Presnost pristatia 2014

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Presnost pristatia 2014

Príspevok od užívateľa Rebro »

Ja som bol na lietacej sutazi po prvy krat. Pre mna magicka Presnost pristatia, konecne prelomila smolu, a mohol sa jej zucastnit.
Musim priznat, ze sa podarila velmi dobra vec:
Bratislavky klub sa podarilo rozsirit o 4 novych A pilotov :) za co velka vdaka patri instruktorovi Dusanovi, Lacovi a Robovi. A vsetkym ludom, ktori nas podporovali a podporuju :arrow:
Ja som sa i zucastnil tejto sutaze a zaroven i ako praktickeho preskusania :) Takze hned z fleku som tam nadhodil 200b a pri druhom pokuse skoncil meter pred paskou kruhu :( Skoda toho tretieho pokusu, ale uz sa mi nechcelo balit kridlo a zatial si drzim odstup od pupav.


Idem dat do fotolabu video. Snad to Mirko pekne postriha :P
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Presnost pristatia 2014

Príspevok od užívateľa jaro »

Dobre píšete chlapci. teba to hlavne ale udržať nad vodou. Pilotov je viac a bude aj čas na solo HG.
Napríklad BB, Baranovo, Panský diel, na Sásovej kruh, 2674 platiacich divákov, bufet s pitím s párkami a suvenírmi. No paráda.

Ja som kvoli rodinnému stretnutiu nemohol, čo ma mrzí. Víťazom blahoželám a Plučkovi želám dlhú uspešnú lietaciu šnúru. Máš na to.

Užívateľov profilový obrázok
marek pp
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Po Okt 01, 2007 6:56 pm
Bydlisko: Poprad-Matejovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Presnost pristatia 2014

Príspevok od užívateľa marek pp »

Pridám sa k debate aj ja.
Más za sebou organizovanie viacerých akcií (aj keď iného typu) a viem že nikdy sa nedá všetkým na 100% vyhovieť.
Preto vďaka organizátorom na ich čas a ochotu, aj keď to organizačne pokuľhávalo.

1. Škoda, že nebolo od začiatku septembra oficiálne ohlásené, že to za HG sekciu nebude mať konkrétneho organizátora a bude s tým problém. Podľa poslednej organizačnej info som mal pocit, že je problém len s meračmi (vďaka mojej snúbenici a Ľubke, že sa tejto úlohy ujali).

2. Bol som prekvapený, keď mi bolo povedané, že PG kruh bol vykosený len omylom (nebudem to riešiť, keďže pozadie toho neviem).
Ak by sa to s majiteľom pristávačky dalo vybaviť, radšej by som mal v cene štartovného len 2 nápoje a zabezpečil možnosť vykosenia pristávacích terčov. Ako tu už bolo spomenuté, vykosenie HG terča sme by sme si vedeli zabezpečiť samy.

3. Disciplinovanosť niektorých padačkárov je kapitola sama o sebe. Tiež som pri druhom pristátí musel zo vzduchu vrieskať na nejakého somára, čo si svoj padák začal baliť rovno v našom kruhu. Asi by sa nabudúce zišiel aj riadiaci pristávačky.

4. Bolo fajn, že jeden z nás zapichol na pristávačke veterný rukáv a Plučo svoje reklamné zástavy ;-), ináč by nebolo poriadne vidno smer vetra. Tých pár flér na nepokosenej lúke nebolo vôbec vidno. Pri takomto type akcie a hlavne s takým počtom žiakov je to viac než potrebné.
Prílohy
P9283477.JPG
P9283490.JPG
Naposledy upravil/-a marek pp v Po Sep 29, 2014 11:05 pm, upravené celkom 1 krát.

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Presnost pristatia 2014

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Som ochotný na budúci ročník zabezpečiť pokosenú pristávačku IBA !!! pre HG,veterný rukáv oranžový o dlžke cca 2 metre,stoličky, stol parazol,pásmo,písacie potreby pre HG meračov......BEZ HONORÁRU.....

To EDO: Písal som že sutaž napriek zaneprázdnenosti organizátorov sa mi páčila. Nepáčilo sa mi to čo sa mi nepáči odkedy lietam. Ked budeme čušať a len sa pozerať a nič nerobiť,tak za chvílu budeme mať terč v Nededzi....Iba to mi vadilo.

