Nazory na buducorocnu Presnost

belani
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po Dec 31, 2007 2:04 pm
Kontaktovať užívateľa:

Nazory na buducorocnu Presnost

Príspevok od užívateľa belani »

Dnes ma uz po niekolky krat Vrabcak ukecaval aby sme urobili Presnost spolu s PG a X-Air om. Chcel by som vediet Vase nazory. Mne sa to celkom pozdava, okrem par nevyhod to ma len same vyhody. Pristavalo by sa samozrejme do dvoch kruhov a PG a HG by sa vyhodnocovali zvlast.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Ak tam nebude viac padákov, ako sme mali na tohtoročnej presnosti, tak si nebudeme zavadzať. Padákom dlho trvá kým sa na štarte rozbalia, a niektorým rogalistom dlho trvá, kým nazbierajú odvahu na rozbeh (hlavne pri slabom západe). Keď sa zavedie pravidlo o striedaní padák-rogalo (bez ohĽadu na to kto príde skôr), nebudem proti. Aspoň sa zabezpečia dostatočné časové odstupy medzi rogalami.

Najviac nám zavadzal ten padákový inštruktor so žiakom. To by sa muselo počas akcie obmedziť.

skutak
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Št Júl 03, 2008 12:25 am
Bydlisko: K priehrade 788/14 Banovce nad bebravou
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa skutak »

No ja proti nic nemam ani proti pravidlu HG-PG striedat.
Len gaspi nastava problem kym on ten smrkac roztiahne tak za sebou v dobrom intervale ja mozne odstrtovat 3 HG.
vies jak by sa to natiahlo a teraz ked mu to klapne na starte abo neviem co bude zavadzat jak svyna.
Aby sa to dalo odstranit treba tam mat pomocnikov co by bolo na Vrabcovych plecach.
Aj tak sy myslim ze 3 starty by stihlo malo ludi.

belani
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po Dec 31, 2007 2:04 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa belani »

Kazdy rok je pocas presnosti na starte dost PG. Doteraz s tym nebol problem, vzdy sa da dohodnut. Problemy vzdy robia len blbci (je jedno ci PG alebo HG) a to ako dlho kto startuje vacsinou nezavisi od toho ci ma nad hlavou handru alebo trubky :!: Keby bolo moc ludi tak sa jednoducho urobia ulicky a bude sa cakat v rade + tam bude starter. Striedanie PG-HG by nebolo dobre...
Ale neberte to tak ze obhajujem variantu "spolocna presnost", len starty nevidim vobec ako problem.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Atraktivnost, jednoducha dostupnost respektive jednoducha ucast na takejto sutazi si myslim ze bude mat za nasledok prilis velky pocet prihlasenych padackarov a to by sposobovalo relativne velku tlacenicu na starte v zhladom aj na mozne poveternostne podmienky a velkost startu na Straniku. Uz len mensia tlacenica pri rekreacnom lietani padackarov a sutaznom lietani rogalistov (presnost 2009) bola trochu neprijemna. Neviem si predstavit ked tam zrazu bude chciet sutazit 70 padackarov a 25 rogalistov. Dalo by sa to zvladnut ale pocet sutaziacich ci uz padackarov alebo rogalistov by musel byt limitovany.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Uličky sú nereálne. Na to je Straník príliš malý kopec. Všetko to stojí na ohĽaduplnosti zúčastnených. Súhlasím s Plučom - pri dave padákov viem presne, ako to dopadne.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa Laco »

Viem si to predstavit, keby startovisko bolo trebars na plesiach a pristavacka pod stranikom... :lol:

Takato spojena akcia PG a HG na straniku by dost skomplikovala situaciu so ziakmi (si myslim, netvrdim)

A zadat limit pre pocet rogalistov :x v tej chvili by cela sutaz stratila ... (neviem co)

belani
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po Dec 31, 2007 2:04 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa belani »

Dnes som Petovi preposlal link na toto vlakno. Jeho navrh je:

Hore štartér - štarty 2 brány - 1xPG - 1xHG, poradie štartov podĽa nachystania. Príprava: mimo štartovačky za priestorom pre štart. Pristátia - každý svoj terč. Počet štatujúcich - vec dohody, max 40 + 40. Vo vzduchu podĽa pravidiel ....
Podla jeho navrhu sa zucastni max 20 PG.

Ja si myslim ze ulicky sa v pohode daju urobit, mavaju ich tam padackari a ja som ich tam uz tiez na nejakych pretekoch robil. Ked obmedzime na max 40 HG tak to nebude pre HG obmedzenie lebo viac ludi asi nedojde. Nevyhoda (organizacna) je to ze tam bude musiet byt schopny starter. Vyhoda bude ze tam nebude chaos a sutaziaci piloti budu mat prednost. Vysledok bude, aj ked to mozno tak nevyzera, ze na starte to bude viac v pohode ako po minule roky...

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Príspevok od užívateľa kelek »

Janci , to neni špatny návrh .

Som za.

No mali by ste ešte zvážiť max.počet vzletov pre PK, aby tam nebola tlačenica napr. 4-5 štartov za deň.

Aj PK by lietali Speed :-) ?

skutak
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Št Júl 03, 2008 12:25 am
Bydlisko: K priehrade 788/14 Banovce nad bebravou
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa skutak »

:?: speed
Kto lietal speed?

Jedine co viem tak speed bol akurat a startoch :lol:

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Príspevok od užívateľa kelek »

Janci , tento rok ste nelietali speedgliding ? :?: Neviem o tom kôli mojej neučasti tento rok a na fore som to nepostrehol.
Veď to je na tej súťaži asi najatraktívnejšie. :cry:
No a k spojeniu s PK si myslim ze to je dobry napad , len to budete mať horšie z hladiska organizácie na štarte. Z druhého hladiska možte tu akciu lepšie prezentovať , pozvať media a dať trochu viac do povedomia LAA a lietanie v SR . :idea:
No to je len moj názor.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Nemam na to este definitivny nazor, len strach o nasich zaciatocnikov, ked tam bude zvysena prevadzka padakov. Nuz a mohlo by sa aj stat, ze by sme si s padackarmi pri skracovani prekazali. Ak ale chcete, mozeme to vyskusat a na zaklade tej skusenosti rozhodnut, co s tym v buducnosti.

belani
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po Dec 31, 2007 2:04 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa belani »

OK, tak to urobime po starom.

Napísať odpoveď