BODOVANIE DO CROSS COUTRY súťaže - Váš názor

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Na druhú stranu, nikdy by som nechcel zažiť to čo Ĺ ani, preto je pri našom športe lepšie nechať to na prirodzený vývoj. Ak potomok chce, tak pomôcť, ale vyslovene viesť k tomu, tak to asi nie.

Ă

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Ano Gaspi,

niektore stoziarkove kridla su dokonca lepsie ako starsie bezstoziarove. Tak potom by sme to mali triedit inaksie - na profi a na hobby kategoriu. V hobby si viem predstavit takeho Roba Murina, Laca Geciho, Nora Schullera, Peta Fruhwalda a zacinajucich. Treba hladat sposob, ako zvysit atraktivitu M SR pre pilotov.
Na tej podpore potomkov sme sa zhodli, Sano je skutocne odstrasujuci priklad. Preco to ale ide v motoristickom sporte? Predovsetkym motokros, motokary, rallyea dokonca F1. Tam sa nikto nikdy nezabije? A niektore z tych sportov vyzaduju podstatne viac penazi a casu ako nas.

belani
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po Dec 31, 2007 2:04 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa belani »

Mno k tej tvorbe repre a bodovaniu sa ako pudingar nebudem vyjadrovat. Na to su tu povolanejsi :) ale celkom sa mi paci ten Nayov navrh.

K Presnosti: to aby boli vysledky pocitane aj do slov. rebricka je blbost! Presnost je dobra taka aka je (aj ked je co vylepsovat)- viac spolocenska akcia ako preteky...

to Kelek: to myslis vazne ze koli nejakemu jednemu konfliktu, ci co ste to tam mali, chces prestat chodit na sutaze??? Sorry ale niekoho mi to pripomina 8)

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Príspevok od užívateľa kelek »

to Juraj: v hore uvedenom máš pravdu.

To že treba podporovať mládež a netrvať na tom aby mali vymoženosti tejto doby ako napr. GPS,vário,vysielačky atď. , som už hovoril a navrhoval na LAA schôdzi hádam pred 3 rokmi . Viem mladych začinajúcich pilotov pochopiť , lebo som si to prežil. Ja som nebol za to , aby sa súťaže MSR mohli zúčastniť len piloti s GPS. Pamatáš ? Nemal som taktiež na GPS a račej som si zadovážil vário :-)
Viem že pri vyhodnocovaní kôl by to s foťákmi zdržovalo , ale dnes sú už digitálne foťáky lacné a dajú sa príp.požičať od známych skôr ako GPS.
K fotkám by príp. postačoval baro záznam z varia nemyslíš ? To je moj skromný návrh ako mladých v začiatkoch tak moc nezaťažovať z hladiska financií a nákladov na lietanie.

Isto by bolo aj viacej záujemcov lietať MSR ? !

Páni , a čo tak 100 % lietania - :idea: s názvom AEROVLEK v PD+BN ?

Súťaž 4 dni ...2x kopce ( Ă

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Príspevok od užívateľa kelek »

to Janči : nielen pre to , kedysi som bol nadčený a tvrdo zanietený do MSR , ale niejako ma to prešlo po tom všetkom.
Samozrejme mám na to aj osobné dôvody , ktoré tu nebudem rozpisovať , ale ti ich poviem ak sa stretneme v BN alebo ZA pri pivku :lol:
No + k tomu ešte samozrejme ženská a rodina. :oops:

skutak
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Št Júl 03, 2008 12:25 am
Bydlisko: K priehrade 788/14 Banovce nad bebravou
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa skutak »

Peto GPS stoji o nieco menej ako digitalny fotak Grmin Etrex H kupis za cca 160 € jasne ale neda sa pozicad od znameho alebo rodiny.

Kde si zobral ze su dve vlecne a ked sutaz bud na kopci alebo vleky nie oboje.

Zatial som sa nikdy nevlekal ale myslim si ze bocna vietor nieje hrozny na vlekoch jasne podla sili vetra,ak sa mylim tak ma prosim niekto opravte vdaka.

