď mám na postroji v jednej kapsičke kyslíkovu fľašu a v druhej odpovedač, tak prečo sa mám obmedzovať na nejakých 2450... Výška je podľa mňa na pilotovi, (verme že nie je debil)..., zvlášť ak vieme, že xcontext pozerajú aj "iní" piloti.

Napísať odpoveď