A policajt na pristávačke po tejto skusenosti počas sútaže je už v tomto prípade nutnosť.
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Presnost pristatia 2014

Príspevok od užívateľa Chefo »

Fuha, toho roku to bolo teda zaujimave ako tak citam. SKoda, keby tu nebolo treba tolko povoleni na napante vybavovat, urobili by sa oficialne preteky aj na plesiach / baranove. Dufam, ze ste mali aspon socialny zazitok ked uz nie pristavaci :)

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Presnost pristatia 2014

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Foto z mojho fotaku: TU [115MB]

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Presnost pristatia 2014

Príspevok od užívateľa raf3 »

Mrzí ma, že som nebol, hoci v piatok pred a v pondelok po ... som cez Žilinu prechádzal.
Tak ako každý týždeň.
Na štarte bola určite veľká tabuľa ktorá oznamovala všetkým letuchtivým PG, že je AKCIA, a že sa majú riadiť podľa
propozícií ... :wink: Hoci som presvedčený, že by ani to nepomohlo.
Paragliding sa stáva "mäsovým" športom a Bohužiaľ to vo vzduchu asi začína pripomínať bežnú cestnú premávku ....
Občas rozmýšľam či nie je škoda, že ho vymysleli (PG)... :mrgreen:

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Presnost pristatia 2014

Príspevok od užívateľa eduardo »

Milanko nerozculuj sa. Samozrejme mas pravdu. Sice ja som ziadny konflikt s padackarom nemal, ale ako som tak pocuval pocas sutaze a teraz aj citam, tak naozaj sa diali zaujimave veci. Skor som nasrany sam na seba zato, ze som isiel z KE s poloprazdnym autom a pritom som mohol doniest tu kopu veci co si pisal. Asi by to malo byt pre nas poucne, aby sme o rok pred sutazou VIAC komunikovali na fore a dohodli sa co kto prinesie a urobi. Ak sa nenajde nejaky veliaci dostojnik ktory tomu bude velit a bude mat o vsetkom prehlad, musime prehladne komunikovat iba na fore. Aby sme neprisli traja s kosackou a rukav neprinesie nikto... :wink: Ja dam vyrobit dopravnu znacku zakaz vjazdu padakom, aj ked by bolo lepsie vyrobit stredovy kruh z plachty, na ktorej by uz bol ten padak preskrtnuty. Verim ale, ze aj tak by sa nasiel nejaky somar. :)

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Presnost pristatia 2014

Príspevok od užívateľa MilanNR »

eduardo napísal:Milanko nerozculuj sa. Samozrejme mas pravdu. Sice ja som ziadny konflikt s padackarom nemal, ale ako som tak pocuval pocas sutaze a teraz aj citam, tak naozaj sa diali zaujimave veci. Skor som nasrany sam na seba zato, ze som isiel z KE s poloprazdnym autom a pritom som mohol doniest tu kopu veci co si pisal. Asi by to malo byt pre nas poucne, aby sme o rok pred sutazou VIAC komunikovali na fore a dohodli sa co kto prinesie a urobi. Ak sa nenajde nejaky veliaci dostojnik ktory tomu bude velit a bude mat o vsetkom prehlad, musime prehladne komunikovat iba na fore. Aby sme neprisli traja s kosackou a rukav neprinesie nikto... :wink: Ja dam vyrobit dopravnu znacku zakaz vjazdu padakom, aj ked by bolo lepsie vyrobit stredovy kruh z plachty, na ktorej by uz bol ten padak preskrtnuty. Verim ale, ze aj tak by sa nasiel nejaky somar. :)
Hallot fiam Já nemrozčulázny na teba ani na organizátora to len tak vyzerá :lol:

Hat ako som písal... Kludne ma použite na bud ročník..... prinesiem zbúcham dovlečem nakreslím S.R.O

A konec koncov rysuje sa gut počko možme si spraviť aj reparát :lol:
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
Maroš
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Št Apr 24, 2014 5:34 pm
Bydlisko: Šamorín

fotky z presnosti

Príspevok od užívateľa Maroš »