Jo a v PD nieje take jednoduche vlekat traba to dohodnut z prevadzkou Prievidza.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa eduardo »

Ej bistu Juraj pekne si nas zatriedil, len co je pravda. Sam by som to lepsuo nedokazau. :lol:

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Príspevok od užívateľa kelek »

to Majster EU : Ĺ kuty hladaj prosím ťa riešenia a nie ako sa čo nedá !

Tak ešte raz len pre teba, a rozmýšlaj : Ten foťak si hádam pochopil :lol: lahšie je požičať si foťák ako GPS ! Pre začinajúceho pilota to je fakt pomoc , asi si zabudol keď si ešte nemal GPS a chcel si lietať MSR a nemohol si . :idea:

K vlečným : si asi zle informovaný , lebo ja viem minimálne o dvoch funkčnych a k tomu aj pilot :lol:
No zda sa mi že nevieš všetko :shock: :!:
Vleká sa v podstate resp.štartuje sa vždy proti vetru alebo len s miernym bočným . Samozrejme sa dá štartovať aj s úplne s bočným vetrom pokial není moc silný a je dobrý pilot + dobrý vlekár .

V PD by to bolo bez problémov , kedže tam pár kompetentných pánov poznám , ako aj Marián ( hádam by nám pomohol- 100%ne ) a Buchel tam má tiež pár známich starších pilotov.

Tak dalo by sa ?

Ĺ kuty a tie kopce + aerovlek je preto , aby zvyšok pilotov zo SR resp.ostatný piloti od inakadial spoznali naše perfektné kopce a pre pohodlnejších aerovlek.

Dúfam, že si to už pochopil , lebo kôli jednému sa mi už nechce písať tak vyčerpavajúcu odpoveď , keď ti to môžem povedať aj na kopci :idea:

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Príspevok od užívateľa kelek »

Ešte niečo páni : ale sa nám to tu rozbehlo :lol:

ale prosím píšte názory k téme bodovania Cross Country a MSR :idea:

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

kelek
vcelku rozumiem Tvojim snaham a navrhom. Ciele mame rovnake - prilakat viac pilotov k ucasti na MSR a urobit to cenovo dostupnejsie.
Doba pokrocila, GPS su skutocne lacne a hlavne, predstavuju vyznamny bezpecnostny prvok, bez ktoreho si neviem predstavit uz ani svoje rekreacne lietanie - kedykolvek viem zistit silu a smer vetra a podla toho bezpecne pristat.
Variometre s barozaznamom su drahsie ako bez.
Fotografovanie je nerealne, jednak by organizator stratil vyhodu pruznosti a vytycovania disipliny podla aktualneho pocasia a okrem toho by bol povinny pred pretekmi pripravit sadu fotografii otocnych bodov pre pilotov s fotakmi. Ti by dalej mali nevyhodu dlhsej trate, pretoze na rozdiel od pilotov s GPS, ktori vletia do cylindra, by museli fotit z FAI sektora. Plus problematicke az nemozne vyhodnocovanie pre bodovaca. Vsetky bodovacie programy su teraz zalozene na GPS - prestuduj si Section 7
Aerovleky mozeme kedykolvek vyskusat v Madarsku, ale spusta ludi ich lietat nechce. Jednak je to drahe (relativne) a mnohym sa to zda nebezpecne. Ak mate schopnych vlekarov ochotnych tahat za rozumne peniaze, skusme to, kopce potom skutocne nepotrebujeme. Ale zase vylucime malo skusenych pilotov, ktori nemaju moznost trenovat aerovleky. Lebo pri aerovleku ide o krk. A kruh sa uzavrel.
Takze co teraz?

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Príspevok od užívateľa kelek »

cau Juraj. Skoro vo všetkom máš pravdu.

Juraj skrátka chcem , aby sa začali podporovať hlavne mladé talenty a nie podnikatelia , ktorí maju aj na repro peniaze ak chcú.
Viež zdá sa mi že pár super pilotov na ZK už kôli veku ukončilo pôsobenie a bojím sa že lietanie na ZK na slovensku pomaly vymiera a keď sa nespamatáme tak nás PK pohltia ako slabší článok v potravinovom reťazci. :idea:
Už teraz je situácia aspom podla mna , kritická.
Lietanie na PK sa nikdy nevyrovna lietaniu na ZK, ako aj mi sa nevyrovnáme lietaniu na moderných vetroňoch.

