Presnosť pristátia 2016

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Presnosť pristátia 2016

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Presnosť pristátia 2016

Príspevok od užívateľa eduardo »

Ja tento rok zial vynecham.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Presnosť pristátia 2016

Príspevok od užívateľa sidewinder »

ja som minul rodinobody na podbrezovej.. takze teraz proti svojej rogalistickej voli nemozem ist.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Presnosť pristátia 2016

Príspevok od užívateľa sidewinder »

reporty? vysledky? fotky?

eatngo
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Pi Júl 17, 2015 11:06 am
Bydlisko: Košice Barca

Re: Presnosť pristátia 2016

Príspevok od užívateľa eatngo »

Z môjho pohľadu vydarená sobota, stihol som dva štarty (jeden na J, druhý Z). Prvé pristátie som mal za 55b, pri druhom mi počas poslednej 360-ky fúklo a bol som krátky. Hneď po začiatku súťaže sa mi podarilo rozbiť mobil a tak žiaľ nemám žiadne fotky... Na prvé lietanie na Straníku budem mať veľmi pekné spomienky aj vďaka Lacovi, ktorý mi okrem psychickej podpory a kvalitnej inštruktáže doniesol krídlo :)
PS: Juraj, veľká vďaka za intenzívny nácvik štartov aj pri slabom vetre, vraj som bežal ako o život :D

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Presnosť pristátia 2016

Príspevok od užívateľa Laco »

Ja by som povedal čosi o zmiešaných pocitoch. :lol:
Problém je ten, že viem porovnávať. V porovnaní s minulým (a pár predchádzajúcich ročníkov) výrazný posun ku vzájomnej koexistencii s PG. Určite ale k tomu prispelo aj počasie, ktoré bolo perfektné na presnosť pristátia, ale takmer nepoužiteľné na polietanie.
Rogalistická nálada super, ale. Účasť oproti "dobrým ročníkom" ani nie polovičná.
Neúčasť mnohých "hviezd" znamenala to, že sa "mládež" nemala od koho učiť...
:? To bolo čosi ako spomínanie starca na mladosť... :lol: :lol:
Napriek tomu v tejto tradícii treba pokračovať, lebo ako po minulé roky, aj tento hodnotím tak, že budeme počas roka (aj vďaka presnosti) štartovať a pristávať o čosi bezpečnejšie.

Som rád, že som videl živých rogalistov z Ružombreka. Sú to štandardní ľudia z mäsa a kostí. :lol: A teším sa že sa (dúfam) budeme stretávať na rogalistických akciách naďalej.
To že vyhral Dušan Kalinka, to je nepodstatné. :lol: Blahoželám Marošovi k druhému miestu, dúfam že poslúži k zahnaniu starostí o prežitie závesneho lietania na Slovensku.

Amen

Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Re: Presnosť pristátia 2016

Príspevok od užívateľa Ivan »

Pôvodne som neplánoval ísť.

Je to "iná" súťaž v tom dobrom slova zmysle.

Ten to rok som si odniesol len cenu za 3 miesto v tímoch. (Kolega padačkar trafil 2x100ku :) )

Ja som pristával 2x:
1. pokus za 80b (kratky)
2. pokus za 0b (dlhy)

Žiadne rozbité koleno ani odrenina.

Na budúci rok asi znova nebudem plánovať ísť a pôjdem. :mrgreen:
Laminar 13 R ...

micaaak35
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Júl 24, 2009 10:25 am

Re: Presnosť pristátia 2016

Príspevok od užívateľa micaaak35 »

Ahoj chalani, presnot pristatia se konala už 3.-4.9.2016? Vždyť v akcích na https://www.x-air.sk/Akcie/ se píše až
September 2016
10. – 11.09.2016 | Presnosť pristátia 2016
(jesenný zlet pilotov padákov a rogál a ich súťaž v presnosti pristátia na terč, miesto Straník, organizuje X-air, kontakt Peter Vrabec)

:shock: :?