Caute, napriek vsetkym vycitkam ktore tu odzneli, to bol pre mna ako zacinajuceho rogalistu velky zazitok. Uz na kralovke niekto zahlasil ze to byva najprestiznejsia rogalisticka akcia v roku a pre mna aj bola. :) Povodne som mal v plane zabojovat o medailu ;) kedze sa toho mohli zucastnit aj ziaci, ale bohuzial ma zradil chrbat a tak som spravil aspon aku taku fotodokumentaciu. Zopar motyvacnych fotiek som hodil aj na toto forum, ale popri tom aploudujem zhruba 300 fotiek na ulozto. Ked to bude hotove poslem link. Myslim ze si tam kazdy nieco najde. A k tej organizacii asi len tolko, neda sa spoliahat nato ze to za nas spravi niekto druhy. Na buduci rok by som sa tej sutaze uz rad zucastnil ako pilot kedze sa mi podarilo na presnosti uspesne zvladnut teoreticke skusky. ;) A asi aj koli tomu sa budem viac zaujimat ako by som mohol helfnut s pripravou sutaze aj ja. Nakoniec tie chybycky krasy ktore to malo tento rok neboli take hrozne aby sa nedali odstranit. ;)

Pozdravujem vsetkych,
Maros
Prílohy
P1040408.JPG
P1040417.JPG
P1040437.JPG
P1040443.JPG
P1040444.JPG
P1040453.JPG
P1040463.JPG
P1040469.JPG
P1040482.JPG
P1040498.JPG

Užívateľov profilový obrázok
Maroš
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Št Apr 24, 2014 5:34 pm
Bydlisko: Šamorín

Re: fotky z presnosti II

Príspevok od užívateľa Maroš »

Poprosim admina aby moje dva prispevky s fotkami hodil to temy "Presnost pristatia 2014". Omylom som vytvoril novu.
Prílohy
P1040523.JPG
P1040537.JPG
P1040559.JPG
P1040587.JPG
P1040608.JPG
P1040634.JPG
P1040671.JPG
P1040679.JPG
P1040721.JPG
P1040747.JPG

Užívateľov profilový obrázok
Maroš
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Št Apr 24, 2014 5:34 pm
Bydlisko: Šamorín

Re: Presnost pristatia 2014

Príspevok od užívateľa Maroš »

Caute, hodil som na net slubene fotky z presnosti. Je ich tam dost pre kazdeho.;)

http://ulozto.sk/x2cDvMxC/presnost-fotky-na-ulozto-zip" onclick="window.open(this.href);return false;

psw:rogalo

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Presnost pristatia 2014

Príspevok od užívateľa Laco »

Ťažko ešte niečo dodať... to je asi tak, ako keď Maroš začal teóriu ako prvý,... :lol:
Tí čo sme zažili aj predošlé presnosti máme tú latku príliš vysoko. Ale aj tento ročník bol usporiadaný dobre. A teda tí čo prišli prvykrát boli na excelentnej súťaži. Nabudúce to môže byť rovnako lepšie ako aj horšie. Želám nám všetkým aby to nabudúce vôbec bolo.

A vlastne tento ročník bol poctou Jančimu, a odpoveď pre všetkých ktorí Jana kritizovali... :shock:

Užívateľov profilový obrázok
PeterV
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne Apr 27, 2014 10:59 am

Re: Presnost pristatia 2014

Príspevok od užívateľa PeterV »

Možno fakt len zlyhala komunikácia, možno by stačilo na fórum zavesiť, že treba priniesť väčší rukáv, kosačku a ak by mal niekto nevyťaženú frajerku, mohla by prestriedavať dievčatá - meračky ;-) Asi je nás primálo na to, aby túto akciu niekto organizoval *pre nás*, jednoducho si ju musíme zorganizovať sami... Ale to je len môj osobný názor prvoúčastníka... A som predsavzatý o rok sa ozvať že s čím treba pomôcť... Minimálne budem za Milanom zbierať trávu :-D

A moje poďakovanie patrí Dušanovi za inštruktorovanie, Lacovi za inšpektorovanie a organizátorom za organizovanie :)

fotky: http://uloz.to/xfR5BvZu/20140928-zip" onclick="window.open(this.href);return false;
h: presnost2014

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Presnost pristatia 2014

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Foto
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 054&type=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Napísať odpoveď