Ă
Naposledy upravil/-a kelek v Po Sep 14, 2009 5:31 pm, upravené celkom 2 krát.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

tliachaš

Tono
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ut Máj 06, 2008 12:53 pm

Príspevok od užívateľa Tono »

pegas napísal:tliachaš
iba pridávam pred tliachaš " dlho"

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Norbert »

Je vobec este rogalista bez GPS?
Okrem ziakov nepoznam nikoho.

Poznam aj takych co zhadzuju gps-ka z rogala... :roll:

ku ostatnemu uz straca vyznam sa vyjadrovat.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa eduardo »

Kelek, nechcel som sa do tohto zapajat, ale toto ma uz trochu zodvihlo zo stolicky. Kiez by sme mali na slovensku :" podnikatelov , ktorí maju aj na repro peniaze ak chcú." Prosim Ta ak nieco napises tak si to prosim over! Uvediem Ta trosku do obrazu, aj ked sa mi to zda ako hadzanie hrachu na stenu a len tym zabijam svoj drahocenny cas, ale uz som fakt nasrany o com to tu pises a zda sa mi ze ty asi nepises o slovenskych rogalistoch, podmienkach na slovensku a slovenskej repre.
Kto bol "uspesny" podnikatel v starej repre, ktory si mohol dovolit lietanie za svoje? Kunik? Bohus? Fero? Juraj?
A v dnesnej repre? Ivan? Fero? Gaspi? Alebo ja?
Skusil si si takto napisat tieto mena a porozmyslat nad tym? mne sa zda, ze TLIACHAS.
Vies, ja pod vyjadrenim :"podnikatelia , ktorí maju aj na repro peniaze ak chcú." myslim na Borisa Kollara, Majskeho, Rezesa...
Prosim nemyl si bohatych podnikatelov s chudobnymi zivnostnikmi, co sa snazia slusne prezit. Prajem Ti zazit byt zivnostnikom a nedostavat nic od zamestnavatela na striebornej tacke, resp. Ty sa o nic nestaras iba prides do roboty, odrobis si svoje a ked prejdes cez branu tak uplne vypnes a padla. Ja som rad, ze nie som zivnostnikom, alebo ako to ty nazyvas "podnikatelom" a mam sa ako prasa v zite, teda aspon v tom smere, ze mam vsetky vyhody co zamestnanci maju.
K tym GPS.
Je to ako keby si chcel presvedcit repre lyziarov, aby sa vratili na drevene lyze, alebo hokejistov, aby nepouzivali kompeltnu povinnu vystroj, lebo nie kazdy sportovec ma peniaze... Vyvoj ide vpred a ty nas tahas spat do doby kamennej ked sa lietalo s mapou, kompasom a fotakom a este boh otec vie s cim vsetkym...
Na zaver Ta prosim NETLIACHAJ !!! A overuj si najprv veci ktore napises, alebo nad nimi aspon vopred popremyslaj!!!
A este ma napdlo, ale to len tak naozaj na okraj, lebo Ta to asi vobec nebude zaujimat. Ak sa stane ze nahodou povolime fotaky a ty vyhras MSR, alebo sa aspon dostanes do repre, to si myslis ze potom si kupis GPS a pocas niekolkych letov pred ME, alebo MS sa naucis lietat s GPS? Mozme sa o tom niekedy osobne porozpravat ako velmi a dlho na sutazi, ale aj potom bolia chyby pre take male hluposti ako napr. GPS.
Ale mas aj druhu moznost a to pokusit sa prehovorit FAI aby sa na sutaziach kategorie FAI 1 a FAI 2 mohlo lietat aj s fotakmi.
Naposledy upravil/-a eduardo v Pi Sep 11, 2009 11:58 pm, upravené celkom 1 krát.

Napísať odpoveď