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Presnosť pristátia 2016

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Obávam sa že ak zostaneme stále v tom omyle že hangár je pre nás rogalistov potrebný pre prestnosť pristátia tak sa obávam že nabudúce zostanú sútažiť už len organizátori a náhodní okoloidúci. Táto súťaž je šitá pre padačkárov ktorí nemajú s logistikou žiadne problémy. My rogalisti musíme riešiť.... ako sa dostať hore na party? kde odstavit bezpečne auto? kde spať? ako sa dostanem naspať do penzionu či ubytovne?
V hangary zostanú vždy len padačkari vrabcoví kamarati a tí dvaja rogalisti ktorým umožnia sa vyspať v hangary to zoberu lebo šak tu bude zabava tu bude fajn. Je mi smutno ked si predstavím aká bola presnosť úžasná ked sa konala dole na pristávačke kde nikto nemal s ničím problém a všetko šlo perfektne aj bez hangára. Už radšej nič nenapíšem lebo dostanem prezývku E....d :lol:
Naposledy upravil/-a MilanNR v Ut Sep 06, 2016 3:42 pm, upravené celkom 1 krát.
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Presnosť pristátia 2016

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

presnost teda zabava a vyhodnotenie na pristavacke bolo lepsie. a aj divacky verejnostne zaujimavejsie.
gulas a pivo po pristati :)
MilanNR napísal:Obávam sa že ak zostaneme stále v tom omyle že hangár je pre nás rogalistov potrebný pre prestnosť pristátia tak sa obávam že nabudúce zostanú sútažiť už len organizátory a náhodný okoloidúci. Táto súťaž je šitá pre padačkárov ktorý nemajú z logistikou žadne problémy. My rogalisti musíme riešiť.... ako sa dostať hore na party? kde odstavit bezpečne auto? kde spať? ako sa dostanem naspať do penzionu či ubytovne?
V hangary zostanú vždy len padačkary vrabcovy kamarati a tý dvaja rogalisti ktorím umožnia sa vyspať v hangary to zoberu lebo šak tu bude zabava tu bude fajn. Je my smutno ked si predstavím aká bola presnosť úžasná ked sa konala dole na pristávačke kde nikto nemal z ničím problém a všetko šlo perfektne aj bez hangára. Už radšej nič nenapíšem lebo dostanem prezívku E....d :lol:

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Presnosť pristátia 2016

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Môžme sa o to pokúsiť sami len treba dopredu o tom diskutovať. Ked každý priloží ruku vieme si spraviť prestnosť takú ako pred tým. Bez zbytočných padačkárov a bez zbytočných presunov hore dole dolava doprava. Ja Martin a myslim aj Rebro by určite Dušanovy pomohli z org.Jano by si mohol zorganizovať F3K event na oživenie akcie. Jediný zádrhel čo vidím je že by nam to momentálny vlastník (prenajímatel) zatrhol.
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Presnosť pristátia 2016

Príspevok od užívateľa Rebro »

Ja rad pomozem a zorganizujem i nasich chalanov z BA. Treba najst vlastnika pristavacky a hodit s nim rec.
Monotrike

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Presnosť pristátia 2016

Príspevok od užívateľa Laco »

http://www.laa.sk/banicov-memorial-zatv ... keho-neba/

Stratil som zábrany, prečo by sme nemali organizovať presnosť sami... :cry:

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Presnosť pristátia 2016

Príspevok od užívateľa sidewinder »

o tom sme neraz debatili.. najcastejsi vysledok debaty bol ten ze keby to bolo na vychode.. zapadniari by sa nato vybodli.. lebo sa im na vychod nechce chodit, lebo je to DALEKO!!
Ale my mame kde.. Haj, Dubina..
ALebo striedat.. Raz vychod raz zapad..

Užívateľov profilový obrázok
Robo Murin
Príspevky: 540
Dátum registrácie: So Jan 26, 2008 2:00 pm
Bydlisko: dzungla

Re: Presnosť pristátia 2016

Príspevok od užívateľa Robo Murin »

a čo tak energiu organizovania súťaže minúť na lietaciu súťaž aby o nás mladí nehovorili tak ako my kedysi o starých Žilinčanoch že už len chodia piť a rozprávať sa o lietaní...

Napísať odpoveď